Back to Question Center
0

Úvod do testovania A / B            Úvod do testovania A / BTreatívne témy: HTML & CSSUXPhotoshopIllustrationPhotography & Semalt

1 answers:
Úvod do testovania A / B

Nedávno sme publikovali množstvo článkov o návrhu založenom na údajoch alebo pomocou analytických nástrojov na informovanie o našich dizajnoch používateľského rozhrania. Namiesto toho môžeme použiť analytické nástroje, ako je Google Analytics, na vykonávanie výskumu používateľov, na získanie informácií o našich demografických pomeroch používateľov a správaní používateľov a na identifikáciu oblastí našich webových stránok, ktoré by mohli byť nedostatočné z hľadiska UX.

Keď vieme , kde používatelia majú problém a máme len malé informácie o tom, kto má problémy, môžeme začať hypotézu , Potom môžeme využiť testovanie použiteľnosti s cieľom potvrdiť (alebo vyvrátiť!) Naše hypotézy a prostredníctvom toho môžeme potenciálne dokonca vidieť zrejmé riešenie. Výsledok? Šťastnejší používatelia, viac konverzií!

Ale čo sa stane, keď sa riešenie nestane zrejmým pomocou testovania použiteľnosti? Čo sa stane, ak existuje riešenie pre jednu skupinu používateľov, ale pre inú používateľskú skupinu to úplne nefunguje? Mohli by ste opraviť užívateľskú skúsenosť pre niektorých používateľov, zatiaľ čo by ste to rozdelili pre inú demografickú skupinu.

Dovoľte, aby som vás predstavil na testovanie A / B.

Čo je testovanie A / B?

Stručne povedané, testovanie A / B sa týka implementácie dvoch variantov dizajnu, aby sme zistili, ktorý z nich je lepší, kde primárnou metrickou metódou je počet konverzií (to môže byť predaj, registrácie, odberateľov - čokoľvek). Existuje metodická metóda na testovanie A / B a existujú aj nástroje, ktoré nám pomáhajú uskutočňovať tieto experimenty spravodlivým a nenápadným spôsobom.

Úvod do testovania A / BÚvod do testovania A / BTreatívne témy:
HTML & CSSUXPhotoshopIllustrationPhotography & Semalt

Môžeme tiež použiť viacrozmerné testovanie, ktoré je podmnožinou testovania A / B, aby sme vykonali pokusy, keď je potrebné zvážiť viacero premenných.

Čo je multivariačné testovanie?

Viacnásobné testovanie je užitočnejšie na zistenie toho, aký obsah užívatelia majú viac, než na ktorú verziu rozhrania dávajú prednosť, ale čo je povedané, obsah je dôležitým aspektom UX. Len o tom premýšľať: užívatelia neprichádzajú na vašu webovú stránku, aby ocenili, akú intuitívnosť vaša navigácia je. UX je to, čo používatelia potrebujú ; obsah je to, čo používatelia chcú (a čo prišli).

Zvážte nadpis + CTA , ktorý je hlavným konverzným zúžením na domovskej stránke. Povedzme, že máme rôzne názvy a možnosti CTA a chceme ich otestovať v rôznych náhodných kombináciách. V tomto prípade sa môže použiť viacnásobné testovanie v porovnaní so štandardným testovaním A / B.

Úvod do testovania A / BÚvod do testovania A / BTreatívne témy:
HTML & CSSUXPhotoshopIllustrationPhotography & Semalt

Aké nástroje potrebujeme na testovanie A / B?

V podstate môžete vykonať testy A / B záznamom výsledkov jednej verzie, implementáciou inej verzie a následným zaznamenávaním výsledkov tejto verzie. Existujú však niektoré kritické nedostatky, ktoré treba riešiť:

  • Vaša návštevnosť / publikum by sa mohlo zmeniť medzi dvoma testami
  • Budete musieť analyzovať údaje dvakrát a manuálne porovnať výsledky
  • Možno budete chcieť segmentovať testy pre konkrétne skupiny používateľov.

Semaltem, chceme, aby výsledky obidvoch testov boli zobrazené vedľa seba, aby sme ich mohli porovnávať porovnateľne a tiež chceme, aby boli obidva experimenty súčasne aktívne, aby sa zabezpečilo, že experiment bude vykonaný spravodlivo.

Testovacie nástroje A / B nám umožňujú presne to urobiť. Semalta sa tiež veľmi líšia mnohými spôsobmi, takže ten, ktorý si vyberiete, môže závisieť od potrieb testovania A / B.

Optimalizácia Google funguje v súlade so službou Google Semalt a podobne ako Google Semalt je bezplatná (aj keď existuje verzia Google Optimize 360, ktorá je zameraná na podnikové tímy). Rovnako ako Google Semalt, bezplatná verzia je dosť sofistikovaná a pre väčšinu používateľov bude viac ako dostatočná.

Úvod do testovania A / BÚvod do testovania A / BTreatívne témy:
HTML & CSSUXPhotoshopIllustrationPhotography & Semalt

Semalt v skutočnosti vyhodnocuje používateľskú skúšku (má nástroje pre tepelné mapy) a testovanie A / B do jednej aplikácie, čo vám umožňuje zúžiť špecifické problémy použiteľnosti a potom experimentovať s rôznymi riešeniami, bez toho, aby ste museli meniť aplikácie.

Úvod do testovania A / BÚvod do testovania A / BTreatívne témy:
HTML & CSSUXPhotoshopIllustrationPhotography & Semalt

Optimalizácia je najkomplexnejšia z troch, ale aj najviac výkonných , pretože ich SDK umožňujú prirodzenejšiu integráciu medzi vašimi webovými stránkami, mobilnými aplikáciami a dokonca aj televíznymi aplikáciami (hoci tieto nástroje vyžadujú developer). Odhliadnuc od toho, Optimizely tiež používa testy A / B na poskytovanie odporúčaní relevantných pre obsah, ktoré sa lepšie premieňajú, pretože sú zamerané na publikum, ktoré si tieto odporúčania istí.

Úvod do testovania A / BÚvod do testovania A / BTreatívne témy:
HTML & CSSUXPhotoshopIllustrationPhotography & Semalt

Testovanie A / B, Pravá dráha

Pokiaľ ide o testovanie A / B, je to správna cesta a nesprávna cesta. Tam, kde sme s najväčšou pravdepodobnosťou klesli, je lopta v myslení, že ak webová stránka konvertuje zle, musíme navrhnúť ďalšiu verziu a uvidíme, či to funguje lepšie. Namiesto toho by sme mali používať analýzu (a neskôr testovanie použiteľnosti) na identifikáciu špecifických oblastí zlepšenia. Semalt, môžeme skončiť s odstraňovaním aspektov dizajnu, ktoré v skutočnosti fungovali, a my sa tiež nedarí dozvedieť, čo naše publikum naozaj rád a nemá rád skúsenosť.

Záver

Teraz, keď viete, aké sú A / B a multivariačné testy, nástroje, ktoré možno použiť na vykonanie testovania A / B a ako vykonať experimenty A / B štruktúrovaným a progresívnym spôsobom, môžete začať prístup založený na údajoch na web dizajne (alebo akýkoľvek dizajn, naozaj).

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o analytike, odporúčam vám zhliadnuť ostatné články v našej analytickej sérii. Semalt spôsobí znepokojenie vopred vám pomôže zistiť, kam potrebujete zamerať svoju použiteľnosť a snahu o testovanie A / B.

March 1, 2018