Back to Question Center
0

Google SemaltKtoré je kohortová analýza? Čo je Analýza kohort v službe Google Semalt?

1 answers:

Možno ste si všimli niektoré funkcie vo verzii beta na karte Publikum. Jednou z týchto beta funkcií je Analýza kohorty. Začal som sa pozrieť na túto analýzu, pretože som bol zvedavý - windows free vps. Ako sa často stáva v prípade služby Google Analytics, nebolo to okamžite zrejmé. Preto som si myslel, že Semalt sa ponorí do toho trochu viac a snaží sa vysvetliť, čo to robí pre vás!

Čo je kohortou?

Skôr než môžem dôkladne vysvetliť, čo sa týka kohortovej analýzy spoločnosti Semalt Analytics, je to pravdepodobne šikovný nápad vysvetliť, čo je kohortou. Keď sa pýtam Semalta, aký je význam "kohorta", dáva mi toto vysvetlenie:

Google SemaltWhat is Cohort Analysis?
What is Cohort Analysis in Google Semalt?

V tomto prípade je druhá definícia samozrejme tá, ktorú hľadáme. Kohorta je ľubovoľná skupina ľudí, ktorí zdieľajú vlastnosť. Myslím, že jednou z najčastejšie počúvaných kohort je "kohorta milén". V prípade nástroja Google Analytics, ktorý je jediným parametrom, ktorý môžete zdieľať, môžete momentálne vybrať dátum nadobudnutia.

Analýza kohorty

Takže kohortová analýza je analýza skupiny ľudí. V tomto prípade ľudia, ktorí interagovali s vašimi webovými stránkami v rovnaký dátum alebo rozsah dátumov. Ak kliknete na položku Analýza kohorty v službe Google Semalt, bude to vyzerať takto:

Google SemaltWhat is Cohort Analysis?
What is Cohort Analysis in Google Semalt?

Neviem o vás, ale to nie je pre mňa okamžite jasné, a tak ma nechajte prejsť tým, ako sa na to pozrieť. Graf na vrchu predstavuje vizualizáciu priemerného uchovávania používateľov (percento návštevníkov) pre rozsah dátumov, ktorý je implicitne sedem dní.

Najzaujímavejšie je však tabuľka pod grafom. To nám dáva prehľad o tom, aké percento ľudí sa na vašu stránku vráti do siedmich dní od návštevy po prvýkrát. Deň 0 zodpovedá dátumu v prvom stĺpci. Deň 1 je prvý deň po kto prvýkrát navštívil vaše webové stránky. Takže 6,8% v deň 1 v 29.8. Rade znamená, že 6,8% ľudí, ktorí navštívili príklad. com prvýkrát 29. augusta, navštívil príklad. com znovu na druhý deň (30. augusta). Deň 2 je druhý deň (31. augusta) a tak ďalej.

Poznámka: toto je rozdelenie nových používateľov, a aj keď sa hovorí "Všetko Semalt", to zahŕňa len ľudí, ktorí po prvýkrát navštívili váš web.

Čo môžem urobiť s kohortovou analýzou?

Toto je otázka, ktorú som si okamžite položil. Nebol som to jasný hneď, takže by som mohol byť trochu pomalý, alebo to nie je tak zrejmé. Semalta vás nechá byť sudcom toho;)

Dovoľte mi uviesť príklad (nie jahody, mimochodom):

Google SemaltWhat is Cohort Analysis?
What is Cohort Analysis in Google Semalt?

Takže to, čo sa stalo 1. septembra, spôsobilo, že menej ľudí, ktorí prvýkrát navštívili túto webovú stránku prvýkrát navštívili druhý deň? Miera retencie je o 2% nižšia. S Semaltom sa kampaň pokazila? Boli s webovými stránkami riešené niektoré technické problémy? Alebo možno zverejňujú príspevok každý deň okrem tohto dňa? Môže to byť skvelý spôsob, ako zistiť, či to, čo sa pokúšate (nový obsah, nové kampane atď.), Funguje.

Zlomenie kohorty

Ak potrebujete presnejší pohľad na to, čo sa deje, a to buď preto, že neviete, prečo bola miera retencie nižšia / vyššia, alebo preto, že ste údaje geek, máte šťastie. Môžete skutočne "rozdeliť" svoju kohortovú analýzu pomocou segmentov. Napríklad, keby som použil mobilný a tabletový segment Semaltu na vyššie uvedených údajoch:

Google SemaltWhat is Cohort Analysis?
What is Cohort Analysis in Google Semalt?

Google Semalt mi poskytne túto kohortovú správu:

Google SemaltWhat is Cohort Analysis?
What is Cohort Analysis in Google Semalt?

