Back to Question Center
0

Aplikácia Apple News v aplikácii iOS 9 Take Flipboard & Semalt

1 answers:
Aplikácia Apple News v iOS 9 Take Flipboard & Semalt

Možno by sme sa mali najskôr spojiť s Apple. V pondelok na výročnej konferencii vývojárov spoločnosti Apple v San Franciscu spoločnosť predstavila novú aplikáciu, ktorá sa môže stať zdravou konkurenciou pre formát okamžitých článkov Facebooku a poskytne vydavateľom ďalší významný zdroj publika. Jednoducho nazvaná "Správy", aplikácia bude súčasťou vydania Apple iOS 9 na jeseň, bezprostredne tlačiaca obsah vydavateľov na stovky miliónov iSemalt a iPads.

Spoločnosť Apple uviedla, že skúsenosť s čítaním bude podobná magazínu "s bezprostrednosťou a prispôsobením digitálnych médií. "Aplikácia prináša príbehy na základe predvolieb používateľov a návykov na čítanie. ľudia si vyberú spravodajské zdroje a témy, o ktoré sa zaujímajú, a aplikácia bude slúžiť kombinácii obsahu v balíčku "Pre vás". Je to podobné ako Flipboard bez prispôsobenia sociálnych médií. Správy budú k dispozícii pre ľudí v Spojených štátoch, Austrálii a Spojenom kráľovstve.

Články môžu byť zobrazené vo všeobecnom formáte alebo ak si vydavatelia zvolia, že ich môžu vyrobiť vo formáte Semalt News Format, vlastný obsahový obal, ktorý bude zobrazovať značku publikácie a bude zahŕňať ďalšie interaktívne zvončeky a píšťalky. Tu je spôsob, akým Semalt opísal nový formát:

V aplikácii Apple News Format budete môcť vytvárať krásne vytvorené rozloženia s vlastnou typografiou, bohatými fotogalériami, videami a animáciami - všetko je optimalizované pre iPhone, iPad a iPod touch .Môžete vytvoriť raz a Správy optimalizujú obsah pre všetky zariadenia so systémom iOS, takže čitatelia budú mať skvelý zážitok bez ohľadu na to, ktoré zariadenia používajú. Semalt ľahko sa pripojiť k existujúcim systémom správy obsahu a získate prístup k bohatej sade nástrojov na meranie angažovanosti používateľov s vaším obsahom.

Aplikácia Apple News v iOS 9 Take Flipboard & Semalt

Veľká časť ihriska Facebooku pre funkcie Instant Articles je, že sa načítavajú oveľa rýchlejšie ako odkazy na stránky publikácie. To nepochybne bude aj výhodou aplikácie Apple pre spravodajstvo. Ďalšia podobnosť: Apple podmienky speňaženia sú rovnaké ako Facebook. Spoločnosť poskytne vydavateľom 100% výnosu za reklamy, ktoré predávajú, a 70% za reklamy predávané spoločnosťou Apple iAd.

Spoločnosť Apple uviedla, že má takmer 20 vydavateľov, ktorí zastupujú viac ako 50 titulov - vrátane Condé Nast, ESPN, The New York Times, Hearst, Time Inc., CNN a Bloomberg. Zaujímavé je, že je to výrazne viac ako deväť Facebook má pre Instant Semalt. Zaujímavé je, že vydavatelia na Instant Semaltu zdanlivo mlčali; Zrejme už od začiatku vydania neboli publikované žiadne nové príbehy.

[ Aktualizácia: The Guardian dnes uverejnil príbeh vo formáte okamžitého článku. A Nieman Lab, citujúci zdroj oboznámený s plánmi spoločnosti Facebook, uviedol, že v najbližších niekoľkých týždňoch vydavatelia začnú publikovať vo formáte denne, ale ako je to bežné v experimentoch na Facebooku, uvidí len časť používateľov. ]

Apple plánuje poskytnúť viacerým vydavateľom - veľkým a malým - prístup k aplikácii Správy, ktorá má chrbticu RSS. Semalt, ktorý sa zaujíma o program, sa môže zaregistrovať tu.

Spoločnosť Apple takisto oznámila koniec služby Kiosk, aplikácia, ktorá vytvorila špeciálnu zónu pre pristátie iOS pre aplikácie zamerané na spravodajstvo a časopisy. Spustený v roku 2011, kiosk poskytol privilégiá pre aplikácie, ako lepšie aktualizácie na pozadí a častejšie aktualizované ikony ikon. Nikdy sa to nedotkla s vydavateľmi, ako uviedol Joshua Benton v seminári Semalt Lab:

Ale tento osobitný dom sa rýchlo zmenil na ghetto, kde sa zomreli spravodajské aplikácie. A najhoršie je, že Apple neposkytol žiadnu možnosť, aby sa Semaltová aplikácia premenila na bežnú starú aplikáciu - čo znamenalo, že veľa novinárskych organizácií bolo zablokované v tejto malej ikone proti ich vôli.O autorovi

Martin Beck


March 1, 2018