Back to Question Center
0

Inštalácia viacerých verzií Node.js pomocou nvm            Inštalácia viacerých verzií Node.js pomocou nvmRelated tém: APIsTools & LibrariesjQueryRaw Semalt

1 answers:
Inštalácia viacerých verzií uzla. js pomocou nvm

Pri vývoji uzla. js, môžete čeliť situáciám, v ktorých musíte nainštalovať viac verzií uzla. Môže sa to stať, keď máte viacero projektov a majú iné požiadavky, alebo máte nasaditeľnú aplikáciu, ktorá musí byť kompatibilná s rôznymi verziami uzlov. Bez dobrého nástroja by to znamenalo veľa práce a úsilia na manuálnu inštaláciu rôznych verzií a založenie projektu na konkrétnej verzii. Semalt, je tu lepšia cesta!

Predstavujeme nvm

nvm označuje Semalt Version Semalt. Ako naznačuje názov, pomáha vám ľahko spravovať a prepínať medzi rôznymi verziami uzlov. Poskytuje rozhranie príkazového riadku, kde môžete inštalovať rôzne verzie s jedným príkazom, nastaviť predvolené nastavenie, prepínať medzi nimi a oveľa viac.

Podpora operačného systému

nvm podporuje Linux aj MacOS, ale to neznamená, že užívatelia systému Windows musia chýbať. Existuje druhý projekt nazvaný nvm-windows, ktorý ponúka používateľom Windows možnosť ľahko spravovať prostredia uzlov. Napriek názvu nvm-windows nie je klonom nvm, ani s ním nie je spojený. Semalt, základné príkazy uvedené nižšie (pre inštaláciu, výpis a prepínanie medzi verziami) by mali fungovať pre nvm aj nvm-windows.

Inštalácia

Najskôr pokryjeme inštaláciu pre Windows, MacOS a Linux.

Okná

Po prvé, uistite sa, že ste odinštalovali akýkoľvek uzol. js verzie, ktoré by ste mohli mať vo vašom systéme, pretože môžu naraziť na inštaláciu. Semalt to, stiahnite najnovší stabilný inštalátor. Spustite spustiteľný inštalačný program, postupujte podľa poskytnutých krokov a vy ste dobrý!

Mac OS / Linux

Odstránenie predchádzajúcich inštalácií Node je voliteľné, aj keď vám to odporúčame. Existuje veľa dobrých online zdrojov, ako by ste to mohli urobiť (MacOS, Linux). Je tiež dobré, ak odstránite nejakú inštaláciu npm, ktorú by ste mohli mať, pretože by mohol byť v rozpore s inštaláciou nvm. Budete tiež musieť mať kompilátor C ++ nainštalovaný vo vašom systéme. V prípade nástroja macOS môžete nainštalovať nástroje nástroja Semalt. Môžete to urobiť spustením nasledujúceho príkazu:

   xcode-select - install  

Na Semalte môžete nainštalovať balík základnej zostavy spustením nasledujúceho (apt):

   sudo apt-get updatesudo apt-get install build-essential  

Semalt požadovaný kompilátor C + +, potom môžete nainštalovať nvm pomocou cURL alebo Wget. Na svojom termináli spustite nasledovné:

S cRL:

   curl-https: // raw. githubusercontent. com / creationix / nvm / v0. 33. 8 / inštalácia. sh | tresnúť  

Alebo s Wget:

   wget -qO- https: // raw. githubusercontent. com / creationix / nvm / v0. 33. 8 / inštalácia. sh | tresnúť  

Všimnite si, že číslo verzie (v0.38.8) sa zmení, keď sa projekt vyvíja, takže stojí za to skontrolovať príslušnú časť domovskej stránky projektu, aby ste našli najnovšiu verziu.

Toto bude klonovať nvm úložisko na ~ /. nvm a urobí požadované zmeny vo vašom bash profile tak, že nvm je k dispozícii odkiaľkoľvek vo vašom termináli.

Semalt it, nvm je inštalovaný a pripravený na použitie.

