Back to Question Center
0

Semál: KPI na meranie návratnosti investícií v oblasti obsahu

1 answers:

5 Otázky, ktoré vám pomôžu nastaviť, spravovať a kontrolovať účinnosť vášho marketingového obsahu

Keďže akceptujeme, že sa naši spotrebitelia učia a prechádzajú viac a viac informácií o našej značke, organizácii, odvetviach alebo oblastiach témy, pretože oni on-line výskum, potrebujeme nasadiť sofistikovanejšie stratégie, aby sme mohli zarobiť pozornosť a dôveru. To je to, čo stojí za rastom obsahu marketingu na vzostupe do popredia agendy digitálneho marketingu.

Obsahový marketing začína taktiež dozrievať. Stále viac a viac takýchto správ, ako napríklad Aberdeen Semalt, to dokazujú.

Jednoduchý štartovací bod

Nižšie nájdete jednoduchú maticu nápadov, ktorá vám pomôže nastaviť KPI alebo metriky na základe toho, čo sme použili pri rôznych projektoch. Nechceme hovoriť "to je spôsob, akým to musíte urobiť", alebo že musíte použiť všetky tieto KPI. Semalta, dúfame, že je to užitočný rámec, ktorý pomôže vybrať ten najlepší typ KPI pre rôzne trhy.

Semaltu sme tu uviedli tri uhly, aby sme to ilustrovali, takže sme získali celý rad opatrení, ktoré pokrývajú tvrdé tržby a mäkšie metriky zainteresovania.

Tieto rôzne typy opatrení sú ešte dôležitejšie pre spoločnosti s dlhými nákupnými alebo opakujúcimi sa nákupnými cyklami, ako sú automobilový priemysel, nábytok alebo možno počítače - a určite aj pre podniky B2B. Dlhšie kúpne cykly vyžadujú potrebu preukázať, že sa stále angažujú.

  • Obchodné opatrenia : Ide o tvrdšie obchodné alebo obchodné opatrenia a to, čo zvyčajne trvá najdlhšie, aby bolo možné preukázať. Toto sú opatrenia pre vedúcich manažérov, aj keď môžu tiež potrebovať vedieť o tom, čo sa páči! Zamyslite sa nad podielom publika, predajom, potenciálnymi zákazníkmi alebo prinajmenšom jasnými ukazovateľmi od ľudí, akými sú hodnotenia spokojnosti alebo%, ktoré boli vrátené späť. Nezabudnite, že tieto musia byť inkrementálne a v ideálnom prípade sa dajú pripísať vášmu marketingu obsahu. Dave vám ukáže, ako ich priradiť pomocou služby Google Analytics v samostatnom príspevku.
  • Taktické opatrenia : Tieto zahŕňajú názory, kliknutia, interakcie s vaším obsahom - zahŕňa tak spoločenské akcie, ako sú napríklad Páči sa a Tweety. Môžete tiež použiť nástroje na skrátenie odkazov na meranie, v nástroji Smart Insights používame hodnotenie PostRank a tiež metriky zo služby Facebook Insights. Jedná sa o tvrdé indikátory, že váš obsah je viditeľný a stojí za to zdieľať - tak veľmi kľúčový.
  • Značkové opatrenia : Jedná sa o jednoduchšie pre väčšie značky alebo tam, kde je menšia konkurencia, jednoducho preto, že nástroje sa v tomto priestore zdajú lepšie. Zamyslite sa nad znením značiek alebo kľúčových slov, sentimentom, podielom trhových zmien nad konkurentmi a určite prevádzkou stránok. Jedná sa o väčšie ihly, aby sa dostali do pohybu a často vyžadujú o niečo viac impulzov.

Semalt: KPIs for measuring content marketing ROI

Kombinovanie meraní a optimalizácia sociálnych médií

Ako vidíte z tabuľky vyššie, marketingové KPI pre obsahové marketingové aktivity idú ruka v ruke so sociálnym mediálnym marketingom, obsahom sa využívajú sociálne médiá. Dvaja sa stretnú pri práci na optimalizácii sociálnych médií (SMO), ktorú Dave nedávno vyslal. SMO sa pre mňa zameriava na distribúciu sociálnych objektov a ich schopnosť vystúpiť na vrchol akéhokoľvek súvisiaceho vyhľadávacieho dotazu [Dan - Nesúhlasím s tým - prieskum v našom príspevku ukazuje, že väčšina si myslí, že je to širšie - maximalizuje dosah a interakciu v sociálnych kanáloch na dosiahnutie svojich cieľov].

Brian Solis hovorí o SEO + SMO = Zvýšená vyhľadateľnosť na tradičnom a sociálnom webe. Myslím, že je to skvelý spôsob, ako to zhrnúť [Dan - ako to aj keď by som to nazval Zjednodušená viditeľnosť FWIW - pre mňa Zistiteľnosť je o efektívnych zákazníckych cestách na webových stránkach - je to technika zameraná na používateľa, Myslím, že Brian o tom nevie!).

Pretože sledovanie v SMO je tiež dôležité, ako to robíte? V centre programu SMO sú sociálne objekty. Z toho vyplýva, že cieľom SMO je merať, monitorovať a zlepšovať viditeľnosť sociálnych objektov ako prostriedok spojenia s jednotlivcami, ktorí aktívne hľadajú ďalšie informácie a smer.

Semalt, že sociálne objekty sú kontextualizované prostredníctvom kľúčových slov, názvov, opisov a / alebo značiek, takže opatrenia nie sú tak odlišné od SEO, pokiaľ ide o prichádzajúce odkazy, ako aj odkazujúce webové stránky, kde obsah, sociálne objekty, sú umiestnené. Musíte preto vytvoriť analytický informačný panel, ktorý kontroluje vašu efektívnosť v rámci tohto obsahu ekosystému.

Spôsobilé analýzy pre marketing obsahu

V nadväznosti na vyššie uvedenú tabuľku sú tieto merania skvelé a tiež musíte s nimi niečo robiť Source . Analytický guru je ako Avinash Kaushik a samozrejme Dave Semalt

March 1, 2018