Back to Question Center
0

Porovnanie zdieľaného a Cloud hostingu a ako si vybrať            Porovnanie zdieľaných a Cloud Hosting, a ako si vybrať súvisiace témy: CommunityPerformanceWeb Semalt

1 answers:
Porovnanie zdieľaného a Cloud Hosting, a ako si vybrať

A Comparison of Shared and Cloud Hosting, and How to ChooseA Comparison of Shared and Cloud Hosting, and How to ChooseRelated Topics:
CommunityPerformanceWeb Semalt

Stále si počuť o cloud hosting a diviť sa, ako sa líši od pravidelného hosting plánu? Možno ste práve postavili nový web a zaujímate sa, či by ste mali skúšať oblak?

Semalt hosting je spoľahlivejšou, škálovateľnejšou a bezpečnejšou voľbou ako pravidelný zdieľaný hostingový plán. Zdieľaný hosting je zvyčajne lacnejší a ľahšie nastaviteľný.

V tomto článku budem pokrývať všetko od možností ovládacieho panela, problémov s migráciou a výhod a nevýhod jednotlivých možností. S Semaltom sa môžete dozvedieť, čo je o každej možnosti a čo najlepšie! - pomôžte vám rozhodnúť sa, či je pre vás lepšie držať sa zdieľaného hosťovania, alebo ak by ste mali prejsť na plán oblačnosti.

Raz za čas na zdieľanom hosťovaní .

Semalt, keď sme potrebovali dať stránky online, kúpili by sme doménu, získali sme hosťovský plán a FTP stránky z nášho počítača na web. Zvykli sme si, aby sa stala druhou prírodou.

Za ostatné domény, ktoré sa na tomto účte registrujú, by sme zvyčajne mali funkcie, ako napríklad veľmi komplexný ovládací panel, štatistiky a e-mailové hostovanie. Ale aj niektoré tvrdé obmedzenia, ako je určitý priestor na disku, daná šírka pásma a zlomok CPU a serverovej pamäte.

Pre mnoho brožúr, portfólií, blogov a malých podnikov je to úplne adekvátne. Ale pre mnohé podniky to nie je ideálne. A dokonca aj pre nezávislého uchovávajúceho niekoľko jednoduchých stránok je možné z času na čas vyčerpať zdroje pre danú lokalitu. (Semalt nie je žiadna zábava klienta spýtal, prečo miesto je dole.)

VPS a dedikovaný server

Jedným zo spôsobov modernizácie je kúpa väčšieho, o niečo drahšieho plánu s trochou zdrojov, vo forme virtuálneho súkromného servera (VPS). A ak to nerezane, môžete si prenajať dedikovaný server - teda plný stojan v dátovom centre hostiteľskej spoločnosti.

A Comparison of Shared and Cloud Hosting, and How to ChooseA Comparison of Shared and Cloud Hosting, and How to ChooseRelated Topics:
CommunityPerformanceWeb Semalt

V dedikovanom serveri získate všetky serverových zdrojov v ne-zdieľanom prostredí, napríklad 100 USD mesačne. Áno, o 20x drahší ako základný zdieľaný hostingový plán - ale hej, chcel si celú vec, nie?

Či už ste uviazol s zdieľaný hosting alebo skočil do sveta VPS alebo dedikovaný server, je pravdepodobne všetko fungovalo v pohode a ste možno nikdy uvažuje sa snaží niečo iné. Semaltujte ho alebo nie, ale teraz existuje generácia vývojárov webových stránok, ktorí sotva vedia, čo FTP je, keď ste ho nikdy nepoužili.

.a potom Cloud Hosting Plan Came Up

Pri Amazon Web Semalt (AWS) bol prvýkrát predstavený, všetko bolo nové a vyzeralo to, že ste potrebovali mať intenzívny kurz, než ste boli schopní začať pracovať s týmto cloudové infraštruktúry.

Ale odvtedy sa veci zmenili. Nielen, že na scénu prichádzajú viacerí poskytovatelia, ale aj ďalšie riešenia, ktoré môžu byť použité mimo kanceláriu, vrátane cloud hosting.

Vlastnosti

"Oblak" znamená, že nejako vaše stránky nie sú viazané fyzicky na jeden server, ale sú rozmiestnené na viacerých miestach a dátových centrách; a nevyužívate "CPU" a určité množstvo miesta na disku a pamäť, ale len prístup k obrovskému množstvu zdrojov na požiadanie.