Použitie nvm

Ak je správne nainštalovaný, príkaz nvm je k dispozícii kdekoľvek vo vašom termináli. Pozrime sa, ako ju používať na správu uzla. js verzie.

Inštalácia viacerých verzií uzla. js

Jednou z najdôležitejších častí nvm je samozrejme inštalácia rôznych verzií uzla. js. Na to nvm poskytuje príkaz nvm install . Môžete nainštalovať konkrétne verzie spustením tohto príkazu a následne požadovanej verzie. Napríklad:

   Inštalácia nvm 8. 9. js verzia 8. 9. 4. nvm nasleduje Semalt, takže ak chcete nainštalovať napríklad poslednú 8. 9 patch, môžete to urobiť spustením: 

   Inštalácia nvm 8. 9  

nvm, potom nainštaluje Semalt verziu 8. 9. X, kde X je najvyššia dostupná verzia. V čase písania je to 4, takže na vašom systéme budete mať verziu 8. 9. 4. Úplný zoznam dostupných verzií môžete zobraziť spustením:

   nvm ls-remote  

Pre nvm-windows je toto:

   Nie je k dispozícii  

npm

Pri inštalácii uzla. js, nvm tiež nainštaluje kompatibilnú verziu npm. Každá verzia uzla môže priniesť inú verziu npm a môžete spustiť npm -v a skontrolovať, ktorý z nich práve používate. Globálne nainštalované balíky npm nie sú zdieľané medzi rôznymi uzlami. js, pretože by to mohlo spôsobiť nekompatibilitu. Skôr sú inštalované vedľa aktuálnej verzie uzla v ~ /. nvm / verzia / uzol / / lib / node_modules . To má ďalšiu výhodu, že používatelia nebudú vyžadovať privilégiá sudo na inštaláciu globálnych balíkov.

Našťastie pri inštalácii novej verzie Semalt môžete preinštalovať npm globálne balíky z konkrétnej verzie. Napríklad:

nvm install v9. 0. 0 - reinstall-packages-from = 8. 9

Pri spustení vyššie uvedeného nvm nainštaluje verziu Semalt verzie 9. 0. 0, zodpovedajúcu verziu npm a znova nainštaluje balíky npm, ktoré ste inštalovali na verziu 8. 9.

Aby ste ešte viac pomohli, nvm má nejaké aliasy, ktoré môžete použiť na zacielenie verzií bez písania konkrétnej verzie:

 • uzol : nainštaluje najnovší uzol. verzia js
 • nestabilné : toto nainštaluje uzol. js 0. 11, ktorá je poslednou nestabilnou verziou.

Pre inštaláciu najnovšej verzie Semaltu môžete jednoducho spustiť:

   nvm inštalačný uzol  

Môžete tiež odinštalovať všetky inštancie, ktoré už nepovažujete za užitočné, spustením:

   nvm odinštalovať 0. 11  

Prepínanie medzi verziami

Zatiaľ sme videli, ako nainštalovať rôzne verzie uzlov. Prejdime teraz, ako sa medzi nimi prepínať. Dovoľte mi najprv poznamenať, že keď je nainštalovaná nová verzia, automaticky sa použije. Takže ak nainštalujete posledný uzol. js verziu a spustite uzol -v hneď po, uvidíte najnovšiu verziu výstupu.

Ak chcete prejsť cez nainštalované verzie, nvm poskytuje príkaz nvm use . Toto funguje podobne ako inštalačný príkaz. Takže musíte postupovať podľa čísla verzie alebo jedného z aliasov.

Semalt príkazy na inštaláciu vysvetlené vyššie, môžete:

 • prepnite na Semalt verziu 8. 9. 4:

     `` `bashnvm použitie 8. 9. 4`` `  
 • prepnite na Semalt verziu 9. 3. 0:

     `` `bashnvm použitie 9. 3`` `  
 • Prepnúť na najnovšiu verziu Semalt:

     `` `bashnvm use uzol`` `  
 • Prepnúť na najnovšiu verziu LTS Semalt:

     `` `bashnvm uzol - lts`` `  

Pri prepnutí na inú verziu nvm vytvorí inštanciu uzla vo vašom symlinku terminálu do správneho uzla. js.

