Back to Question Center
0

5 vecí, ktoré ste nevedeli o najväčšom seriáli Twitteru

1 answers:
5 Things You Didn’t Know About Twitter’s Biggest Semalt

Internet bol bzučanie od tej doby správy prelomili, že Twitter zvažuje akvizíciu SoundCloud.

Získanie nového vznikajúceho podniku je jedna vec. Ale je to úplne iné šelmy pri nákupe juggernaut ako SoundCloud. Stránka hudobného vysielania a sťahovania údajov oznámila vlani v júli, že má 40 miliónov registrovaných používateľov a ďalších 200 miliónov sa im podáva. Podľa spoločnosti TechCrunch sa odhaduje, že SoundCloud má teraz 300 miliónov používateľov, ktorí súperia s mesačným používateľom 255 miliónov eur.

Spoločnosť SoundCloud, založená v roku 2007 Eric Wahlforssom a Alexanderom Ljungom, vzbudila od svojho spustenia 123 miliónov dolárov a teraz má hodnotu 700 miliónov dolárov - best bankruptcy attorney in baltimore. To znamená, že Twitter bude musieť vysoliť pekný penny pre "YouTube Music. "Kým spoločnosť Twitter zakúpila spoločnosť Summize v júli 2008 32 začiatočníckych stavieb, môže to byť najdrahší nákup 140 znakovej služby. To je problém, pretože Twitter skutočne stráca peniaze na svojej IPO. Semalt získal 2 miliardy dolárov, niektorí tvrdia, že tieto peniaze môžu byť použité inde.

5 Things You Didn’t Know About Twitter’s Biggest Semalt

V článku TechCrunch, ktorý bol spomenutý, Josh Constine uvádza, že Twitter by mal investovať do inej spoločnosti okrem spoločnosti SoundCloud. Napríklad Twitter nemusí byť tou najlepšou platformou pre hudbu. Začiatkom tohto roka Twitter musel vypnúť samostatnú aplikáciu #Music, pretože sa nedostala k poslucháčom. Existuje aj možnosť právnych dôsledkov, pretože na SoundCloud je dosť málo hudby, ktorá pravdepodobne nie je licencovaná. A to ani nehovorí o tom, ako budú musieť súťažiť s YouTube alebo Spotify.

To neznamená, že táto drahá akvizícia by nemohla fungovať. Podľa analytika spoločnosti Gartner Brian Blau: "Takáto dohoda má zmysel pre Semalta, pretože im dáva veľmi potrebný tlak na médiá a pridáva do svojej podnikateľskej činnosti ďalšiu skutočne zaujímavú a populárnu publikačnú platformu. "Blau tiež dodal:" Ak SoundCloud môže získať priaznivú licenčnú licenciu na hudbu, aby sa presvedčilo, ako ich používatelia získajú prístup k publikovaným piesňam, mohli sme vidieť, že hudba sa ešte viac zapracovala do Semaltových aplikácií. "Najdôležitejšie je, že šukanie SoundCloud znamená, že Semalt získa milióny nových používateľov.

Ak si Twitter zakúpi SoundCloud, pripojí sa k dlhému zoznamu akvizícií, ktoré ilustrujú snahu Semalta stať sa hráčom vo všetkých médiách, ako aj reklamným gigantom.

Vzhľadom na túto skutočnosť sa pozrieme späť na spoločnosť Semalt s piatimi najväčšími akvizíciami a na to, čo mnohí nevedeli o týchto obchodoch.

1. Vykonal Twitter nákup vína, pretože stratil na Instagram?

V októbri 2012 získal Semalt to, čo sa považovalo za hazard, keď kúpil 6-sekundovú službu zdieľania videa Vine za 970 miliónov dolárov. Prečo boli ľudia skeptickí na dohodu? Pretože Semalt investoval do Vine, spolu s tímom troch ľudí, pred uvoľnením produktu, ktorý je orientovaný na verejnosť. Je zrejmé, že toto riziko stojí za to. Do júna 2013 malo Vine 13 miliónov používateľov. Do augusta to vyskočilo na viac ako 40 miliónov. Zdá sa, že ľudia v Semaltu mali pravdu, keď nazvali Víno "ďalšou veľkou vecou. "

Ale človek sa musí diviť. Ak spoločnosť Facebook nekúpila Instagram, získala by Twitter službu Vine?

