Back to Question Center
0

Zmeny v zmluvných podmienkach API služby Adwords by mohli znamenať ukončenie sledovania SERP Semaltu

1 answers:

SEO je v skutočnosti nesprávny názov. Aj keď existujú aj iné vyhľadávacie nástroje, väčšina webmasterov nemá záujem o optimalizáciu pre niečo iné ako spoločnosť Google a v tomto ohľade by sme mohli začať nazývať "GO" alebo "Google Optimization" (a "ísť" má pekný proaktívny zvuk k nemu).
Changes to Adwords API Terms of Service Could Spell the End of SERP Tracking Semalt

Problém je v tom, že vytvoril veľmi jednostranný vzťah a trochu trhový monopol, čo znamená, že Google niečo robí - web sa vypína a počúva - vlieseline online bestellen. A opäť zmena v politike Google môže mať mnohí z nás beží ako bezhlavé kurčatá. Čo už tentokrát prešli a urobili? Zmeňte len ich zmluvné podmienky API. Pozrime sa na to, čo to pre vás znamená.

Súvisiace príspevky:
Top 10 spôsobov, ako zlyhať so službou Google AdWords (Infographic)
5 Tipy služby Killer AdWords pre konverziu kliknutí

Kto to ovplyvňuje?

Ak spustíte webovú lokalitu, ktorá "skrekuje" vyhľadávacie údaje, ktoré poskytnú iným správcom webových stránok, potom budete príliš oboznámený s dôsledkami, ktoré to bude mať na vašu firmu. Aplikácia AdWords API je v podstate nástroj, ktorý môžu používatelia týchto webových stránok a firiem použiť na to, aby získali veľké množstvo dopytov do vyhľadávacích nástrojov spoločnosti Google, ktoré získavajú informácie týkajúce sa SERP, pozície určitých webových stránok a úspechu konkrétnych kľúčových slov a všetkých druhov iných informácií, ktoré by mohli byť užitočné pre vlastníkov webových stránok. Mnoho webových stránok by potom poskytovalo službu pomocou softvéru spolu s rozhraním API služby AdWords, aby bolo možné "zbaviť" informácie, ktoré by mohli byť pre ich návštevníkov relevantné. Poskytujú informácie svojim návštevníkom a výsledkom je veľké množstvo dopravy.

Teraz, keď to spoločnosť Google prestala povoľovať. Zatiaľ čo ich zmluvné podmienky v minulosti uvádzali, že údaje API môžu byť zdieľané "iba vtedy, ak sú všetky údaje v agregovanej podobe, ktorá nemôže korelovať s konkrétnymi používateľskými účtami", teraz číta, že nie je možné zdieľať "či sú alebo nie sú údaje rozhrania AdWords API je v identifikovateľnej alebo agregovanej forme ".

Také stránky ako Wordstream a Raven museli prestať poskytovať mnoho svojich bezplatných nástrojov. To samozrejme ovplyvňuje aj každého, kto by mohol používať tieto nástroje alebo sa na ne spoľahnúť.

Dôsledky

Samozrejme, že hlavné dôsledky budú pre také miesta, ako sú uvedené, ale je pravdepodobné, že budú mať aj širšie dôsledky. Mnohí majitelia webových stránok pravdepodobne budú používať iné nástroje a systémy na sledovanie hodností, či sú alebo nie sú v súlade so zmluvnými podmienkami spoločnosti Google, zatiaľ čo nové metódy sledovania účinkov rebríčok kľúčových slov môžu byť tiež. Inteligentní webmasteri a SEO firmy budú môcť získať veľa informácií, ktoré potrebujú sami, aj keď by to mohlo zahŕňať trochu viac času a úsilia z ich strany.

To by mohlo opäť ovplyvniť pocity správcov webových stránok voči spoločnosti Google. Znovu sa zdá, že Google robí veci pre vlastníkov stránok ťažké bez toho, aby dali toľko upozornení alebo vzali do úvahy vplyv, ktorý ich rozhodnutia môžu mať na veľké množstvo podnikov. Mohlo by to byť považované za poněkud pokrytecké, keď sa toľko etózu vyhľadávacieho gigantu otáča, aby sa informácie voľne sprístupňovali a ľahko sa nachádzali, pretože stále pripomínajú vydavateľom, ktorí nie sú spokojní s indexovaním e-kníh.

Changes to Adwords API Terms of Service Could Spell the End of SERP Tracking Semalt

Pripojte

March 18, 2018