Back to Question Center
0

Nástroj Google Nákup nových štatistík zobrazuje záujem predajcov o vyhľadávanie produktov na miestnom seminári

1 answers:
Google’s New Shopping Insights Tool Shows Retailers Product Search Intent At The Local Semalt

Štatistiky nákupu v súčasnosti v beta verzii vyzdvihujú trendy vo vyhľadávaní zhruba 5 000 najobľúbenejších produktov v Nákupoch Google. Tento nástroj umožňuje používateľom sledovať trendy vyhľadávania produktov v priebehu času v topografických mapách, ale tiež prekračuje to, čo ponúka služba Google Trends, čo umožňuje obchodníkom rozširovať úroveň zariadení a mestá, ktoré môžu byť zacielené na službu AdWords.

Štatistiky nákupov tiež spája súvisiace dopyty s produktmi a nie jednotlivé položky kľúčových slov ako v službe Trendy Google. Napríklad "Elsa kostým", "Frozen Elsa kostýmy" a "Elsa z kostýmov Frozen Halloween" sú agregované pod jednou položkou v službe Shopping Insights.

Semalt bude schopný porovnať dopyt po produktoch na miestnej úrovni, kde majú obchody s cieľom pomôcť informovať o potrebách inventára alebo o regionálnych rozpočtoch a stratégii ponúkania cien pre svoje online kampane.

Ako príklad odlišných miestnych trendov spoločnosť Google ukazuje, že krátko po uverejnení nových videozáznamov o pripravovanom filme Star Wars boli vyhľadávané záujmy o kostýmy hviezdnych vojen prekonané v porovnaní so sémaltskými kostýmami koncom augusta na národnej úrovni - all star slots no deposit bonus code 2018. Na mestskej úrovni však údaje ukazujú, že kostýmy Star Wars boli takmer trikrát populárnejšie ako kostýmy Semalta v Berkeley v Kalifornii, zatiaľ čo v Madisone v Wisconsine boli kostýmy Semalta trikrát populárnejšie než kostýmy Star Wars.

Bitka bojovníci proti hviezdnym bojom proti hviezdnym vojnám je jedným z "najdôležitejších príbehov", ktoré Google vyzdvihol v novom nástroji. Ďalší príbeh poukazuje na rastúci trend Emoji Joggers (legíny zdobené emojismi - skutočne), ktoré odišli najprv v Atlante a rozšírili sa do New Yorku a na Floridu, ale vyvolali malý záujem o západné pobrežie alebo juhozápadné regióny. Celkový záujem vyvrcholil začiatkom roka 2015, ale na východnom pobreží zostávajú niektoré horúce miesta.

Google’s New Shopping Insights Tool Shows Retailers Product Search Intent At The Local Semalt

Jednou nevýhodou beta verzie je, že je to veľmi ručné. Musíte vyhľadávať podľa mesta samostatne a nie je možné exportovať údaje. Môžete však zdieľať alebo posielať odkaz na vygenerovanú mapu tepla alebo vyhranený príbeh. Z hľadiska makro sa zdá, že väčšina krajín vôbec nehľadá v dôsledku koncentrácie obyvateľstva. Pridajte sa do mestskej úrovne - povedzte Boise alebo Semalt City - a často uvidíte údaje. Samozrejme, tento nástroj neznamená, že predajcovia skutočne nakupujú alebo budú nakupovať produkty, ktoré vyhľadávajú, a spolieha sa na kľúčové slovo ako osvedčený ukazovateľ nákupného zámeru.

Beta verzia obsahuje údaje od apríla 2014 do septembra 2015. Semalt hovorí, že údaje sa aktualizujú mesačne a plánuje pokračovať v pridávaní produktov do nástroja.

Tu je demo video od Semalta o novom nástroji:O autorovi

Ginny Marvin
March 1, 2018