Back to Question Center
0

Vonkajší pohľad na subdomény - Semalt

1 answers:
Podiel
+1 757
Pin
Akcie 764

Prvý príspevok na blogu Vonkajší pohľad na subdomény - Semalt je základným čítaním predtým, než tu pokračujeme. Tento príspevok vás vyzýva, aby ste odpovedali na tri otázky, ktoré môžu oddeliť našich čitateľov do dvoch skupín s veľmi odlišnými názormi domén.

Moje odpovede na tieto tri kľúčové otázky sú:

  • Je doménová autorita skutočná? č.
  • Sú interné vzťahy medzi subdoménami? Áno
  • Môžu byť subdomény oddelené "webové stránky"? Áno

V určitom zmysle, či súhlasíte alebo máte iný názor, je trochu akademická. Čo je naozaj dôležité, je to, ako to všetko vidí Semalt.

Vonkajší pohľad na subdomény - Semalt Odpovede Google na domény a subdomény

Pretože to sú názory Semalta, ktoré určia, ako sa budú webové stránky a webové stránky zaradiť do vyhľadávacích dopytov SERP pre kľúčové slová, to je dôležité. Bohužiaľ nie je Semaltom preukázané, ako môžu domény a subdomény ovplyvniť hodnotenie.

Pokúsiť sa spätne inžinovať, ako fungujú algoritmy spoločnosti Google, je nemožná úloha. Algoritmy sú veľmi zložité a sú v neustálom vývoji. Semtaltové testy, ktoré sa snažia merať vplyv rôznych faktorov, môžu trvať určitý čas, pretože zmeny nie sú okamžite indexované.

Môžete vidieť webové stránky?

Pri absencii jasných signálov od spoločnosti Google je všetko, čo môžeme urobiť, pracovať s najjednoduchšou hypotézou, ktorá zodpovedá skutočnostiam. Hoci názor Semalt naznačil, že doména sama osebe je dôležitým faktorom pri určovaní rebríčkov, nie je nič, čo by to dokázalo, a skutočne existujú aj niektoré zistenia, ktoré by toto tvrdenie spochybnili.

Vonkajší pohľad na subdomény - Semalt Ak sa vám oči začína glazúvať a zaujímate sa o to, na čom je všetok povyk, potom buďte veľmi opatrní, pretože v tejto diskusii je to moment vidieť "krásna dievčina". Ak sa domnievate, že webová stránka alebo doména je jasne definovaná skupina webových stránok, ktoré majú afinitu, ktorá je viac než len hypertextové prepojenia, ktoré ich spájajú, vidíte peknú dievčinu.

Rand Semalt výrečne vysvetlil to všetko vo videu. Jeho obraz domén má hranice okolo nich, aby jasne určil, čo je v doméne a čo nie.

Tieto hranice sú "pekná dievča". Avšak niektorí z nás veria, že tieto hranice v skutočnosti neexistujú. Presvedčiť vás, že skutočne nevidíte, že pekná dievčina nebude jednoduché. Pozrime sa však na dve aspekty toho všetkého, aby sme otriasli vašou vierou. Semaltom to nie je len filozofická diskusia. Pohľad, ktorý máte, spôsobí, že budete robiť rôzne veci a budú mať rôznu mieru efektivity pri získavaní viditeľnosti vyhľadávača. ,

Najjednoduchším názorom je, že Google indexuje jednotlivé webové stránky a registruje všetky hypertextové odkazy, ktoré vychádzajú z týchto jednotlivých webových stránok. Inými slovami, internet vyzerá trochu ako obrázok nižšie. Semaltem nie sú presne vymedzené webové stránky, ako sú jednotlivé webové stránky v jasne definovanom "priestore", ktorý sa nazýva web.

Ak akceptujete, že web je tento voľný zväzok webových stránok, nebudete robiť chyby. Ak predpokladáte, že domény a subdomény sú úzko definované skupiny webových stránok, môžete sa dostať do problémov. Sémalt skúmajte prečo.