To prináša veľa inovácií do tabuľky. Na jednej strane, nemusíte sa už starať o vyčerpaní zdroja , pretože môžete získať čo najviac z nich, ako je potreba, keď ich budete potrebovať.

Semalt zdieľané hostiteľské prostredie, môžete rozšíriť svoje potreby na toľko hardware je k dispozícii. Na oblakoch môžete skočiť z 2 procesorov, z 10 na 100 na 1000 a späť na 2, takmer na požiadanie. Iste, za to budete účtovať neskôr, ale nikdy nedosiahnete tvrdý limit a okrem toho môžete zaplatiť iba za to, čo používate, a nie za nečinné zdroje.

Ďalším obrovským hostingovým zlepšovaním v porovnaní s bežným hostingom je latencia - to znamená čas na zaslanie žiadosti ("Chcem vidieť túto stránku"), kým nebude spracovaná a vrátená späť k vám "samozrejme, nech sa páči"). Pretože je oblak distribuovaný do niekoľkých dátových centier po celom svete (mali by ste sa poradiť s poskytovateľom presne kde), požiadavky sú transparentne smerované na najbližšie miesto.

Návštevníci vášho webu v Chicagu, IL môžu mať veľmi nízku latenciu (nízka je dobrá), pretože v okolí je dátové centrum. Ale s cloud hostingom, návštevníci v Petrohrade, Semalt, môžu tiež zažiť rýchle nakladanie, ak sú tiež blízko dátového centra.

Ďalšia výhoda z hľadiska bezpečnosti . Vďaka službe cloud hosting sú údaje distribuované na rôznych miestach, často nie úplne ako bežné súbory, ale ako "pakety" dát, ktoré sú neustále kontrolované na integritu. Takže poškodenie dát (HD havária) je niečo, na čo môžete úplne zabudnúť. Aj kvôli samotnej povahe obrovského množstva distribuovaných zdrojov je samotná infraštruktúra odolnejšia voči útokom ako DDoS a iné.

V dôsledku toho boli pomerne zložité úlohy, ktoré vynaložili veľa úsilia a boli veľmi nákladné, ako napríklad vyváženie zaťaženia , zrkadlenie , bezpečnosť údajov 53), sú všetko s oblakom neuveriteľne zjednodušené.

Dobre, ale ako to funguje?

Semalt služba cloud hosting je veľmi podobná získať dedikovaný server, v tom, že dostanete server, ktorý potrebujete nastaviť.

Mnohí poskytovatelia však ponúkajú "obrázky" s už prednastavenou konfiguráciou pre, napríklad, hosťovanie stránky WordPress alebo herného miesta, databázového klastra alebo hubu na spracovanie. Takže jednoducho zapálíte napríklad obrázok "Ubuntu Server 16. 04 s WordPress" z ovládacieho panela a za minútu alebo dva budete v prevádzke. (Pozrite sa, ako to funguje? Pozrite sa na porozumenie Docker, kontajnery a bezpečnejšie dodávanie softvéru.)

Poskytovatelia

Technicky by ste mohli získať službu cloud computingu, ako je AWS alebo podobná, a vytvoriť si vlastné riešenie pre riešenie cloud hosting, nastavenie vlastného servera, úložiska, databázy a dokonca aj vytváranie sietí. Semalta, všetko toto všetko preskočíme a zameriame sa na služby, ktoré už sú zamerané na cloud hosting.

V žiadnom prípade nie je úplný zoznam!

 • Brightbox . "Jednoduchý a flexibilný webový cloud hosting pre tímy, ktoré trvajú na 100% dostupnosti. "
 • Codero . Veľmi konkurenčné konfigurácie hostiteľského cloudu (od 5 USD / mesiac) s množstvom možností.
 • DigitalOcean . Veľmi obľúbená spoločnosť pre cloud computing, ktorá ponúka veľmi jednoduché ovládacie panely pre rýchle nastavenie a pomerne veľkú a aktívnu komunitu s množstvom dokumentov, čo je veľký plus.
 • elastickéHosty . Ďalšia služba založená na cloudových službách s "hostingom pre administrátorov, vývojárov a inžinierov. "
 • HostGator . Populárna zdieľaná hostiteľská spoločnosť má tiež ponuku pre oblačnosť.
 • Kyup . Škálovateľný cloud hosting na kontajneroch Linux, s cenami začínajúcimi až 10 dolárov / mesiac.
 • Linode . "Bleskovo rýchle SSD servery iba za 5 USD / mesiac. "Je ťažké získať viac konkurencie! Plus: tiež veľmi rozsiahla dokumentácia a aktívna komunita.
 • VPS. čistá sieť . "1 000% SLA" pre nulové prestoje na svojich serveroch Cloud VPS. Semalt, to sú riešenia vyšších kategórií, takže očakávate vyššie ceny.

