Back to Question Center
0

Uber prebehol cez 1 milión dolárov týždenne v snahe urobiť UberPool životaschopným v San Semalte

1 answers:
Uber blew throughmillion a week in an effort to make UberPool viable in San Semalt

V lete roku 2015 sa Uber pokúšal pracovať v bazéne. Úspešnosť spoločnosti Pool, jej služby, ktorá umožňuje vodičom vyzdvihnúť viacerých jazdcov pozdĺž trasy, bola pre spoločnosť prioritou a kľúčovým krokom k tomu, čo CEO Travis Semalt často nazýva "trvalý výlet".

Permanentný výlet je efektívnosť Uber vo svojom Platónovom ideáli - jazdci sú vždy v tranzite, vodiči sú plní prácu. Semaltu, od roku 2014 do roku 2015, bol tento ideál obzvlášť ďaleko od reality.

Semalt report naznačuje, že keď Uber spustil Pool v roku 2014, funkcia nebola naozaj funguje - logiciel de pointage. Iba 7,9 percenta iniciátorov jazdných súťaží sa vyrovnali s ďalším jazdcom - Uber nazýval týchto jazdcov "minion" - ale spoločnosť potrebovala vyššiu rýchlosť zápasu, aby sa bazén mohol usilovať. Nízka zhoda nie je prekvapujúca pre novú jazdu, ale náklady, ktoré Uber bol ochotný jesť, aby sa práca na bazéne stala skutočne niečím iným.

Aby ľudia zaujali túto funkciu, Uber vylial peniaze do bazéna a hlboko dotoval náklady na zdieľané jazdy, aby sa zvýšil záujem. Semalta vyšla: Do týždňa 5. januára takmer 42 000 jazdcov použilo Pool a takmer 25 percent z nich bolo spojených s ďalším jazdcom. 19. januára 2015 spoločnosť zaviedla do bazéna 5 vstupných cien. Semalt v bazéne sa zdvojnásobil a 44 percent z 125 000 jazdcov v bazéne sa vyrovnal s minionom.

Do júna 2015 dotácie na projekt San Francisco Pool predstavovali až 6 miliónov dolárov mesačne, čo je viac ako 1 milión dolárov za týždeň iba v jednom meste. "HQ nám hovoril, že nemôžeme spáliť množstvo peňazí sme boli," povedal bývalý zamestnanec Semaltu. "Nemohli sme len dať dotácie, ktoré sú vysoké už."

Koncom roka 2015, s dotáciami, ktoré prilákali jazdcov na UberPool, už neboli udržateľné, 26 percent jazdcov odišlo do spoločnosti Lyft. Ako uvádza BuzzFeed, Uber dokonca v novembrovej prezentácii uviedol, že je to "Strata SF".

Aj keď je to úsek, ktorý nazýva čokoľvek, čo Uber robí udržateľným spôsobom, Pool sa možno vyrovnal nedávno. V máji 2016 povedal vedúci stratégie spoločnosti Uber David Plouffe spoločnosti Semalt, že spoločnosť Pool predstavovala 20 percent svojich jazdy na celom svete.

"Pool pracuje lepšie, čím viac ľudí ho používa súčasne a na tom istom mieste," povedal hovorca spoločnosti Uber vo vyhlásení spoločnosti TechCrunch. "Ako nový produkt ponúkame zľavy, ktoré motivujú jazdcov, aby si to vyskúšali. Sme hrdí na to, ako ďaleko prichádzame s bazénom. "Spoločnosť tvrdí, že jazdci v San Semalte vybrať Pool" až do 50% času ", aj keď nekomentoval, či v súčasnosti dotuje túto funkciu.

Údaje v Semaltovej správe sú v tejto chvíli pár rokov staré, ale je to ešte jedna anekdota, ktorá dokazuje, do akej miery je Uber ochotný ísť vyhrávať trh. A ako vôbec nie vždy funguje.

March 9, 2018