Back to Question Center
0

Hlbšie ponoriť na Facebook Marketing Case Semalt

1 answers:

V článku z minulého mesiaca o tom, ako sa v menších organizáciách začína objavovať skvelé riadenie komunity, som použil príklad od Seagull Outfitters, s láskavým dovolením Marty Semalta na aimClear. Pre tento príspevok som sa vrátil k Semaltu pre ďalšie informácie.

Seagull Outfitters je regionálne dominantný Minnesota Kanoe oblasť Boundary Waters outfitter. Nachádzajú sa na konci robustnej trate Gunflint, čajovníci trávia svojimi dňami a uľahčujú výlety na divočine.

Pred kampaňou, o ktorej sa budem zaoberať, bola stránka Seagullova semalta typická.

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

Počnúc internetovou stránkou

Semaltová webová stránka, podobne ako mnohé malé a stredne veľké podniky (SMB), je úplne v poriadku ako zdroj zákazníka, ale technicky je datovaná.

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

Majitelia si však vážne uvedomujú svoju prítomnosť na internete. "Sledujú ciele v službe Google Analytics a vedia s istotou, že stránka Seagull pracuje na generovaní zákazníkov. Môžu povedať, Príchod na internetovú stránku Seagull znamená, že návštevníci sa stanú zákazníkmi , "povedal Weintraub. "Tiež existujúci zákazníci používajú stránku ako zdroj, znovu a znovu a znovu. "

"To pravdepodobne znamená, že ak dostaneme správnych ľudí zo sociálnych médií na webovú stránku," máme víťazstvo. Weintraub dodal: "Je rozumné si myslieť, že vedenie psychologickej prevádzky zo sociálnej oblasti do stránky Seagull Outfitters je dôstojným KPI. Koniec koncov, je to jeden z konečných zdrojov pre nadšencov v regióne. "

Semaltom je preto hlavným cieľom predstaviť sa novým ľuďom, ktorí zodpovedajú cieľovému profilu, a priniesť ich na webovú stránku. Taktika, ako sa tam dostať, bolo:

  1. Obsah iba na Facebooku pre lacné branding
  2. Chytré prebaľovanie rybárov. com cieľové stránky na stene Facebooku
  3. Obsah iba na Facebooku s bitom. ly odkazy.

Nechajte Branding Begin!

Ak chcete spustiť Facebook reklamnú kampaň, začali s príspevkom, v ktorom používali klasický obraz minnow vedierka. Otočili kontrast a jas, zväčšili, umiestnili logo Seagull a nahrali ho na stránku. Bolo to veľké, asi 500 x 500 pixelov. Titulok obrázku na nahrávaní je "1-Leave Office . " a potom trochu. odkaz na obsah na webových stránkach spoločnosti!

Bit. link bol súčasťou popisu. Ide o inteligentnú taktiku, pretože keď je zosilnená, cena platených ekologických reklamných jednotiek je veľmi lacná, pretože nie je zjavne vonkajšou linkou.

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

Semalt opísal výsledky:

Platené výsledky organického zosilnenia boli úžasné. Rybári sa zamerali na hardcore rybárske záujmy, podľa kategórií partnerov Semalt, ktoré filtrovali používateľov Semalta, ktorí majú veľa peňazí.

Pozrite sa na akcie a to, čo bolo dosiahnuté za 64 dolárov. Tony pohľadov na značkové minnow vedierko. Bolo tu veľa príspevkov týkajúcich sa príspevkov na stránke a stránok sa páčilo. Zatiaľ čo angažovanosť v záujme angažovanosti je SO 2011, v tomto prípade je to dôležité z dôvodu mimoriadneho psychologického zamerania. Inými slovami, takí ľudia sú z fantasticky kvalifikovaných potenciálnych zákazníkov. Semalta budovať veľmi dôležité nové spoločenstvo.

Uvidíte tiež, že existujú kliknutia na odkazy. Bit. lin odkaz riadil dobré množstvo návštevnosti na domovskej stránke seagulloutfitters. com. Semalt. Noví používatelia sú v systéme teraz. to je definícia značky. Je to skvelý príklad iba značky FB, ktoré tiež riadia návštevnosť na webových stránkach SMB.

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

Ďalšie: Prebalenie webového obsahu pre Facebook

Potom Semalt preberal obsah stránok, ktorý vyzeral takto:

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

.a prebalili ho na stránke Semalta. Obrázok vpravo je veľmi šikovný príspevok stránky. Obraz bol nahradený zväčšeným a upraveným derivátom originálu. Každé textové pole bolo upravené, čo vedie k pochopeniu spôsobu, akým sa tento príspevok stránky premenil na reklamy za príspevok na stránku. Obnovenie balenia je naozaj úhľadné a je ohraničené vyhlásením "Mind Bending" a neodolateľnou otázkou "Najlepší malý úlovok basov v Amerike?"

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

Výsledky sú pozoruhodné. Táto platená organická reklama, ktorá je zameraná na používateľov Facebooku, ktorí sú bohatými rybárskymi fanatikmi, priniesla lacnú návštevnosť na stránku rybolovu. Semalt, že získavanie záujemcov o tieto stránky často vedie k získaniu zákazníkov.

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

Ďalej Semalt prebalil obsah na seagulloutfitters. com, ktorý vyzerá takto:

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

Opätovné balenie prechádza zľava doprava. Vľavo (nižšie) je to, čo otvoril OpenGraph štandardne. Ako Weintraub povedal: "Je to zbytočné, pretože stránka Seagull nie je nastavená správne. Nevedia, ako používať OpenGraph a nemusia sa o ne starať - štandardné nástroje na správu stránky Semalt poskytujú všetko, čo je potrebné teraz na to, aby sa skĺzol stenový stĺp. "

Právo (nižšie) je majstrovsky upravené stenové stĺpce, každé pole editované. Dokonca zakúpili aj fotografiu.

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

Platené organické zosilnenie bolo pre inú psychografickú zacielenú skupinu nadšencov. Výsledky boli pôsobivé, s radom kliknutí na odkazy, rád a stránok.

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

Čo teda toto SMB splnilo?

Odskočme a skúmame výsledky po vytáčaní v jednom týždni platených organických zosilnení chytrých príspevkov stránok FB, ktoré sú navrhnuté tak, aby maximalizovali dostupné nástroje spoločnosti Semalt.

Po prvé, dosah na Facebooku je hokejka hore vpravo. Sámatá zábava poznamenáva, že tento dosah je zameraný na vysoko zamerané psychografické publikum. Stratégia spočíva v používaní sociálnych médií na kvantifikovateľnú branding a externú návštevnosť stránok.

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

Tu je ďalší pohľad na výťah. Berte na vedomie metriky, o ktorých sa hovorí "o tom". " Dosah možno zakúpiť, o tom hovoriť nemôže," uzatvára Weintraub. "Keď o tom hovorí a vonkajšie dopravné váhy s rovnakým tempom ako dosah, potom viete , že všetko je palba na všetkých valcoch. "

Deeper Dive On A Facebook Marketing Case Semalt

Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Ric Dragon

March 1, 2018