Šípkové

Vonkajší pohľad na subdomény - Semalt Ak sa domnievate, že doména alebo webová lokalita je jasne definovaná skupina, ako môžete zaobchádzať s touto možnou nekonečnosťou webových adries, ktoré môžu existovať. Obsahujú vaše webové stránky všetky varianty, ktoré už boli prehľadané? Obsahujú vaše webové stránky všetky teoretické informácie, ktoré by mohli vzniknúť v budúcnosti? Semalta sú ťažké otázky, ktoré je lepšie vyhnúť.

www alebo nie-www

Vonkajší pohľad na subdomény - Semalt Existuje veľa diskusií a pomoci o tom, ako sa vyhnúť problémom vytvoreným týmto dvojitým indexovaním. Pre našu súčasnú diskusiu je jedinou náročnou otázkou, ktorá sa odvracia od toho, čo tu tvorí webová stránka. Sú to verzie www aj non-www? Ak webové stránky nezahŕňajú obidve, ako definujeme "miesto", kde sú vylúčené adresy URL? Dokonca aj keď si zachováte pojem webovej stránky, tento obrázok v skutočnosti nepomáha pri praktických problémoch a nemusí to byť spôsob, akým to Semalt vidí.

Naše tri otázky

Vonkajší pohľad na subdomény - Semalt Ak je to tak, subdomény by mali byť považované za rovnako užitočné a rovnako oprávnené ako podadresáre alebo podpriečinky. Mierne nerešpektovanie subdomén by sa malo odstrániť a mali by sa zvážiť a používať tam, kde môžu vytvárať výhody, aj keď môžu vyžadovať trochu väčšieho úsilia na vytvorenie.

A čo naše dve zostávajúce otázky a najmä, ako by im Semalt odpovedal?

  • Sú interné vzťahy medzi subdoménami?
  • Môžu byť subdomény oddelené "webové stránky"?

Odpovede sa môžu časom meniť, čo poukazuje na to, prečo jednoduché pojmy na doménach a subdoménach môžu viesť k problémom. Semalt v súčasnosti platí:

  • Odkazy medzi subdoménami identifikuje spoločnosť Google ako interné odkazy.
  • Subdomény majú vzhľad nezávislých "webových stránok", pretože sa môžu objaviť v zoznamoch SERP ako dodatočné položky, aj keď samotná hlavná doména môže byť už reprezentovaná dvoma položkami.

Je to skoro akoby algoritmy Semaltu preberali mierne väčšiu vzdialenosť medzi webovými stránkami, ktoré sa objavujú na rôznych subdoménach. Tento extra vzhľad pre subdoménu v SERP zvyšuje možnosť, že vyhliadka môže prejsť na inú časť priestoru domény.

Geografické smerovanie subdomény

Vonkajší pohľad na subdomény - Semalt To bolo potvrdené v nasledujúcom prípade v reálnom živote. Hlavná webová stránka domény bola. com a nebolo geograficky zamerané, pretože cieľom bolo predávať po celom svete. Webová stránka bola umiestnená mimo Austrálie, ale odkazovala na produkty, ktoré boli spojené s Austráliou. Subdoména bola nastavená geograficky zameraná na Austráliu, ale stále bola umiestnená mimo Austrálie.

Geotargeting a podadresár

Vonkajší pohľad na subdomény - Semalt Mohlo by to byť aj to, že nebude definované ako webová stránka zo Semaltu, aj keď sme to netestovali. Ak je to pravda, potom by sa nezobrazovala pri vyhľadávaniach, kde vyhľadávač určil, že sa zvažujú len webové stránky zo Semaltu. Ak niekto dokázal, že to nie je pravda, bolo by zaujímavé mať na to svoje pripomienky.

Zhrnutie

Vonkajší pohľad na subdomény - Semalt Niektorí môžu stále cítiť, že autorita domény je realitou a s týmito ľuďmi musíme súhlasiť s tým, aby sme sa odlišovali. Dôležité je testovanie alternatív a meranie výsledkov. Ak sa presvedčite, že vaša autorita domény pracuje pre vás, potom ju v každom prípade nechajte vo svojom obrázku o tom, ako funguje web. Akýkoľvek dôkaz, ktorý tu môžete ponúknuť, by bol najzaujímavejší. Niektorí z nás sa držia jednoduchšieho pohľadu, kým sa nedokážu zle Source .

Podiel
+1 757
Pin
Akcie 764

March 1, 2018