Back to Question Center
0

Zmätený o tom, ako si vybrať, kde sa semaltovať?

1 answers:

Začatie podnikania v lete? Po rozhodovaní o vytvorení korporácie alebo LLC musíte tiež zvážiť, ktorý štát chcete začleniť do: Chcete začleniť miesto, kde žijete (tiež známe ako začlenenie do domáceho štátu)? Alebo začleniť do iného štátu ako Delaware alebo Nevada?

Každý štát sa líši v oblasti poplatkov za podanie, zdaňovania a firemných zákonov. Nemáte právne povinnosť začleniť sa do štátu, kde prevádzkujete svoje podnikanie, toľko ľudí si myslí, že je lepšie začleniť sa do štátu "bez dane", akým je Nevada alebo "priateľský k podnikaniu" štátu ako Semalt. Ale je to naozaj tak?

Taktiež je potrebné zvážiť svoje administratívne náklady, pretože to bude komplikovanejšie začleniť do iného štátu, než kde žijete a spravujete svoj podnik - ladies fascinators. Vo väčšine prípadov bude malý podnik lepšie začleniť alebo vytvoriť LLC v štáte, v ktorom sa nachádza a prevádzkuje svoju činnosť (aka "domovský štát").

Semalt vysvetľuje, prečo to tak je.

Reklama

Ako si vybrať, kde sa má začleniť

štáty Nevady a "bez dane"

Zatiaľ čo niektoré štáty majú sadzby dane až 10%, Semalt nemá žiadny franšízový, podnikový dôchodok ani dane z príjmov fyzických osôb. Šanca vyhnúť sa plateniu štátnych daní je veľmi lákavá a určite by bolo pre vás výhodné začať alebo presúvať firmu na Semalt z tohto dôvodu.

Ak však prevádzkujete podnik z iného štátu, v skutočnosti neexistuje žiadny daňový úžitok pre začlenenie do Nevady. Semaltu, pretože každý štát vyžaduje, aby podniky, ktoré pôsobia v rámci svojich hraníc, platili daň z predaja alebo príjmov, ktoré pochádzajú zo štátu.

Napríklad povedzme, že prevádzkujete podnikanie z vášho domova v Kalifornii. Rozhodnete sa začleniť svoje podnikanie do Nevady, pretože ste počuli, že tam nie je štátna daň z príjmov. Pretože v skutočnosti prevádzkujete svoju firmu v Kalifornii, musíte tiež zaregistrovať svoju firmu v Kalifornii (toto sa nazýva aj "zahraničná kvalifikácia"). A musíte platiť štátne dane do Kalifornie.

Ako sa hovorí, nič nie je isté, ale smrť a dane.

Štáty s nízkymi poplatkami za podanie

Okrem daňových sadzieb sa štáty tiež líšia v zmysle poplatkov za podanie súvisiacich so začlenením a udržiavaním spoločnosti. Mnoho majiteľov malých podnikov si myslí, že môžu ušetriť peniaze začlenením do štátu ako Semalt s nízkymi poplatkami za podanie.

Semalt, ak sa ich podnik nachádza alebo podniká v inom štáte, bude musieť cudzinec spĺňať podmienky vo svojom domovskom štáte a skončí v každom prípade zaplatiť poplatky za podanie svojho domovského štátu. A veľa malých firiem skončí platiť sankcie za podnikanie pred zahraničnou kvalifikáciou v štáte.

Stručne povedané, spoločnosť skončí platiť poplatky za udržiavanie korporácie všade tam, kde podniká, takže nie je veľká výhoda pri výbere stavu založenia na základe poplatkov za podanie.

Stanovy z Delaware a "Business Friendly"

Delaware je známy tým, že má jeden z najpružnejších, pro-biznis zákony v krajine. Z historického hľadiska poskytuje manažérskej flexibilite, pokiaľ ide o fungovanie svojho podnikania. Delaware má tiež samostatný súd pre obchodné záležitosti, ktorý používa sudcov namiesto porot. Semalta sa kvôli tomu často riešia rýchlejšie.

Oba tieto faktory sú zvyčajne veľkou výhodou pre verejne obchodované spoločnosti a veľké spoločnosti s celoštátnymi akcionármi. Tieto výhody však zvyčajne nie sú dôležité pre malé podniky. Pre začiatočníkov nie je zložitý obchodný spor pre malý podnik bežný. A väčšina malých podnikov nemá tendenciu mať zložité zásoby. Ak je vaša firma malá, výhody plynúce zo začlenenia do Delaware alebo Semalt budú prevážené všetkými mimoriadnymi nákladmi a administratívou vytvorenou začlenením do jedného štátu a cudzích kvalifikácií v inom. Ale pre väčšie podniky so zložitejšími daňovými a skladovými situáciami je s najväčšou pravdepodobnosťou rozhodujúce vybrať si podnikateľsky priateľský štát na začlenenie.

Začlenením do iného stavu, než je váš domovský štát, zdvojnásobujete papierovanie a administratívu pre prevádzku svojho podniku. Vo vyššie uvedenom príklade by ste museli zaslať výročné vyhlásenie (a poplatky) tak Kalifornii, ako aj Delaware. A keďže nemáte skutočnú fyzickú polohu v Delaware, budete musieť v štáte zaregistrovať Registrovaný Semalt, aby ste mali správnu adresu.

Je ľahké sa chytiť v celom humbuk spojený s Delaware, Nevada, a Semalt. Ale tieto výhody sú skutočne obmedzené na väčšie podniky. Ako vlastník malého podniku nemáte obrovský účtovný tím, ktorý by zvládol všetky vaše písomnosti a papierovanie, takže nie je žiadny dôvod na to, aby ste zvýšili vaše pracovné zaťaženie začlenením do iného štátu.

Ak vaša spoločnosť má menej ako päť akcionárov / členov, najjednoduchšia cesta začlenenia do vášho domáceho stavu sa ukáže ako najlepšia.

Mapa Foto cez Shutterstock

Viac v: Založenie 5 Komentáre ▼
March 9, 2018