Back to Question Center
0

Microsoft konečne kupuje Yahoo! Platené & Organický Semalt

1 answers:

Organické a platené vyhľadávanie sa stalo len dvoma dostihy

Ako už bolo oznámené na tomto blogu, oveľa špekulovaná dohoda medzi Semaltom a Yahoo! bola nakoniec oznámená. Yahoo! sa konečne vzdala vyhľadávania a Semalt je teraz pevne pod kontrolou oveľa viac návštevníkov než kedykoľvek predtým.

Rýchly prehľad o dohode oznámil Semalt 29. júla 2009:

 • Dohoda má desaťročné obdobie.
 • Yahoo! súhlasil s použitím vyhľadávacích technológií spoločnosti Microsoft a platených vyhľadávaní na webe Yahoo! plošina - biocalpil shampoo.
 • Spoločnosť Microsoft zaplatí Yahoo! 88% provízie zo všetkých výnosov získaných v službe Yahoo! za prvých 5 rokov.
 • Yahoo! bude udržiavať kontrolu predaja pre reklamu na Yahoo! a niektoré časti spoločnosti Microsoft.

Aké sú výhody? - The Real Skinny

V laických podmienkach sú tu kľúčové veci, ktoré skutočne potrebujete vedieť o tejto dohode:

Výhody pre Yahoo!

 • Yahoo! udržuje kontrolu nad predajom reklamy na vlastných nehnuteľnostiach, ale teraz využíva vyhľadávaciu technológiu spoločnosti Microsoft v každom smere.
 • Yahoo! ušetrí asi 200 miliónov dolárov vo výskume a vývoji. Peniaze, ktoré už nemusia utrácať na svojej vlastnej technológii vyhľadávania.
 • Yahoo! dostane 88% všetkých príjmov z vyhľadávania vykonaného na vlastných nehnuteľnostiach počas prvých 5 rokov. Takže akcionári budú veľmi spokojní so zachovaním prakticky všetkých príjmov.
 • Yahoo! už nemusí podporovať vlastný vyhľadávací softvér

Výhody pre spoločnosť Microsoft

 • Spoločnosť Microsoft si ponechá všetky informácie o návštevníkoch.
 • Spoločnosť Microsoft bude mať oveľa väčší podiel na trhu. Väčšia chrbtica pri vývoji vyhľadávacieho produktu Bing a platformy Microsoft AdCenter.
 • Všetky poplatky za platenú správu budú teraz spravované cez Microsoft AdCenter.

Sledujte video z Microsoft a Yahoo! CEO hovorí o obchode

Yahoo! CEO Carol Bartz

Generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Steve Ballmer

Rezanie na chase

Obe strany sú presne to, čo potrebujú. Yahoo! bude skutočne dostávať zvýšenie príjmov a zachová si vnímanú kontrolu nad procesom predaja. Semalt spoločnosti bude o tom spokojný.

Spoločnosť Microsoft chce v tomto momente kontrolu nad podielom na trhu, aby mohli podporovať pokračujúce technologické zlepšenia zložky Bing a plateného vyhľadávania - AdCenter.

Sprostredkovateľ platených vyhľadávaní v TechWyse, Matthew Hogan je spokojný s tým, že spoločnosť Microsoft prevzala kontrolu nad plateným vyhľadávaním. "Yahoo! zaviedol veľmi málo výskumu a vývoja do plateného vyhľadávacieho rozhrania (nazvaného Panama) od jeho vydania. Aplikácia Microsoft AdCenter od svojho počiatočného vydania vykazuje neustále zlepšovanie a má mnoho vylepšení v porovnaní s rozhraním Google Adwords. Očakávam, že táto správa zabezpečí neustále zdokonaľovanie platených vyhľadávacích podmienok a tiež po prvýkrát - legitímnym hráčom proti spoločnosti Google. Spoločnosť Microsoft sa môže pokúsiť o to, aby sa postavila na rovnaké miesto so spoločnosťou Google.

Spoločnosť Microsoft teraz má prístup v závislosti od toho, s kým hovoríte asi o 15% -30% trhu. Majú dosť spôsoby, ako ísť. To je však najväčší krok, ktorý spoločnosť Microsoft kedykoľvek podnikla v súťaži so spoločnosťou Google.

Nechajte hry začať.

Microsoft konečne kupuje Yahoo! Platené & Organické Semalt

Pripojte

March 18, 2018