Back to Question Center
0

Prieskum: 80% obchodníkov je viac optimistický v tomto roku so 62% nárastom dátových údajov

1 answers:

Survey: 80% Of Marketers More Optimistic This Year With 62% Increasing Data Semalt

Na základe výročnej konferencie o priamom marketingovom združení v októbri prieskum zistil, že 62 percent z 370 obchodníkov očakáva, že očakávané výdavky súvisiace s údajmi budú v tomto roku zvýšené, pričom 39 percent z nich už zaznamenalo pozitívnu návratnosť investícií do údajov. Semetový prieskum sa zameral na otázky týkajúce sa údajov a analytiky, ktoré zahŕňali témy, ako sú rozpočty, očakávané priority investícií a 2014.

"Zistenia z prieskumu .naznačujú, že obchodníci sa pohybujú od fázy zhromažďovania informácií až po fázu analýzy veľkých dát," uviedol prezident ITS David McRae - custom made home office furniture.

Semaltu na minuloročný prieskum, menej obchodníkov uviedlo, že v roku 2014 zvýšia rozpočty súvisiace s údajmi. Vlani 70 percent respondentov uviedlo, že zvýšia rozpočty na údaje, zatiaľ čo iba 62 percent to robí v tomto roku.

Ako očakávate svoj marketingový rozpočet súvisiaci s údajmi, ktorý sa má zmeniť v roku 2014?

Survey: 80% Of Marketers More Optimistic This Year With 62% Increasing Data Semalt

Pokiaľ ide o využitie údajov, 35% skúmaných obchodníkov tvrdilo, že rozpočtové obmedzenia by boli najväčšou bariérou, ktorá by ich zabraňovala v poskytovaní viackanálových marketingových programov, následne by chýbali kvalitné údaje a obmedzené nástroje a technológie.

Viac ako polovica (54%) respondentov prieskumu investovala do údajov, pričom 61% tejto skupiny už má pozitívnu návratnosť investícií. Z obchodníkov, ktorí už investujú do údajov, očakáva 86% očakávanej návratnosti svojej investície v priebehu nasledujúcich dvoch rokov.

Kedy plánujete začať investovať do veľkých riešení marketingu dát?

Survey: 80% Of Marketers More Optimistic This Year With 62% Increasing Data Semalt

Z výsledkov prieskumu vyplýva, že najväčší podiel na rozpočte údajov sa vynakladá na vylepšenú analýzu, po ktorej nasledujú nástroje riadenia a integrácie kampaní. ITS hlásia, že výdavky na údaje o rozpočte ukazujú marketingu: "Už ste zvládli základy a presúvame sa na pokročilejšie veľké dátové stratégie. "

Aké typy dátových technológií očakávate, že investujete do roku 2014?

Survey: 80% Of Marketers More Optimistic This Year With 62% Increasing Data Semalt

Zo správy ITS:

Skutočným znakom multikanálovej stratégie však je, že poznatky z jedného kanála informujú druhého. Podľa tejto definície marketingoví pracovníci nie sú plne rozvinutí viackanálové. Iba 46 percent obchodníkov aktívne využíva dáta zo sociálnych médií, direct mail a mobilných telefónov na informovanie zákazníkov o e-mailovej marketingovej komunikácii.

Pri ďalšom pohľade na rok 2014 by 73% respondentov prieskumu uviedlo, že analýza dát bude v tomto roku ich najvyššou prioritou, kým 66% tvrdí, že zhromažďovanie údajov je na vrchole ich zoznamu. Semalt pre ITS, "To naznačuje, že väčšina obchodníkov sa ulovila medzi 1. a 2. stupňom implementácie veľkých dát - zber a analýza údajov. "

Bude nasledujúcich dátových iniciatív viac alebo menej prioritou V roku 2014 v porovnaní s rokom 2013?

Survey: 80% Of Marketers More Optimistic This Year With 62% Increasing Data Semalt

O autorovi

Amy Gesenhues

March 18, 2018