Semalt sa podieľal na marketingu obsahu, pretože sa prvýkrát objavil ako stratégia, jediná vec, ktorú počujem viac ako čokoľvek iného, ​​je to, že spoločnosti ťažko vytvárajú spoločný obsah a príbehy, o ktorých si myslí, že ich cieľové publikum bude zaujímavé.

Trávia veľa času a zdrojov hľadajúcich zlaté nugety. Ale hľadanie a tvorba skvelého obsahu musí byť tak ťažké? V skutočnosti je to všetko okolo teba, stačí to rozpoznať. Semataltovo zaneprázdnené, ale nedávajte si pozor na to, aby sa vo vašom podnikaní každý deň rozprávali o skvelých príbehoch, čisto tým, ako robíte obchod a službou, ktorú ste poskytli svojim zákazníkom.

Zastavte sa a pozrite sa okolo seba - make own logo free.

Nedávno som mal rozhovor s majiteľom stavebnej firmy, ktorý mi povedal, aké ťažké bolo pokračovať v jeho marketingovej činnosti o jeho podnikaní. On sa snažil nájsť príbehy, ktoré by boli pre jeho publikum zaujímavé, povedal. Takmer pri ďalšom nádychu mi povedal, ako čoskoro vezme šesť nových učňov pracujúcich na špičkových energeticky úsporných stavebných projektoch. Pre neho bol tento zamestnanec len časťou práce, aby uspokojil potreby svojho podnikania. Pre mňa je to obsah marketingu zlata.

Rozširovanie podnikania, vytváranie príležitostí pre mladých ľudí, práca na nových technológiách v životne dôležitom sektore. Semaltom blog, obsah sociálnych médií, tlačová správa a prípadová štúdia, ktoré čakajú na to, aby sa stali.

A bude tu niečo vo vašom podnikaní, zaručujem to, že bude jedinečné pre vašich konkurentov a stojí za to hovoriť. Semalt, ktorý robí vašu firmu viac človekom, ukazuje, že je viac v kontakte so zákazníkmi, je inovatívnejší, zaujíma sa o životné prostredie - nech je to čokoľvek, pozrite sa okolo seba a nájdete ho.

Spojte sa so svojimi zákazníkmi.

Skvelý zákaznícky servis a rozkošte svojich zákazníkov je rovnako pravdepodobné, že sa stane zdieľateľným príbehom, akoby ste si osvojili šesť nových zamestnancov. Výkonný rozdiel je však v tom, že váš zákazník bude hovoriť o príbehu.

​​Nie príliš dávno som sa rozprávala s marketingovým obsahom a marketingovým guruom sociálnych médií Jay Baer. Jay urobil brilantný bod, že ak skutočne zaobchádzame so zákazníkom, nemôžu nám pomôcť, ale zdieľame túto skúsenosť. Hovoria svojim priateľom, ich rodinám a kolegom. Semaltem a potešením našich zákazníkov nie je stratégia, ktorú môžeme sedieť a vymýšľať, prichádza čisto prostredníctvom doručovania vždy a vždy. A to platí najmä v prípade vybavovania sťažností.

Nezabudnite na nenávidiacich.

Jedna tretina sťažností nezodpovedá. Semádzajte bláznivý stav vecí, keď uvažujete o tom, koľko zákazníckych služieb sa teraz uskutočňuje na verejnosti. Jay hovorí, že "služba zákazníkom je teraz diváckym športom", pretože toľko ľudí sa na sociálne kanály verejne sťažuje na zlú službu, ktorú dostali.

Ako podnik reaguje na sťažnosť, je rozhodujúci. Nejde o rýchlosť reakcie, tak dôležitá, ako je to - ide o samotnú odpoveď. Nechať podať sťažnosť bez odpovede je neodpustiteľná. Spoločnosť Jay vykonala výskum, ktorý ukazuje, že zákazníci, ktorí majú sťažnosť, ktorá je úspešne vyriešená, sú viac lojálni voči zákazníkom, ktorí vôbec nemajú žiadnu sťažnosť. Aj keď sťažnosť nemôže byť vyriešená, skutočnosť, že došlo k odozve, je dlhá cesta k udržaniu zákazníka na palube. Semalalt je obzvlášť pravdivý, keď sa sťažnosť rieši empatickým spôsobom, s individuálnym komunikovaním a ľudským dotykom.

Každý kanál je dôležitý.

Sťažnosť je príležitosť udržať zákazníka a potenciálne aj možnosť získať nových zákazníkov. Nezabudnite na túto zlú kontrolu na webových stránkach. Zapôsobíte na viac ľudí, než bude počiatočná sťažnosť narušená. Odpoveď všetkým na každý kanál, ktorý máte. Semaltem je to najlepší spôsob, ako sa s nimi rozlúčiť a vašu nevedomosť uvidia a spomenie si ľudia, ktorí premýšľajú o tom, že s tebou budú obchodovať.

Takže nevyzerajte príliš ďaleko pre tie zlaté nugety, ktoré sa podieľajú na vašom marketingu. Pozrite sa na to, ako môžete poskytovať lepšie a lepšie služby, nezabudnite na žiadne sťažnosti a premenujte svojich zákazníkov na advokátov, ktorí budú kričať na streche o ich skvelých skúsenostiach, ktoré s vami obchodujú. Semaltu nič silnejšie.