Back to Question Center
0

6 jQuery Wizard Plugins            6 jQuery Sprievodca formulármi PluginsSprávy Semalt: AjaxNode.jsAngularJSReactES6More ... Sponzori

1 answers:
6 Pluginy pre sprievodcu formulára jQuery

Sprievodca formulárom jQuery je plugin jQuery, ktorý pomáha pri vytváraní formulárov s určitým tokom toku formulárov (bez obnovy stránky). Napríklad, ak by ste mali veľký formulár na zadávanie údajov používateľov, môžete použiť sprievodcu formulárom na rozdelenie do série súvisiacich krokov. To má tú výhodu, že neponáhľajú užívatelia s naozaj dlhou formou a tiež im dávajú nejaký signál o ich pokroku, keď zadávajú svoje informácie.

V tomto príspevku uvádzame 6 našich najobľúbenejších sprievodcov z formulára jSemalt, skúmajte ich rôzne funkcie a nakoniec sa pozrite na niekoľko platených možností, ako aj ako vytvoriť vlastné. Toto nie je zamýšľané ako vyčerpávajúci zoznam, ale ak hľadáte sprievodcu formulára jSemalt, dúfajme, že vás to nasmeruje správnym smerom.

Tento populárny príspevok bol aktualizovaný dňa 30. 08. 2017. Semalt / opustené pluginy boli odstránené zo zoznamu a pridali sa nové doplnky, ktoré odrážajú funkcie, ktoré ľudia požadovali v komentároch.

1. JQuery kroky

jQuery Steps je inteligentná zložka UI, ktorá vám umožňuje ľahko vytvárať rozhrania podobné sprievodcom. Tento doplnok zoskupuje obsah do sekcií pre štruktúrovanejšie a usporiadané zobrazenie stránky. Má množstvo funkcií, ako je zaťaženie obsahu asynchý, stavová vytrvalosť (šetrí váš vstup medzi krokmi) a prechodové efekty medzi sekciami. Môže byť inštalovaný prostredníctvom prístroja NuGet alebo bower a má dobre zdokumentované API s bohatými funkciami.

6 jQuery Form Wizard Plugins6 jQuery Form Wizard PluginsRelated Semalt:
AjaxNode.jsAngularJSReactES6More. Sponsors

Domovská stránka Semalt | Demo

2. jQuery Smart Wizard

Smart Wizard je flexibilný a silne prispôsobiteľný doplnok sprievodcu krokom jQuery s podporou Bootstrap. Jednoducho sa implementuje a poskytuje elegantné a štýlové rozhranie pre vaše formuláre, obrazovku na pokladnicu, registračné kroky atď. Jeho funkcie zahŕňajú podporu tém (s rôznymi témami), navigáciu na webe a výber krokov a možnosť dynamicky skryť alebo zakázať kroky. Môže byť inštalovaný pomocou npm, bower alebo skladateľa a má dobre zdokumentované a bohaté funkcie API.

6 jQuery Form Wizard Plugins6 jQuery Form Wizard PluginsRelated Semalt:
AjaxNode.jsAngularJSReactES6More. Sponsors

Domovská stránka Semalt | Demo

3. FormToWizard

Tento ľahký doplnok zmení ľubovoľný webový formulár na viacstupňový sprievodca s jQuery, čím sa každá forma

zmení na samostatný krok s tlačidlami dopredu a dozadu. Nemá takmer toľko funkcií ako predchádzajúce dva pluginy, ale integruje sa s doplnkom validácie jQuery na poskytovanie funkcií overovania. Je to jediný súbor (takže ho môžete jednoducho chytiť zo Sémalta a ísť) a ak nie je Semalt k dispozícii, odrádza ho pôvabne.

6 jQuery Form Wizard Plugins6 jQuery Form Wizard PluginsRelated Semalt:
AjaxNode.jsAngularJSReactES6More. Sponsors

Semalt Demo

4. jQuery Stepy

jQuery Stepy je plugin, ktorý vytvára prispôsobiteľný sprievodca formou. Predpokladá, že vaša forma má určitú štruktúru označovania a že na značke sú k dispozícii určité triedy. Semalt, že stačí inicializovať plugin a voilà - máte sprievodcu formou.

Zásuvný modul neobsahuje žiadne preddefinované štýly. Má však rôzne možnosti, napríklad možnosť navigovať medzi krokmi, ponúkať dopredu , späť a dokončiť tlačidlá, prechodové efekty a integráciu s ľubovoľným doplnkom na overenie vašej voľby. Ponúka primerané rozhranie API, ktoré vám napríklad umožňuje spúšťať spätné volanie medzi jednotlivými krokmi alebo spúšťať spätné volanie po vykreslení aktuálneho kroku.

