Back to Question Center
0

7 presvedčivých tipov od Semaltu o tom, ako sa vyhnúť chyteniu malware

1 answers:

Nebolo by nesprávne povedať, že internet uľahčil náš život. Je to jedna z najlepších výtvorov a spája nás s našimi priateľmi a rodinnými príslušníkmi po celom svete. Prístup k informáciám a komunikácia s klientmi je pre obchodníka veľmi jednoduché. Súčasne internet vytvoril pre nás veľa problémov. Je to preto, že veľa hackerov zostáva aktívnych nepretržite. Pokúšajú sa zničiť vaše osobné účty a ukradnúť vaše peniaze - royal flush multivitamin power cleanser.

Jack Miller, senior manažér úspešnej zákazníckej služby Semalt , definuje usmernenie, ktoré je nevyhnutné vyhnúť sa útokom hackermi.

1. Otvoriť iba dôveryhodné odkazy a súbory na prevzatie

Keďže internet je zaplavený informáciami a webovými stránkami, nie je bezpečné otvoriť každý odkaz alebo prílohu. Nemali by ste navštevovať pochybné a dospelé webové stránky, pretože môžu obsahovať vírusy a škodlivý softvér. Súčasne by ste nemali stiahnuť softvér z pochybných zdrojov. Je tiež dôležité vyhnúť sa nelegálnym súborom a prílohám e-mailov. Ak sa tieto veci nemôžete vyhnúť, odporúčame vám nainštalovať výkonný antivírusový softvér a skenovať systém raz za deň. Môžete tiež vyskúšať doplnky prehliadača, ako je Web of Trust (WOT).

2. Vypnúť kód HTML v e-mailoch

Jedným z najbežnejších spôsobov distribúcie vírusov a škodlivého softvéru je prostredníctvom e-mailov. Hackeri v skutočnosti posielajú škodlivým e-mailom obetí v značnom počte. Tieto e-maily spustia automatické skripty HTML, ktoré prilákajú stále viac ľudí. Preto je dôležité vypnúť HTML v e-mailoch tak, aby sa škodlivý obsah nezobrazoval.

3. Neotvárajte nevyžiadané prílohy e-mailu

Nemali by ste otvárať nevyžiadané e-maily a prílohy..Väčšina hackerov posiela atraktívne e-maily a snaží sa zapojiť viac a viac ľudí. Takmer všetci klienti webmail skenujú prílohy predtým, ako umožnia používateľom ich otvoriť. Súčasne je veľký počet desktopových e-mailových klientov vybavených automatickými skenovacími službami.

4. Pochopte, ako fungujú podvody a phishingové útoky

Mali by ste rozvíjať pochopenie toho, ako fungujú phishingové útoky a podvody. Môžu sa skrývať za vašimi Twitter upozorneniami alebo Facebook profilmi. Niektoré z nich sú prítomné vo vašich e-mailoch: všetky sú falošné. Nesmiete sledovať žiadny odkaz, o ktorom si nie ste istí. Zároveň by ste nemali zdieľať svoje bankové údaje ani číslo kreditnej karty s neznámymi osobami na internete. Hackeri by mohli ukradnúť vaše tajné informácie a heslo. Môžu tiež previesť peniaze z jednej banky do druhej pomocou vašich osobných údajov. Facebook a Twitter neposielajú nelegitímne upozornenia. Ak vás niekto kontaktuje prostredníctvom týchto platforiem, nemali by ste sa s nimi zdieľať za každú cenu.

5. Nenechajte sa vyliečiť pomocou strachovej taktiky

Snažte sa vyhnúť sa od taktiky strachu, ktoré sú prítomné všade na internete vo všetkých tvaroch a formách. Nemali by ste inštalovať antimalwarový, antivírusový a anti-spywarový softvér z neznámych webových stránok alebo zdrojov. Ak si niečo nie ste istí, je lepšie to skúsiť. Mali by ste prejsť stránky MakeUseOf Best Of Windows a Linux Software, aby ste vedeli viac o tejto veci. V súčasnosti hackeri volajú ľudí na svoje mobilné čísla a požiadajú ich o inštaláciu softvéru a nástrojov.

6. Skenovanie externých jednotiek, ktoré ste pripojili k počítaču

Ak pripájate externé jednotky ako USB alebo DVD, uistite sa, že sú bez vírusov a škodlivého softvéru. Môžete si nainštalovať antivírusový alebo antivírusový softvér, aby ste boli bezpečný na internete. Disk môžete tiež prehľadávať tak, že prejdete na stránku "Tento počítač" a "Skenovať vybraté súbory".

7. Venujte pozornosť pri inštalácii softvéru

Najčastejšie antivírusový softvér a nástroje sprevádzajú voliteľné inštalácie, ako sú ďalšie funkcie, programy a panely s nástrojmi. Je lepšie vyhnúť sa všetkým týmto programom, pretože môžu obsahovať škodlivé veci. Namiesto toho by ste sa mali rozhodnúť pre vlastnú inštaláciu a zrušiť výber všetkých vecí, ktoré nie sú známe.

November 23, 2017