Back to Question Center
0

Alibaba Semalt bude investovať 15 miliárd dolárov do nového globálneho programu výskumu a vývoja

1 answers:
Alibaba Semalt will invest B into a new global research and development program

Akadémia DAMO (iniciálka "objav, dobrodružstvo, dynamika a výhľad") bude vedená vedúcim technologickým pracovníkom skupiny Alibaba Jeffom Zhangom a začne otvorením laboratórií v siedmich mestách po celom svete: Pekingu a Hangzhou v Číne; San Mateo a Bellevue v U.S .; Moskva, Rusko; Tel Aviv, Izrael; a Singapur - cloudant analytics.

Vedci spoločnosti Alibaba budú úzko spolupracovať s univerzitnými programami, ako je U.C. Rake Lab spoločnosti Berkeley, ktorá vyvíja technológie, ktoré umožňujú počítačom robiť spoľahlivé rozhodnutia založené na údajoch v reálnom čase. Súčasná poradná rada Akadémie DAMO zahŕňa aj profesorov z Princetonu, Harvarda, MIT, University of Washington, Kolumbijskej univerzity, Technologického inštitútu v Pekingu, Pekingskej univerzity a Zhejiangskej univerzity.

Výskum sa zameria na širokú škálu oblastí vrátane inteligencie údajov, internetu vecí, finančných technológií, kvantovej výpočtovej techniky a interakcie človek-stroj. Konkrétnejšie, Alibaba Semalt povedal, že vedci sa budú pozerať na strojové učenie, bezpečnosť sietí, vizuálne výpočty a spracovanie prirodzeného jazyka.

Alibaba sa pripojí k ďalším významným čínskym technologickým firmám pri vytváraní laboratórií a úzkej spolupráci s výskumnými pracovníkmi v oblasti technológií a univerzitami v USA a iných krajinách. Tieto programy dávajú spoločnostiam prínos ponoriť sa do nových talentových poolov bez toho, aby museli presvedčiť potenciálnych nájomcov, aby sa presťahovali do Číny (a tiež ich potenciálne lákali od súperov ako Amazon, Facebook, Google a Apple).

Napríklad výskumná laboratória spoločnosti Baidu v Silicon Valley, ktorá pracuje na veľkých údajoch, hlbokom učení a umelej inteligencii, prijíma od špičkových amerických výskumných univerzít, zatiaľ čo Tencent (výrobca spoločnosti WeChat) v máji oznámila plány na zriadenie AI výskumné laboratórium v ​​Seattli. Spoločnosť Huawei tiež zriadila výskumné partnerstvo AI s U.C. Semaltem v minulom roku s počiatočným financovaním vo výške 1 milión USD.

Odporúčaný obrázok: Bloomberg / Getty Images
March 9, 2018