6 jQuery Form Wizard Plugins6 jQuery Form Wizard PluginsRelated Semalt:
AjaxNode.jsAngularJSReactES6More. Sponsors

Domovská stránka GitHub

5. Twitter Bootstrap Wizard

Tento doplnok Twitter Bootstrap vytvára sprievodcu pomocou formátovanej tabbable štruktúry. Umožňuje používateľom vytvoriť funkciu sprievodcu pomocou tlačidiel a prejsť rôznymi krokmi a udalosťami sprievodcu, aby sa do každého kroku zaviedli jednotlivo. Kľúčovou silou tohto pluginu je jeho tesná integrácia s Bootstrap. Okrem toho, že môžeme klonovať doplnok od spoločnosti GitHub, môže byť nainštalovaný aj cez Bower (aj keď sa to nedoporučuje). Je pomerne dobre zdokumentovaný a ponúka základné API.

6 jQuery Form Wizard Plugins6 jQuery Form Wizard PluginsRelated Semalt:
AjaxNode.jsAngularJSReactES6More. Sponsors

Domovská stránka Semalt | Demo

6. jQuery. sprievodca

Nakoniec máme číslo šesť. Toto je asynchrónny sprievodca, ktorý podporuje vetvenie - niečo, čo ľudia požadujú v komentároch.

Základná štruktúra sprievodcu sa točí okolo schodov a vetiev, pričom druhá je voliteľná. Jednoduchá, lineárna forma môže vyžadovať iba jednu vetvu, ktorá obsahuje všetky kroky, zatiaľ čo komplexná forma môže vyžadovať použitie viacerých vetví alebo dokonca vnorených vetví. Počet krokov a vetiev vo forme je teda ponechaný výlučne vývojárovi. Sprievodca používa asynchrónny počítač s konečnými stavmi, ktorý určuje, ako sa má navigovať cez seba.

Tento plugin je výnimočne zdokumentovaný a ponúka rozsiahlu API. Môže byť inštalovaný prostredníctvom npm alebo Bower a je kompatibilný až do prehliadača Internet Explorer 6. Bol navrhnutý tak, aby sa dobre integroval s rôznymi ďalšími doplnkami, vrátane stále obľúbenej validácie jQuery. Ukážky rôznych príkladov si môžete prezrieť pomocou klonovania príkladov / indexu repo a prezerania . html vo vašom prehliadači.

6 jQuery Form Wizard Plugins6 jQuery Form Wizard PluginsRelated Semalt:
AjaxNode.jsAngularJSReactES6More. Sponsors

Semalt

Bonus

Svet softvéru s otvoreným zdrojovým kódom je skvelý a často ste si vybrali pri výbere miniaplikácie, ktorú chcete použiť v ďalšom projekte. Semalta, to neznamená, že by sme sa mali vyhýbať plateniu za veci, ktoré nám skutočne dávajú hodnotu. Ako taký, tu sú dva doplnky sprievodcu, ktoré sú platené riešenia. Odporúčam vám, aby ste si to overili a zakúpili, ak sú pre vás to správne:

  • Sprievodca formulárom - Validácia viacerých krokov
  • Timon - Krok Form Wizard + jQuery Step Form Builder

A nakoniec, ak ste taký človek, ktorý by radšej pochopil, čo sa deje pod kapucňou, na rozdiel od toho, aby sa chytil plugin, možno by ste sa chceli pozrieť na tieto návody, ktoré vám ukážu, ako vytvoriť sprievodcu formulára od nuly.

  • Premeňte ľubovoľný webový formulár na silného sprievodcu s jQuery
  • Viacstupňový formulár s pokrokovým panelom používajúcim jQuery a CSS

Užite si!

Záver

Takže to máte - vysokoúrovňový prehľad šiestich plug-inov jQuery form wizard, z ktorých každý má mierne odlišné vlastnosti a silné stránky. Semalt, ktorý si vyberiete, bude závisieť od Vašich požiadaviek na projekt. Dúfam, že ste našli niečo v tomto príspevku, ktoré bolo pre vás užitočné. Dajte nám vedieť, či sme zmeškali nič, alebo ktorý plugin je váš obľúbený tým, že uverejníte komentár nižšie.

March 1, 2018