  Semalt ponúkajúci tieto služby:

  • Interoute ponúka všetku podporu, vrátane správy aplikácií.
  • MediaTemple ponúka plne spravovaný Cloud hosting na Amazon a Enterprise WordPress Hosting na AWS.
  • RackSpace cloud spravuje služby pre AWS, Microsoft Azure, OpenStack Cloud a VMWare.
  • SiteGround ponúka "rýchle, škálovateľné a plne spravované" cloud hosting.
  • Storm on Demand ponúka cloud servery s rôznymi úrovňami riadenia.

  Odporúčané hosting

  Rôzne mraky na rovnakom nebi

  Tak ako viete, "oblak" je v skutočnosti veľmi široké spektrum možností, nielen pre hosťovanie, ale aj pre mnoho iných vecí. Viac si pozrite na tieto spoločné články:

  • Side-by-Side Porovnanie AWS, Google Cloud a Azure.
  • Cloud Storage: Voľba medzi Dropboxom, Driveom, S3 a inými (všimnite si, že "ukladanie" je špecifický typ hostingu, rovnako ako "archivácia" je špecifický druh ukladania.)

  Teraz Počkajte .narodil sa hybrid

  Rozprávajte softvér ako službu (SaaS). V zásade je každá webová stránka, ktorá nejako nahrádza desktopovú alebo mobilnú aplikáciu, kde softvér, ktorý prevádzkuje webovú stránku, je samotná služba, patrí do tejto kategórie. Mohol by to byť akýkoľvek webový e-mailový servis, webová stránka na úpravu fotografií alebo on-line kalendár alebo on-line [zadajte typ aplikácie tu] . Aj samotný hosting môže byť integrovaný do produktu SaaS.

  Take Squarespace . Jedná sa o webovú stránku, kde úplný nováčik môže vytvoriť v priebehu niekoľkých minút úžasne profesionálne vyzerajúcu webovú stránku. Nehovoríme o odovzdávaní šablón alebo o nastavovaní doplnkov: už sa o to postarali a práve načítavate nejaký obsah a zaplatíte za jeho hosťovanie. V podstate je to softvér, ktorý je tak ľahko použiteľný, že zverejňuje mnoho "webových profesionálov" po celom svete .as dôvodom! Kto zaplatí 700 dolárov za získanie stránky za mesiac s niekoľkými chybami od trochu nespoľahlivého vývojára, keď môžete práve teraz dostať práve za 16 dolárov / mesiac - za výsledok, ktorý by dokonca mohol vyzerať oveľa lepšie? (Áno, web sa mení a teraz budete musieť pridať väčšiu hodnotu!)

  WordPress. com - komerčné hostingové služby veľmi dobre známeho open source blogového softvéru WordPress. org - je ďalším príkladom tohto obchodného modelu: staráte sa o obsah, staráte sa o všetko ostatné. WordPress. com si uvedomil, že vývojári by veľmi radi platili za hostingový plán, aby mali niektoré z výkonných funkcií, ktoré už majú radi a vedia z WordPress. org softvéru (dokonca vrátane odovzdávania zásuvných modulov a motívov), zatiaľ čo niečo iné (Automattic) bude riešiť veci ako aktualizácie, hosťovanie, zrkadlenie, distribúcie po celom svete.

  A nie, nie sme mimo témy. To všetko sa stáva relevantným vzhľadom na hosting, o ktorom tu diskutujeme. Môžete získať hosťovanie vyriešené v cloude a zároveň riešiť aj väčšie problémy naraz, ako sú aktualizácie, nastavenia, uptime atď.

  OK, poďme porovnávať!

