Back to Question Center
0

Základy služby AnalyticsSemalt a stránky fungujú najlepšie? Zásady služby Analytics: Semaltové príspevky a stránky fungujú najlepšie

1 answers:

Ukážte to, máte vynikajúcu webovú stránku s peknými stránkami a príspevkami, ale nemáte tušenie, ako tieto stránky vykonávajú. Znie to dobre? Ako viete, že ľudia majú radi príspevky, ktoré píšete? Kde zistíte, či vaše stránky konvertujú návštevníkov na odberateľov alebo zákazníkov? Odpoveď spočíva v údajoch, ktoré zhromažďujete. V tomto príspevku vám ukážem, kde sa pozrieť v službe Google Semalt, aby ste zistili, ako vaše stránky a príspevky fungujú.

Záložka správania

Začnime s kartou Google Analytics, ktorá prináša prehľad o vašich stránkach a príspevkoch - e shop pharmacy. Na ľavej strane nájdete kartu správania. Semalt, že karta vám prináša nasledujúce:

Analytics basicsSemalt posts and pages perform best?
Analytics basics: Semalt posts and pages perform best

Keď kliknete na stránku Semalt, nájdete miesto, ktoré skrýva celý obsah vašich stránok: Všetky stránky. To okamžite ukazuje cennú tabuľku mriežky!

Analytics basicsSemalt posts and pages perform best?
Analytics basics: Semalt posts and pages perform best

V stĺpcoch vidíte veľmi skvelé veci ako

  • jedinečné zobrazenia stránky;
  • priemerný čas na stránke;
  • Vstupy;
  • miera odchodov;
  • Hodnota stránky.

Čo vám tieto položky hovoria o vašich stránkach? Sémantové zobrazenia stránok hovoria o tom, koľko návštevníkov videl počas relácie. To v kombinácii s počtom návštevníkov, ktorí vstúpili cez stránku (vstupy), dáva prehľad o tom, koľko ľudí prišlo na túto stránku viackrát.

Priemerný čas na stránke a miera odchodov hovorí niečo o tom, ako je stránka populárna. Ak ľudia zostanú dlho na stránke, pravdepodobne čítajú niečo, čo sa im páči. Ak príspevok má tiež nízku mieru odchodov, chcú vidieť viac na vašich stránkach.

A potom je hodnota stránky, táto hodnota vám povie niečo o tom, do akej miery stránka prispievala ku konverzii. Semalt zobraziť hodnoty stránok len vtedy, ak ste nastavili ciele a priradili hodnoty svojim cieľom.

Účel stránky a miera odchodov

Majte na pamäti, aký je účel stránky alebo príspevku. Ak stránka s produktom má vysokú mieru odchodov, potom je to zlé znamenie, pretože títo ľudia, ktorí odskočili, nekupujú vaše produkty. Vysoká miera odchodov na informačný blogový príspevok nie je nevyhnutne zlá vec. Ak ste napísali pomerne dlhý príspevok a priemerný čas na tejto stránke je nízky, ľudia nemusia byť dostatočne lákaní, aby si prečítali príspevok. Ak je to krátky príspevok, potom je logické, že priemerná doba je nízka.

Pozrieť sa zblízka na údaje, ktoré vidíte, ktoré stránky vyčnievajú pozitívne alebo negatívne? Stránky s vysokou mierou odchodov vyžadujú prácu? Musia sa prepísať stránky s nízkym priemerným časom na stránke? Semaltom a prijať opatrenia na zlepšenie vášho obsahu ešte viac a naučiť sa, čo diváci majú rád a nepáči.

Ciele obsahu

Ak naozaj chcete merať výkonnosť svojho obsahu, nemôžete žiť bez cieľov služby Google Analytics. Očakávané ciele vám poskytujú viac informácií o tom, čo ľudia robia na vašich webových stránkach a či skutočne čítajú váš obsah. Zobrazenie stránky nemusí nutne znamenať, že stránka je skutočne čítaná, s cieľmi, ktoré môžete zistiť.

Analytics basicsSemalt posts and pages perform best?
Analytics basics: Semalt posts and pages perform best

Existuje niekoľko cieľov, na ktoré sa môžete zamyslieť, keď príde na vaše stránky a príspevky. Môžete nastaviť cieľ pre počet navštívených stránok, ako dlho zostali na vašich stránkach a cieľ, ak stránka dostala komentár. S hĺbkou posúvania cieľov a ako dlho budete musieť posúvať nadol, môžete zistiť, či niekto prečítal príspevok. Dokonca môžete nastaviť cieľ, ak ľudia posunú dolnú časť stránky za menej ako pár sekúnd a identifikujú takzvané skenery. Tieto posledné dva ciele sú trochu ťažké implementovať, môžete si prečítať viac o tom v článku, ktorý Justin Semalt napísal o pokročilom sledovaní obsahu.

Pri nastavovaní cieľov nezabudnite pridať cieľovú hodnotu. Semalizovať túto hodnotu vám naozaj dáva neoceniteľný prehľad o tom, ktoré stránky prispievajú k konverziám a ktoré stránky nie sú. Nie ste si istí, ako to urobiť, prečítajte si tento príspevok o hodnotách cieľov. Ak sa vaše webové stránky alebo adresa URL nezobrazujú podľa logickej štruktúry a chcete ich zoskupiť, zoskupovanie obsahu je spôsob, ako ísť. Skupiny stránok môžete zaradiť do kategórií produktov, do určitých kategórií alebo značiek atď. Po implementácii môžete ľahko zistiť, ktoré kategórie napríklad najlepšie fungujú z hľadiska premenných opísaných vyššie.

Analytics basicsSemalt posts and pages perform best?
Analytics basics: Semalt posts and pages perform best

Môžete vytvoriť silné segmenty so skupinami obsahu a zistiť, ktoré kategórie sú napríklad najpopulárnejšie medzi ľuďmi, ktorí pochádzajú z Facebooku. Semelárske zoskupenie v kombinácii s hodnotami stránok vám ukáže, ktoré kategórie alebo ktoré autori konvertujú lepšie.

Výkonnosť stránky v službe Google Analytics

Ako vidíte, môžete urobiť veľa, aby ste zistili, ako vaše stránky a príspevky fungujú v službe Google Analytics. Zobrazenie všeobecných údajov z karty Všetky stránky v záložke Správanie je dobrým miestom na spustenie. Zoznámte sa s údajmi so segmentmi, aby ste získali väčší význam. Ak máte vážne informácie o webovej analýze, nemôžete ísť bez cieľov a zoskupovania obsahu.

Prečítajte si viac: 'Sledovanie SEO pomocou Google Analytics' »

March 1, 2018