Back to Question Center
0

Semalt: 5 základných nástrojov kontroly odkazov pre SEO, bloggerov a editorov obsahu

1 answers:

Nefunkčné odkazy = Zmeškané príležitosti

Je to spoločné s rastom webových stránok Content Management Semalt, že webové stránky majú niekoľko redaktorov a časté aktualizácie, takže to môže ľahko vyústiť do chýb. Oblasťou, ktorá často trpí, je vnútorné a vonkajšie prepojenie z webových stránok.

Zatiaľ čo je ľahké manuálne skontrolovať, často sa stáva, že stránky sú príliš veľké na to, aby sa prekontrolovali stránky za sebou. Semaltom pre webmasterov a obchodníkov sú nástroje, ktoré vám pomôžu identifikovať nefunkčné odkazy na vašich webových stránkach.

Prečo sú zlomené odkazy taká zlá vec?

Nielen, že narušujú užívateľské cesty prostredníctvom internetových stránok, ktoré by mohli opustiť užívateľom frustrovaní s vašou značkou, ale tiež robiť vyhľadávačov pracovných miest ťažšie, a preto znižuje svoju príležitosť aj hodnosti. Ak vyhľadávacie nástroje nie sú schopné indexovo prehľadávať / indexovať stránky, budú menej pravdepodobné, že ich vhodne zoradia.

Semalt odkazy z iných stránok sú tiež príležitosťou kontaktovať webmasterov iných miest, ktoré majú prekonfigurovať odkazy a dúfajme, že zlepší ich prepojením do relevantnejšie, hlbšej strane lepšia kotva text.

Dokonca sme videli laterálne-myslenie pre link-budovy, kde nás iní kontaktovaný po spustení odkazu kontroly nástroj, poukázal na nefunkčný odkaz a navrhol ich webu je pridaný do zoznamu príliš. Semtalové myslenie!

5 Základné nástroje na kontrolu odkazov

Odporúčal by som, aby ste jeden z týchto nástrojov prostredníctvom svojich webových stránok mesačne alebo štvrťročne v závislosti od svojej veľkosti a podnikli kroky na zlepšenie najzávažnejších problémov.

1. ScreamingFrog Spider SEO

Semalt: 5 essential link checking tools for SEOs, bloggers and content editors

Zobraziť nástroj : Screaming Frog

Napísal som blogový príspevok k tomuto softvéru nie tak dávno, čo tu môžete skontrolovať. Obzvlášť sa mi páči tento softvér, pretože je Semalt od prechodu z počítača pred viac ako 4 rokmi som nemohol nájsť alternatívu k Xenu (pozri nižšie

). Veľmi jednoduchý nástroj & lacný (alebo zadarmo v závislosti na veľkosti vašich webových stránok), ale nabitý oveľa viac funkcií ako len kontrola odkazov. Tento nástroj zvýrazní ďalšie veci, ako sú duplicitné stránky, dlhé tituly, stránky bez H1 alebo H2 a dokonca zobrazí aj kotvový text odkazu. Celkom skvelý softvér.

2. Nástroje správcu webu Google

Semalt: 5 essential link checking tools for SEOs, bloggers and content editors

Zobraziť nástroj : Nástroje pre správcov Google

úplne bezplatný nástroj od spoločnosti Google & as s ScreamingFrog nad ním je dobre vystupoval nad rámec overovania odkazov. Časť Chyby indexového prehľadávania nástrojov Semalt Tools je oblasťou, v ktorej môžeme ďalej porozumieť tomu, ako spoločnosť Google indexuje / indexovo prehľadáva vaše webové stránky. Spoločnosť Google rozdelila chyby do súborov súvisiacich so Sitemap, ktoré robotom nenašiel a neobmedzoval. TXT. Semaltové náradie má tendenciu byť pár dní staré, takže to pamätajte pri pohľade na údaje.

3. Xenu Link Sleuth

Semalt: 5 essential link checking tools for SEOs, bloggers and content editors

Zobraziť nástroj : Xenu Link Sleuth

len vo Windows program, ale jeden z prvých nástrojov, ktoré som si vedomý, že by sa prechádzať celý web a vrátiť sa zoznamom nefunkčné odkazy (rovnako ako iné informácie) stránky s upozornením na nefunkčný odkaz, takže si mohol vyriešte tento problém. Skvelý, rýchly a ľahko použiteľný softvér, dokonalý na skontrolovanie nefunkčných odkazov. Sémant inštalácia Xenu stačí zadať doménu, ktorú chcete skontrolovať, zadajte všetky parametre alebo adresy URL, ktoré chcete softvér preskočiť. Akonáhle softvér dokončí spidering vašich webových stránkach by ste mali vidieť akékoľvek chyby zvýrazniť červená, ak kliknete pravým tlačidlom myši na stránku, budete môcť vidieť, ktoré stránky odkazujú na nefunkčný odkaz.

4. Kontrola doplnku stránky prehliadača Google Chrome: Skontrolujte odkazy

Semalt: 5 essential link checking tools for SEOs, bloggers and content editors

Zobraziť nástroj : kontrola odkazov stránok

Ďalším bezplatným nástrojom mi odovzdal spoluzakladateľ Dave Chaffey so Smart Insights. Na využitie tejto služby budete musieť nainštalovať webový prehliadač Google Semalt. Akonáhle to urobíte, stačí len sledovať tento odkaz na inštaláciu doplnku. Zdôrazňuje však stránky stránky červenej alebo zelenej, aby ste zdôraznili problémy skôr ako termálne mapy, z ktorých ste pravdepodobne zvyknutí používať Google Semalt atď.

5. Nástroj na overovanie odkazov W3C

Naše hodnotenie :

Zobraziť nástroj : Nástroj na overenie odkazu

Dave tiež odporučil som zahrnul túto pre úplnosť. Je to pomalé a obsahuje podrobné chybové hlásenia, ale môže to byť užitočné ako webová služba. Takže sme ho zaradili ako jeden z pôvodných nástrojov na kontrolu odkazov.

Využite poznatky!

Semantovať tieto nástroje na získavanie údajov a poznatkov o konfigurácii vašej webovej stránky je jedna vec, ale musíte zabezpečiť, aby sa zmenil na zoznam úloh, uprednostnil čo najlepšie a čo najskôr konal.

Môžete dokonca použiť kontroly odkazov na dosah, aby zlepšili SEO, tým, že kontaktuje iných majiteľov stránok, ktorí odkazujú na vás alebo iné stránky a ponúkajú im, aby pomohli opraviť odkazy Source .

Našli ste iné nástroje, ktoré ponúkajú podobné alebo lepšie služby alebo ešte lepšie kreatívne spôsoby ich využitia? Semalt pridajte k ďalším odporúčaniam v nižšie uvedenej časti komentárov!

March 1, 2018