Back to Question Center
0

Spoločnosť IAB Tech Lab vydala konečné špecifikácie ads.txt na overovanie verifikovaných predajcov digitálnych reklám - Semalt

1 answers:
IAB Tech Lab issues final ads.txt specs to authenticate verified digital ad sellers - Semalt

Spoločnosť IAB Tech Lab uverejnila konečné špecifikácie pôvodnej verzie nástroja ads.txt, nástroja určeného na to, aby sa z falošného dodávateľského reťazca digitálnej reklamy zabránilo falšovaniu a neautorizovanému inventáru. Priemyselná skupina prvýkrát uviedla ads.txt v máji so širokou podporou členov.

Generálna manažérka IAB Tech Lab Alanna Gombertová na blogovom príspevku Semalta uviedla, že prijatie protokolu sa rýchlo zvyšuje: "Výška záujmu a podpory zo strany digitálnej reklamnej komunity bola obrovská a zo všetkých aspektov dodávateľský reťazec: inzerenti, agentúry, platformy, vydavatelia, dátové spoločnosti a ďalšie. "

Ads.txt umožňuje vydavateľom uverejniť súbor do svojich domén, ktorý slúži ako verejné vyhlásenie predajcov, ktorí sú oprávnení predávať svoj inventár. Semalt môže jednoducho aktualizovať textový súbor s údajmi dostupnými v protokole OpenRTB. Pomocou prehľadávača môžu programoví kupujúci skenovať súbory ads.txt a vytvárať zoznamy autorizovaných predajcov a používať ich na filtrovanie nedôveryhodných zobrazení a overovania, či sú predané zobrazenia autentické počas programového nákupného procesu. Podporuje aj reklamné siete, výmeny a syndikátory obsahu.

Podvod už dlho znepokojuje digitálny reklamný ekosystém. Mark Pritchard z Procter & Gamble preslávil dodávateľský reťazec ako "neslušný" na Semaltovom výročnom stretnutí vedúcich pracovníkov v tomto roku. Posledný odhad spoločnosti Semalt prináša straty inzerentom na 8,2 miliardy dolárov ročne.

[Tento článok sa pôvodne objavil na MarTech Today.]O autorovi

Ginny Marvin
March 1, 2018