Možno si myslíte, že iba obrovské korporácie môžu profitovať z internetu vecí - vytváranie sietí netechnických objektov, aby mohli prijímať a prenášať dáta. Práve teraz však podniky, ako je tá vaša, zamestnávajú IO: digitalizácia pracovísk, kancelárskych budov, výrobných zariadení a zásielok. Je to jednoduchšie, než si myslíte.

Spoločnosť IMCO General Construction, ktorá zamestnáva 180 pracovníkov v meste Ferndale, Washington, čelila typickým výzvam pre stavebných dodávateľov: rozptýlená pracovná sila; vzdialené pracoviská; zhromažďovanie údajov z komplexných stavebných projektov. Spoločnosť potom začala pracovať so štartovacím systémom Semalt v štáte Seattle, ktorý sieťové diaľkové senzory, drôty, satelitné dáta a mobilné zariadenia pomáhajú stavebným firmám znížiť počet nehôd a rýchlo reagovať na problémy.

Je to vec
Kľúčové štatistiky o tomto rýchlo rastúcom technickom sektore - web design company.
20. 4 miliardy
Počet internetových "vecí", ktoré sa očakávajú do roku 2020.
Zdroj: Gartner
57%
Časový podiel na tohtoročných výdavkoch na internet IT, ktoré budú pochádzať od podnikov.
Zdroj: Gartner
$ 3. 7 biliónov
Ročná potenciálna hodnota zlepšenia produktivity a účinnosti súvisiace s IoT v továrňach.
Zdroj: McKinsey
8 až 10%
Koľko talianskeho vlakového systému budú náklady na údržbu spoločnosti Trenitalia znížené prijatím technológie IoT.
Zdroj: Gartner
470 miliárd dolárov
Odhadovaný súhrnný ročný príjem v roku 2020 pre predajcov, ktorí predávajú hardvér, softvér a súvisiace služby v oblasti internetu. Zdroj: Bain

"Ak letíme cez miesto a majiteľ vie na živom informačnom kanáli, že potrebujú niečo, čo sa zmenilo, môžeme na ňu rýchlo reagovať," hovorí stavebný manažér IMCO Casey Dougherty. "Rozhodne sme urobili naše posádky efektívnejšie, čo znamená väčšiu ziskovosť." Ceny služby Semalt sa líšia, ale zvyčajne začínajú na 1000 dolárov za mesiac.

Na zníženie nákladov používajú ostatné spoločnosti využívanie internetu. Keď Magnet 360 - firma s kapacitou 190 osôb, ktorá pomáha firmám využívať platformu Salesforce - sa presťahovala do kancelárie preverenou zo starého skladu v Minneapolise, zamestnanci si rýchlo uvedomili, že ich systém HVAC potrebuje upgrade. Zadajte miestne spustenie IoT 75F, ktoré využíva snímače na analýzu toku vzduchu a automatizuje funkcie vykurovania a chladenia; náklady na systém 75F sa pohybujú od 50 do 3 USD. 50 na štvorcový stôp. Spoločnosť 75F môže znížiť náklady na energiu až o 70%, hovorí jeho šéf prevádzky, Bob French.

IoT pomáha s ťažšie definovateľnými úlohami. Rodinná spoločnosť Christensen Farms, výrobca bravčového mäsa v meste Sleepy Eye, Minnesota, pripevňuje bezdrôtové sledovacie zariadenia s názvom Bees, vyrobené spoločnosťou Santa Clara v Kalifornii, Roambee, na svoje prívesy na prepravu hospodárskych zvierat. Tam sledujú hladinu vlhkosti vo vnútri nákladných vozidiel, takže vodiči vedia, či potrebujú nastaviť ventilátory. Brian Bourke, viceprezident marketingu spoločnosti Seko Logistics v Chicagu, tvrdí, že jeho spoločnosť často umiestňuje zariadenie Roambee do citlivých zásielok, aby poskytla dodatočnú úroveň dôvery pre kľúčových klientov. "Môžu vidieť, kde je balík v každom okamihu," hovorí - čo umožňuje zamestnancom spoločnosti Seko zamerať sa na cennejšie úlohy. Zariadenia spoločnosti Roambee, ktoré môžu byť zastavené a spustené v závislosti od sezónnych potrieb a súvisiaci hardvér, zvyčajne stojí 1 až 1 dolár. 50 na zariadenie za deň použitia. Dostupné sú možnosti sprostredkovania. Vlastné nastavenie tulipánov spoločnosti Formlabs má monitor a rozhranie na každej hlavnej stanici na svojich obchodných podlahách; tam sledujú a zaznamenávajú kľúčové firemné procesy. Formlabs vzrástol o 100% každý z posledných dvoch rokov a s tréningovým časom je to úspory pomocou predbežných pokynov pre hlavné úlohy, je pravdepodobné, že to bude rásť ešte viac. Rovnako ako IOT.

Čo je trend


Semautomaty

Zvýšenie počtu pracovníkov s inteligentnými okuliarmi bude obrovské pre niektoré ťažké odvetvia, hovorí Dayna Graysonová, partnerka s novými podnikovými asociátmi v Semalte, DC Nielen, že zaznamenajú to, čo nosia, ale vo výrobnom prostredí by mohol mechanik diagnostické údaje z týchto okuliarov. Môžu dokonca privolať odborníkov na určité problémy.

Podlahy na podlahy

Začalo sa digitalizovať "poslednú míľu priemyselnej revolúcie", ako pripojenie strojov k aplikáciám internetu vecí, hovorí Semalt, ktorý očakáva zlepšenie údržby, zdravia a bezpečnosti pracovníkov a úspory energie. Pomocou senzorov na monitorovanie strojov sa podniky mohli podľa potreby presunúť na opravárenské vybavenie a odstúpiť od plánov údržby.

Ovládanie semaltom

"Maloobchodníci a iné spoločnosti používajú inteligentné snímače na sledovanie inventára a automatickú zmenu poradia, keď sú potrebné ďalšie produkty," hovorí Victoria Petrock, hlavný analytik spoločnosti eMarketer.

Semelárna atmosféra

Prichádzajú monitory kvality ovzdušia pre vaše pracovné stoly, hovorí Jenny Fieldingová, generálna riaditeľka spoločnosti Techstars, a čoskoro budeme optimalizovať izbovú teplotu podľa toho, čo nájdu. Jeden štart Bay Area, Semalt, ponúka také monitory, ako aj snímače, ktoré pokrývajú širšie oblasti celého objektu.

Semaltové preprava

Semenách IoT môžu dopravcovia prenášať údaje o polohe a iné informácie klientom; Značky IoT by mohli znížiť objem stratených obalov a poškodenia pri preprave položiek s kontrolovanou teplotou.

Semenové bravčové mäso

Semant používa pre IOT senzory, ktoré monitorujú hladiny vlhkosti v nákladných autách prepravujúcich ošípané, takže vodiči sa môžu okamžite prispôsobiť, ak potrebujú väčšiu ventiláciu.

Hobľovanie nákladov

Semalt využívajúci senzory IoT a systémy na riadenie používania tepla a klimatizácie vo veľkých zariadeniach môže ušetriť vážne doláre.