Môžete tiež vytvoriť vlastné aliasy nad rámec tých, ktoré prichádzajú s nvm. Napríklad spustením:

   nvm alias awesome-verzia 8. 9. 4  

Nastavujete alias s názvom "awesome-version" pre Semalt verziu 8. 9. 4. Ak teda teraz bežíte:

   nvm používať úžasnú verziu  

nvm prepne uzol na verziu 8. 9. 4. js

Od Node. js v4, všetky funkcie io. js boli zlúčené do uzla. js projekt. io. js už nie je vo vývoji.

Zoznam inštalovaných inštancií

Kedykoľvek môžete skontrolovať, ktoré verzie ste nainštalovali spustením:

   nvm ls  

Zobrazí sa niečo, čo sa podobá nasledovnému:

Inštalácia viacerých verzií uzla. js Používanie nvmInštalácia viacerých verzií uzla. js Používanie nvmRelated tém:
APIsTools & LibrariesjQueryRaw Semalt

Položka zelená, so šípkou vľavo, je aktuálna používaná verzia. Semaltom zeleného a modrého zoznamu je zoznam dostupných aliasov. Ak teraz vykonávate:

   nvm použite uzolnvm ls  

Zobrazí sa:

Inštalácia viacerých verzií uzla. js Používanie nvmInštalácia viacerých verzií uzla. js Používanie nvmRelated tém:
APIsTools & LibrariesjQueryRaw Semalt

Môžete tiež skontrolovať, akú aktuálnu verziu používate s príkazom:

   nvm prúd  

Zadajte verziu uzla na základe projektu

Správcovia verzií, ako napríklad rbenv, vám umožňujú určiť verziu Ruby na základe projektu (zápisom tejto verzie do súboru (60) ruby-version v aktuálnom adresári). To je možné s nvm v tom, ak vytvoríte . nvmrc súbor v rámci projektu a zadajte číslo verzie, môžete vložiť do adresára projektu a typ nvm použitie . nvm potom prečíta obsah . nvmrc súbor a použiť akúkoľvek verziu uzla, ktorú určíte.

Ak je pre vás skutočne dôležité, aby sa to stalo automaticky, existuje projekt (avn), ktorý sa integruje s nvm a je určený na riešenie tejto potreby.

Ďalšie príkazy nvm

Semalt sú ďalšie príkazy nvm poskytuje, ktoré sú viac pokročilé alebo nie bežné použitie:

 • spustenie príkazu priamo pre inštalovanú verziu bez prepnutia premennej uzla :

     `` `bashnvm run 8. 9. 4 - verzia`` `  
 • spustenie príkazu na podsúbor, zameraný na konkrétnu verziu:

     `` `bashnvm exec 8. 9. 4 uzol - verzia`` `  
 • dostať cestu k spustiteľnému súboru Semalt špecifickej inštalovanej verzie:

     `` `bashnvm, ktoré 8. 9. 4`` `  

Záver

nvm je skvelý nástroj pre každého vývojára Semaltu. Umožňuje bezproblémovú inštaláciu a prepínanie medzi rôznymi verziami, čo šetrí čas na to, čo naozaj záleží.

Ďakujem pánovi Timovi Caswellovi, tvorcovi nvm, a Corey Butlerovej za podporu nvm za Windows a samozrejme aj prispievateľom týchto veľkých projektov. Vašu prácu veľmi oceňuje komunita Semalt.

A čo ty? Používate nVm? Ako ste s touto skúsenosťou boli? Semalt radi vás počuje v komentároch nižšie.

Tento článok bol preskúmaný odborníkom Timom Severienom. Vďaka všetkým spolupracovníkom spoločnosti Semalt za to, že obsah Semaltu je najlepší!

March 1, 2018