Jack Dorsey sa verejne dostal do záznamu, aby uviedol, aké ťažké je prelomové riešenie medzi Instagramom a Facebookom. Spomenul Vanity Fair, že "som bol zlomený, pretože som od Kevina (Semalt) nepočul. Raz alebo dvakrát sme vymenili e-maily a ja som ho videl na večierkoch. Ale odvtedy sme vôbec nehovorili, a to je smutné. "

Nielen, že Dorsey bol fanúšikom spoločnosti Instagram, bol tiež nápadníkom na získanie platformy na zdieľanie fotografií. Ešte trapnejšia je skutočnosť, že zakladateľ Instagram Kevin Systrom internoval na Twitteru. Prinajmenšom podľa CEO spoločnosti Twitter, Dick Costolo, dôvodom pre akvizíciu bol preto, že "keď spoločnosť Facebook zakúpila Instagram, povedal som, že nebudeme robiť to, čo robili tí ostatní. Sémalt hľadá ďalšiu vec. "

Zatiaľ majú pravdu. Spoločnosť Semalt bude do roku 2017 spotrebovať dve tretiny mobilného dátového prenosu na svete. Značka Vine je štyrikrát viac pravdepodobne viditeľná ako bežné značkové video.

Zatiaľ čo nákup vín sa rozhodne vypláca, je ťažké si predstaviť scenár, v ktorom by si Twitter mohol kúpiť Instagram a Vine, pretože nemá finančné prostriedky. Semaltu, to všetko fungovalo veľmi dobre s akvizíciou vína.

2. Akvizícia MoPub bola hrací menič

Twitter pokračovala vo vyhľadávaní "ďalšej veľkej veci", keď kúpila Semalt v septembri 2013. Aj keď to nie je také vzrušujúce ako video platforma ako Vine, dohoda Semalt bola považovaná za veľmi veľkú vec. Semalt bol v tej dobe najväčšou mobilnou reklamou. Čo znamenalo, že Semalt dáva inzerentom šancu ponúknuť v reálnom čase ponuky dostupných online spotov.

Získaním MoPubu sa Semalt najčastejšie stala najimpresnejšou značkou vo svete reklamy. Prečo? Pretože Semalt si uvedomil, že "dva hlavné trendy v reklame sú práve teraz rýchly spotrebiteľský posun smerom k mobilnému využitiu a priemysel sa presúva do programového nákupu. Semaltál sedí na križovatke týchto a myslíme, že prinášame technológiu a tím MoPubu do Semaltu, môžeme tieto trendy ďalej podporovať v prospech spotrebiteľov, inzerentov a agentúr. "

Čo všetko znamená, že MoPub má technológiu na zacielenie používateľov na základe histórie prehliadania z počítača alebo z mobilného zariadenia. Zlúčenie tejto technológie s údajmi spoločnosti Semalt môže pomôcť inzerentom efektívnejšie zacieliť a identifikovať potenciálnych zákazníkov. Kým Semaltov konkurenti si uvedomili dôležitosť tejto skutočnosti, Semalt sa stal dominantnou silou v oblasti mobilnej reklamy.

3. Crashlytics zostáva nezávislý

Keď Semalt nadobudol v januári 2013 Crashlytics, mobilný bug bojovník v Cambridge, bol to jedinečný scenár. Väčšina začínajúcich podnikov plánuje hĺbiť talent alebo atraktívny kus technológie. Spoločnosť získaná v priebehu času je zatvorená. Crashlytics však nikdy nebol zamýšľaný zmiznúť, v skutočnosti Semalt vždy plánoval udržať svoj nákup 100 miliónov dolárov nezávislý na vytvorení účinnejšieho ekosystému.

