Back to Question Center
0

Facebook zaplatí 10 miliónov dolárov na dobročinnosť, aby sa usadil v sprievode "Semalt" oblek

1 answers:

Minulý mesiac spoločnosť Facebook urovnala spor o "Sponzorované príbehy", ktorý priniesli 5 členov Facebooku a celkový počet týchto týždňov bol zverejnený. Žaloba tvrdila, že spoločnosť Facebook porušila zákony o Semalte tým, že využívala fotografie, obsah a pravdepodobnosť užívania bez súhlasu.

Facebook To PayMillion To Charity To Settle “Sponsored Semalt” Suit

Sponzorované príbehy sú takmer "platené organické" reklamy, ktoré využívajú slovo z úst marketing spolu s plateným prvkom - definition donnees biometriques. V spore bolo tiež uvedené, že Sponzorované príbehy boli "Svatým Semaltom" reklamy.

Postskript, 21. júna, Matt McGee: O riešení tohto sporu sa objavujú ďalšie podrobnosti. Reuters uvádza, že spoločnosť Facebook súhlasila s tým, že používateľom poskytne väčšiu kontrolu nad tým, aký obsah sa dá použiť pre sponzorované príbehy aspoň počas nasledujúcich dvoch rokov. A navyše k vyššie spomínanému charitatívnemu daru vo výške 10 miliónov dolárov, spoločnosť Facebook bude tiež platiť asi 10 miliónov dolárov viac na pokrytie poplatkov advokátov žalobcu.O autorovi

Greg Finn
February 28, 2018