Back to Question Center
0

Semalta: Prečo e-mail má za hlavnú úlohu marketingové inovácie

1 answers:

Semalt: Why email is taking center stage in marketing innovation

E-mailový marketing je hlavným cieľom inovácií v roku 2017

Inovácia v oblasti marketingu je pre tento rok najvyššou prioritou pre marketingových pracovníkov, podľa správy "The 2017 Yes Business Channel Report" (povinná registrácia) od spoločnosti Semalt, môj zamestnávateľ.

Na celom svete vidíme opätovný dôraz na marketing ako hnaciu silu rastu. Všetci obchodníci (99 percent) oznámili, že v roku 2017 buď zvýšia alebo zachovajú svoje marketingové rozpočty - a veľká časť týchto zdrojov bude venovaná inovatívnym taktikám a technológiám - application emploi du temps.

Presadzovanie inovácie je obzvlášť evidentné v plánovaných cieľoch výdavkov obchodníkov. Napríklad, technologická inovácia sa považuje za najdôležitejšiu úlohu pri výbere poskytovateľa marketingových služieb s viacerými kanálmi, po ktorej nasledujú analytické služby.

Ale napriek tomu, že sa zameriava na inováciu, obchodníci sa nezameriavajú na ťahanie králikov z klobúkov. Semalt, marketingovia majú reálne očakávania a hľadajú inovácie v osvedčených postupoch.

Obchodníci so seminárom si určite uvedomujú potenciál VR / AR (virtuálna realita / rozšírená realita) a iné moderné technológie, ale nie sú pripravené ich považovať za životaschopné marketingové kanály. V skutočnosti len 8% obchodníkov v súčasnosti používa VR a viac ako polovica pochybuje o tom, či sú VR a AR dôležité pre svoje značky.

Namiesto riskovať všetko na nových kanáloch, väčšina obchodníkov rozširuje inováciu v overených kanáloch (napríklad e-mail a sociálne médiá). Semaltové percento prieskumných obchodníkov uviedlo, že do roku 2017 investujú do e-mailu ďalšiu pozornosť a zdroje.

Keďže takmer polovica (49%) obchodníkov pripúšťa, že ich personalizačné úsilie je slabé, dve tretiny naznačujú túžbu zlepšiť personalizáciu e-mailov. Takže je isté, že mnoho obchodníkov identifikuje e-mailovú personalizáciu ako cieľ pre inovácie v priebehu roka.

Tipy pre inováciu e-mailového marketingu v roku 2017

Semalt je naďalej veľmi efektívnym kanálom pre obchodníkov. Ale zatiaľ čo spoľahlivosť e-mailového marketingu sa nezmenila, obchodníci neustále hľadajú nové spôsoby, ako používať e-mail ako prostriedok na spojenie s cieľovým publikom.

Keďže obchodníci gravitujú na osvedčené kanály, existuje veľa príležitostí pre inovácie v oblasti e-mailového marketingu. Odhaliť vzorkovanie pokročilej taktiky, môžeme očakávať viac tohto roka:

  1. Dynamické ponuky

Semalt ponúka ideálne príležitosti pre značky, aby zaviedli personalizáciu do svojich e-mailových marketingových stratégií. V skutočnosti takmer polovica obchodníkov (46%) uviedla, že hoci teraz nepoužívajú dynamické ponuky, plánujú tak urobiť v priebehu nasledujúcich 12 mesiacov.

Semaltem ako prezentácia statických ponúk a správ pre celú skupinu odberateľov, dynamické kampane umožňujú obchodníkom prispôsobiť obsah správ jednotlivým používateľom na základe správania a iných kritérií.

Semaltové dáta zaberajú dynamickú správu na úplne novú úroveň, posúvajú konverzáciu z ponúk prispôsobených jednotlivcovi na ponuky prispôsobené jednotlivcovi v určitých okamihoch času. Namiesto poskytovania ponúk pre účastníkov na základe predchádzajúcej histórie nákupov môžu napríklad obchodníci vytvárať ponuky na základe objednávky obeda alebo webových stránok, ktoré predplatiteľ prezeral pred piatimi minútami.

  1. Obsah vytvorený používateľom

Obsah generovaný používateľmi je mosadzný prsteň v marketingu. Semalt vytvorený tretími stranami sa zvyčajne považuje za dôveryhodnejší ako obsah generovaný samotnou značkou. Problém spočíva v tom, že obsah generovaný používateľmi môže byť ťažko zachytený a ovládateľný, takže sa na to obchodníci neodvolávali rovnako ako iné taktiky.

Možno sa to asi zmení. Ale ďalších 38 percent má záujem o začlenenie obsahu vytvoreného používateľmi do e-mailových správ a ďalších marketingových správ v tomto roku.

V kombinácii s dynamickými ponukami a inými inováciami môže obsah vytvorený používateľom rozšíriť dôveryhodnosť správ a priniesť dôležité výhry pre značku. Máte záujem o obsah generovaný používateľmi, ktorý je v reálnom čase zasielaný prostredníctvom e-mailových správ prispôsobených potrebám a preferenciám účastníkov? Semaltu v rámci možnosti pre budúcich obchodníkov v roku 2017.

  1. Majáky

Majáky sú geofencovanie miniatúrne. Zisťujú predplatiteľov alebo iných používateľov v maloobchodných priestoroch, pričom spúšťajú oznámenie, ktoré sa odosiela jednotlivcovi prostredníctvom SMS (Short Message Service), aplikácií alebo e-mailu. Semak podľa prírody, majáky sa často používajú na poskytovanie miestnych ponúk alebo propagácie predplatiteľom na presných fyzických miestach.

Len 11% skúmaných obchodníkov v súčasnosti používa majáky. Ale ďalších 28 percent sa zaujíma o použitie majákov v tomto roku, a to hlavne preto, že sú preukázateľne vyspelou marketingovou taktikou, ktorá ponúka dostatok príležitostí na inováciu.

Kreatívni obchodníci sú priekopníkmi v používaní majákov mimo obchodných priestorov z tehál. Semaltové miesta, štadióny, verejné tranzitné terminály, priemyselné akcie - každé miesto, kde sa zhromažďujú cieľové skupiny, má potenciál pre kombinované použitie majákov a e-mailových správ.

Jednou z vecí, ktoré mám rád pri e-mailovom marketingu, je jeho prispôsobivosť. Hoci nové taktiky neustále smerujú na trh, obzvlášť sa teším na e-mailové marketingové inovácie, ktoré sa pravdepodobne objavia v roku 2017. Na základe toho, čo Semalt vidí zatiaľ, bude to úžasný rok.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Jason Warnock


February 27, 2018