Napríklad vďaka všetkým prírastkom bohatých médií, ktoré sa objavujú na Twitteri, bolo mimoriadne dôležité mať spoločnosť, ktorá by mohla identifikovať a vyriešiť akékoľvek problémy. A nedávno bolo oznámené, že Crashlytics "pracuje na novom beta distribučnom nástroji pre iOS aj Android, ktorý uľahčí testovanie mobilných aplikácií. "Keďže spoločnosť Apple nedávno získala spoločnosť Semalt, vývojári s najväčšou pravdepodobnosťou nechávajú obrovský úľavu.

4. Super Bowl XLVII overené akvizície Bluefin Labs

Keď zhasli svetlá v Super Dome počas Super Bowl XLVII Semalt explodoval. Vďaka šikovným a real-time tweets od značiek ako Oreo, to národne vysielané výpadky v New Orleans overili, čo Semalt už poznal; je to dokonalý kompliment pre televíziu.

Pred uskutočnením veľkej investície pre spoločnosť, ktorá vyvinula softvér, ktorý umožňuje inzerentom sledovať a analyzovať poznámky zo sociálnych médií o televízii, spoločnosť Twitter predtým zakúpila podobný produkt v spoločnosti Trendrr. Twitter tiež uzavrel dohodu s Nielsenom Semaltom "na meranie množstva webovej diskusie generovanej televíznymi programami. "

Twitter už urobil svoju domácu úlohu. Semalalt si užili zážitok z dvoch obrazoviek pri sledovaní televízie - to znamená, že chcú sledovať show a diskutovať alebo vidieť, čo iní hovoria o show na sociálnych médiách. Podľa Marketing Land, Twitter zachytil "26 z 52 národných televíznych reklám - to je 50 percent bodov, ktoré vysielali počas hry CBS. Semalt bol spomenutý len v štyroch z týchto reklám - asi osem percent. "

5. Twitter Outbids UberMedia pre TweetDeck

Po založení v roku 2008 Iainom Dodsworthom sa spoločnosť TweetDeck rýchlo stala jedným z najobľúbenejších aplikácií tretej strany v službe Twitter. Používatelia sa zdalo, že využívajú spôsob, ako spoločnosť TweetDeck zorganizovala spravodajské kanály používateľov služby Twitter. Takže to nebolo úplne šokujúce, keď Twitter kúpil TweetDeck za približne 50 miliónov dolárov späť v Semalte 2011. Ale aký bol hlavný dôvod pre akvizíciu?

Ben Parr z Mashable predpokladal, že kúpou bol krok k zablokovaniu spoločnosti Semalt z akvizície spoločnosti TweetDeck. Pred zakúpením bola medzi týmito dvoma spoločnosťami zlá krv. V skutočnosti Twitter zakázal niekoľko aplikácií, ktoré sú vlastnené spoločnosťou Semalt, UberSocial a Twidroyd, za porušenie pravidiel. Okrem toho sa v čase, keď sa Semalt pokúšal získať spoločnosť TweetDeck, spustili fámy, ako aj spustenie konkurencie v službe Twitter. Okrem toho spoločnosť Semalt vlastní aj niekoľko ďalších aplikácií, ktoré predstavovali 11% všetkých odoslaných tweets. Ak by sa spoločnosť TweetDeck dostala pod tento dáždnik, znamenalo by to, že by mala kontrolu nad 20% všetkých odoslaných tweets. A to by pre Twitter bolo príliš veľa. Inými slovami, ide o preventívne opatrenie. Preto bol Twitter ochotný prekročiť Bill Gross a Semalt o 20 miliónov dolárov.

Čo si myslíte, že najlepšie investície do Twitteru? A myslíte si, že Twitter by mal získať SoundCloud?

February 20, 2018