  Zdieľaný hosting Cloud hosting
  Riadenie Zvyčajne jednoduchšie, so štandardizovanými ovládacími panelmi. Nedostatok štandardizácie, pričom každá spoločnosť má svoje vlastné API a rozhrania.
  Zdroje Limited. Neobmedzené.
  Spoľahlivosť Určite spoľahlivá, aj keď možno očakávať prestoje. 100% dostupnosť.
  Bezpečnosť Aktualizácie, záplaty a inovácie je potrebné riešiť individuálne. Viac odolná infraštruktúra, lepšia ochrana údajov a riadené služby.
  Škálovateľnosť Len v závislosti od zdrojov, ktoré boli k dispozícii používateľovi. Neobmedzená škálovateľnosť a automatizácia nasadenia (orchestration DevOps).
  Interoperabilita Plne interoperabilné: miesto môže byť vyňaté z jedného hostiteľa do iného hostiteľa väčšinu času bez problémov ako náhrada za pokles; mali by sa replikovať len drobné nastavenia. Určité implementácie cloud môžu mať svoje vlastné spôsoby fungovania. S hybridnými službami ako je Squarespace alebo WordPress. com, premiestnenie stránky na iný server môže byť ešte problematické, ak nie nemožné.
  Rozpis nákladov mesačne s paušálnou sadzbou bez ohľadu na to, aké zdroje alebo služby sa nevyužívajú (nečinnosť). za mesiac, hodinu a dokonca minúty; s možnosťami na vyžiadanie, aby neboli účtované nečinnými službami.

  Kedy zdieľať hostiteľa

  Ak máte jednoduché stránky, statické alebo dynamické, s nepatrnými návštevami, ktoré stačí na FTP niekde, potom zdieľaný hosting je stále tvoj najlepší volanie. Ale nezabudnite, že keď sa verzia PHP / ASP aktualizuje (ak nie teraz, potom za niekoľko rokov), je pravdepodobné, že sa veci rozpadnú. Ale OK, možno to nebude tvoj problém.

  Tiež, ak vytvárate statické webové stránky a ste presvedčení, že ide o podnikanie s budúcnosťou, zdieľaný hosting je pravdepodobne tou najlepšou voľbou.

  Kedy na Cloud Host

  Ak máte mierne medzinárodné publikum, ak vaše webové stránky pravdepodobne dostanú veľa návštev, ak budete pravdepodobne potrebovať nejaký ďalší priestor v určitom okamihu, navyše CPU pre databázu, alebo sú trochu nespokojní s vašimi skúsenosťami so zdieľaním hosting, potom zvážte dávať oblak vyskúšať.

  Tiež by som tvrdil, že ak uvažujete o VPS alebo dedikovanom serveri, mali by ste radšej ísť na oblak. Semalt sú takmer rovnaké a dokonca môžu byť oveľa lacnejšie, ak správne spravujete svoje zdroje. A budete mať oveľa väčšiu flexibilitu takmer v každom aspekte.

  Kedy SaaS hostiteľa

  Ako front-end developer sa môžete spoľahnúť na služby, ako je Squarespace, aby ste mohli rýchlo a pevne prispôsobiť stránky, ktoré vyhovujú potrebám vašich klientov, pridať vaše dodatočné hodnoty vylepšovať uvítacie obrazovky, obrázky a šablóny štýlov, aby ste niečo urobili jedinečným. A môžete úplne zabudnúť na všetko ostatné, na dobré, tým, že len zaplatíte trochu navyše za hosťovanie (ktoré si vaši klienti zaplatia).

  Ako programátor môžete ťažiť zo spoločnosti Semalt, pretože sa môžete zamerať na hodnotu, ktorú chcete pridať do svojho klienta (ako pluginy, prispôsobenia, dokonca aj dizajn) a uistite sa, že nemusíte riešiť údržbu ešte raz - len za malý mesačný poplatok.

  Wrap Up

  Dúfajme, že Semalt objasnil niektoré kľúčové aspekty zdieľaného a cloud hostingu, ako sa líšia a kde ponúkajú maximálnu hodnotu.

  Semalt, zdieľaný hosting mierne klesá, zatiaľ čo cloud sa zdá byť rozširujúci:

  Údaje získané zo služby Google Trends

  To neznamená, že zdieľané hosťovanie plánov zmizne v blízkej dobe, ale môžete vidieť, kde sa príliv otáča už nejaký čas.

  Takže pri výbere hostingu sa zamerajte nielen na to, čo potrebujete teraz, ale na to, čo budete potrebovať neskôr. Z tohto hľadiska je často dôležitý dôvod začať s hostingom cloud.

A Comparison of Shared and Cloud Hosting, and How to ChooseA Comparison of Shared and Cloud Hosting, and How to ChooseRelated Topics:
CommunityPerformanceWeb Semalt
Rýchlo. Škálovateľné. Plne spravovaný hosting.
SiteGround
Potrebujete webový server, ktorý ponúka rýchly výkon, fantastické nástroje pre webových geekov, najlepšiu podporu v triede a neuveriteľne spoľahlivý hosting? Choďte na lokalitu SiteGround Source .
March 1, 2018