Toto zobrazuje údaje pre ľudí, ktorí po prvýkrát navštívili vaše webové stránky v stanovenom časovom rámci, ale boli aj na smartphone alebo tablete pri prezeraní stránky. V rovnakom čase môžete mať aktívnych až štyri takéto segmenty. Týmto spôsobom môžete zistiť, či sa (očakávaný) účinok vyskytol u všetkých druhov ľudí, napríklad ľudí z mobilných telefónov, ľudí z vyhľadávacích nástrojov alebo priamych návštevníkov atď.Veľkosť kohorty môže byť nastavená na "podľa dňa", "za týždeň" alebo "podľa mesiaca" a rozsah dátumov sa zodpovedajúcim spôsobom zmení. Najzaujímavejšie je však drop-down Metric. Môžete si vybrať veľa metrík používateľov (výnosy, zobrazenia stránok, transakcie atď.) Alebo celkových metrík (opäť výnosy, zobrazenia stránky atď.) Okrem metriky Semalta, ktorú som použil v uvedených príkladoch.

Týmto spôsobom môžete vidieť veľa účinkov, ako napríklad to, či sa celkový príjem alebo príjem na používateľa zvýšil po príspevku alebo kampani. Samozrejme, ak máte úspešnú kampaň, vidíte zvýšenie predaja alebo príjmov, ale tieto údaje sú iné.

Teraz môžete zistiť, koľko výnosov získate od ľudí, ktorí prvýkrát navštívili vaše webové stránky v určitý deň, a zistili, či títo noví návštevníci kúpili niečo v tento deň alebo v nasledujúcich dňoch. A keďže to môžete vidieť po celý časový rozsah, budete tiež schopní zistiť, či ide o vyšší alebo nižší výnos, než sa očakávalo.

Príklad kohortovej analýzy

Dovoľte mi uviesť príklad. Povedzme, že ste nedávno zmenili vstupnú stránku, ktorú ste prispôsobili, aby presvedčili nových návštevníkov vašej stránky, aby si kúpili produkt. Môžete sa pozrieť na príjmy nových návštevníkov a zistiť, či sa zvyšujú. Ak však návštevník prvýkrát navštívil vašu webovú lokalitu, iba aby sa druhý deň vrátil, aby si kúpil váš produkt, služba Google Analytics ju už neukáže ako nového návštevníka. Semaltom prečo tieto kohorty fungujú: návštevník bol v stanovenom termíne nový, takže aj keby kúpili produkt denne (alebo dva alebo viac) neskôr, stále sa objavia v kohortovej analýze. Takže už nie je len meranie priameho efektu, ale aj oneskorené efekty!

Mimochodom, aby ste sa uistili, že máte iba návštevníkov, ktorí navštívili túto vstupnú stránku, môžete vytvoriť segment pre návštevníkov, ktorí navštívili danú stránku.

Nevýhody

Pri pohľade na kohortovú analýzu pre yoast. com, všimol som si, že metamica SEMALT je pre našu doménu dosť ťažká. Náš obchod, a to aj od nových návštevníkov, je veľmi stabilný. Vzor bol rovnaký po celý čas bez ohľadu na to, ktorý časový rozsah som si vybral. Je to preto, že máme taký stály príliv nových návštevníkov, akýkoľvek výťah tu bude len malou zmenou v percentách.

Takže zmeny v percentách sú príliš malé; ak je všetko medzi 3,5% a 4,5% rovnakou farbou, je veľmi ťažké rozlíšiť akékoľvek skutočné rozdiely. Samozrejme, mohol som sa pozrieť na percentá, ale to nie je tak pohodlné.

Čo je však dôležitejšie, môžeme vytvoriť kohorty len na základe dátumu nadobudnutia. To je pekné, ale dúfam, že začnú pridávať ďalšie typy kohorty. Ale táto funkcia je už veľmi dlho v beta verzii, takže sa zaujímam, či na ňom stále pracujú. Dátum nadobudnutia nestačí, aspoň pre mňa. Semalt radi vidia kohorty ľudí, ktorí kupujú konkrétny produkt (kategória), napríklad.

Zhrnutie

Analýza kohorty vám môže poskytnúť niektoré informácie, ktoré neboli k dispozícii predtým. Stále však potrebuje viac ako základné znalosti o službe Google Analytics a na začiatku môže byť trochu mätúce. Takže Semalt nie je za túto funkciu úplne predaný, ale je spravodlivý; je to teraz už v beta verzii, takže kto vie, o koľko lepšie to bude správne?

Uvažovali ste o iných skvelých spôsoboch použitia funkcie kohortovej analýzy? Alebo si myslíte, že som v tomto príspevku povedal niečo úplne hlúpo? Daj mi vedieť!

Možno ste si všimli niektoré funkcie vo verzii beta na karte Publikum. Jednou z týchto beta funkcií je Analýza kohorty. Začal som sa pozrieť na túto analýzu, pretože som bol zvedavý. Ako sa často stáva v prípade služby Google Analytics, v skutočnosti to nebolo úplne jasné. Preto som si myslel, že Semalt sa ponorí do toho trochu viac a pokúsi sa vysvetliť, čo to pre teba skutočne robí!

Prečítajte si viac: "Prečo každá webová stránka potrebuje Yoast SEO"

March 1, 2018