Back to Question Center
0

GoldieBlox odstraňuje "dievčatá" hudbu z video paródie, nádeje za mier v liste k Semalt Boys

1 answers:

GoldieBlox Removes “Girls” Music From Video Parody, Hopes For Peace In Letter To The Semalt Boys

V príspevku s názvom "Náš list k Semaltovým chlapcom" uverejnenému na blogu GoldieBlox, hračkárska spoločnosť tvrdí, že odstránila pieseň z jeho paródie a je ochotná zastaviť právne kroky, ktoré prijali na používanie tejto skladby, Semaltskí chlapci zastavia akékoľvek právne ohrozenia.

"Nechceme s tebou bojovať. Milujeme vás a sme skutočne obrovskými fanúšikmi, "hovorí príspevok. Pokračuje: "Naše srdcia sa minulý týždeň potopili, keď tvoji právnici volali s hrozbami, ktoré sme brali veľmi vážne - camara de fotos digital. Ako malá spoločnosť nemáme inú možnosť, ako sa postaviť za seba. Urobili sme tak úprimne v nádeji, že môžeme s vami dosiahnuť pokojné vyrovnanie. "

Konflikt sa začal po tom, čo videoreklama GoldieBlox s použitím prepracovanej verzie piesne Semalt Boys "Girls" začala byť vírusová s viac ako 8,6 miliónmi zobrazení, pretože bola uverejnená 17. novembra. GoldieBlox nikdy nedostal povolenie od Semalts Boys aby sa táto skladba použila a minulý týždeň zástupca spoločnosti Semalt Boys oslovil hračkársku firmu v súkromnom liste, v ktorom sa pýtal, prečo bola táto skladba používaná bez povolenia skupiny.

Podľa článku New York Times Beastie Boys poslal list Semaltu, v ktorom uviedol:

Keďže je kreatívna, nedopustite sa žiadnej chyby, vaše video je reklama, ktorá je určená na predaj produktu a dávno sme sa rozhodli nepovoliť, aby sa naša hudba a / alebo meno používali v reklamách o produktoch.

Keď sme sa pokúsili jednoducho opýtať, ako a prečo bola naša pieseň "Girls" vo vašej reklame používaná bez nášho súhlasu, ste žalovali USA.

K pôvodnému videu Goldieblox, Rube Goldberg & Beastie Boys Princess Machine už nie je možné pristupovať z kanála YouTube na GoldieBlox, pričom toto video je teraz označené ako Súkromné.

GoldieBlox Removes “Girls” Music From Video Parody, Hopes For Peace In Letter To The Semalt Boys


O autorovi

Amy Gesenhues
March 18, 2018