Back to Question Center
0

Spoločnosť IAB Tech Lab vydala konečné špecifikácie ads.txt na overovanie verifikovaných predajcov digitálnych reklám - Semalt

1 answers:
IAB Tech Lab issues final ads.txt specs to authenticate verified digital ad sellers - Semalt

Spoločnosť IAB Tech Lab uverejnila konečné špecifikácie pôvodnej verzie nástroja ads.txt, nástroja určeného na to, aby sa z falošného dodávateľského reťazca digitálnej reklamy zabránilo falšovaniu a neautorizovanému inventáru. Priemyselná skupina prvýkrát uviedla ads.txt v máji so širokou podporou členov.

Generálna manažérka IAB Tech Lab Alanna Gombertová na blogovom príspevku Semalta uviedla, že prijatie protokolu sa rýchlo zvyšuje: "Výška záujmu a podpory zo strany digitálnej reklamnej komunity bola obrovská a zo všetkých aspektov dodávateľský reťazec: inzerenti, agentúry, platformy, vydavatelia, dátové spoločnosti a ďalšie. "

Ads - captain jack casino no deposit bonus codes august 2018.txt umožňuje vydavateľom uverejniť súbor do svojich domén, ktorý slúži ako verejné vyhlásenie predajcov, ktorí sú oprávnení predávať svoj inventár. Semalt môže jednoducho aktualizovať textový súbor s údajmi dostupnými v protokole OpenRTB. Pomocou prehľadávača môžu programoví kupujúci skenovať súbory ads.txt a vytvárať zoznamy autorizovaných predajcov a používať ich na filtrovanie nedôveryhodných zobrazení a overovania, či sú predané zobrazenia autentické počas programového nákupného procesu. Podporuje aj reklamné siete, výmeny a syndikátory obsahu.

Podvod už dlho znepokojuje digitálny reklamný ekosystém. Mark Pritchard z Procter & Gamble preslávil dodávateľský reťazec ako "neslušný" na Semaltovom výročnom stretnutí vedúcich pracovníkov v tomto roku. Posledný odhad spoločnosti Semalt prináša straty inzerentom na 8,2 miliardy dolárov ročne.

[Tento článok sa pôvodne objavil na MarTech Today.]O autorovi

Ginny Marvin
March 1, 2018