Back to Question Center
0

Ako funguje výmena spätných odkazov?

1 answers:

Primárnou metódou generovania odkazov je spätná výmena s webovými stránkami súvisiacimi s výklenkami. Tieto výmeny zvyčajne nasledujú po takých príspevkoch ako "odporúčame", "našim sponzorom", "našim partnerom" alebo niečo podobné.Podnikatelia si myslia, že ak odkazujú na zdroj, potom by mal byť tento zdroj zrejme spojený s nimi - gallery software. Inak by podniky posielali hromadné e-maily s rovnakými správami. Rovnako ako alternatívny spôsob vytvárania odkazov je to tiež lacný alebo dokonca voľný spôsob, ako získať relevantné prepojenia. Tento prístup budovania odkazov bol v minulosti prospešný, ale nie teraz. Vyhľadávače sa stali inteligentnejšími a chápali, že tento druh prichádzajúcich odkazov nebol pravdivý hlas pre webové stránky, ale skôr len cesta k webovej stránke na zvýšenie jej rebríčka. To je dôvod, prečo vyhľadávače začali dať menšiu hodnotu externým odkazom, ktoré sú označené ako recipročné. Neskoršie recipročné prepojenia boli úplne znehodnotené a mnoho malých podnikov ich kvôli nim stratilo. Tento typ odkazov nespôsobuje prísne sankcie spoločnosti Google, ale s najväčšou pravdepodobnosťou nedáva optimalizačnú kampaň žiadnu hodnotu. Recipročné odkazy môžu priniesť určitú hodnotu lokalitám. Táto hodnota však bude vyššia ako predtým a nižšia ako kvalita spätných odkazov. Malá hodnota je však stále hodnotná. Preto by ste nemali úplne prepustiť recipročné prepojenia. Tieto typy odkazov môžu poskytnúť ďalšiu výhodu - návštevnosť sprostredkovania. Pravdepodobne nebudete mať veľa referralovej návštevnosti z recipročných odkazov, ale napriek tomu môže byť prospešné pre váš online obchod.


Ako vytvoriť vzájomné vzťahy?

Nie všetky recipročné odkazy sú rovnako vytvorené. Niektoré z nich sú cennejšie než iné, v závislosti od zdroja webových stránok, s ktorými si vymieňate spätné odkazy. Mali by ste si vymieňať iba odkazy s webovými zdrojmi súvisiacimi s priemyslom. Vyzerá to podozrivo pre vyhľadávače, ak máte sídlo v oblasti vzdelávania a maloobchodu, napríklad knihy, ale vymieňate si kontakty s cestovnou agentúrou. Môžete však nájsť spoločnú pozíciu s webovou stránkou, ktorá má aspoň mierne vzťah k vášmu odvetviu. Ak napríklad cestovná kancelária zverejní článok o knihách o dobrodružstve, potom váš odkaz na online kníhkupectvo bude vyzerať prirodzene v rámci tohto obsahu.

Niekoľko odkazov z irelevantných stránok nepoškodí vašu povesť, ale ak máte viac, riskujete, že váš profil odkazov bude podozrivý pre vyhľadávače. Príliš veľa nerelevantných odkazov pravdepodobne bude vyzerať ako spam a môže vyzdvihnúť červenú vlajku, pokiaľ ide o typy aktivít spojenia budov, s ktorými sa venujete. V tomto prípade zmizne všetka získaná referenčná návštevnosť, pretože tieto recipročné prepojenia budú znehodnotené.


Ďalším dôvodom, prečo by ste mali byť veľmi opatrní v súvislosti s kvalitou a relevantnosťou webových stránok, s ktorými si vymieňate odkazy, je, penalizované za prepojenie s webovými stránkami nízkej kvality. Ak spoločnosť Google zistí, že odkazujete na to, čo považuje za spamový webový zdroj s nízkou kvalitou, vaša povesť autoritatívneho webového zdroja môže byť devastovaná. Poskytuje vyhľadávaciemu systému negatívny signál a vaše stránky sa dostanú do zoznamu podozrivých online zdrojov.

Preto si nie ste istí kvalitou a povesťou webového zdroja, nemiešte s ním spätné odkazy. Pomôže vám vyhnúť sa problémom v budúcnosti. Tiež vám odporúčame, aby ste počas posledných šiestich mesiacov preskúmali štatistiky webových stránok, pretože vám môžu zobraziť aktuálnu situáciu na webe (návštevnosť, konverzia, čas strávený používateľmi na stránke za návštevu atď.) a čo je dôležitejšie, ukáže, či bola webová stránka penalizovaná vyhľadávacími nástrojmi alebo nie. Ak chcete získať tieto štatistické údaje, môžete použiť Semalt Web Analyzer.

December 22, 2017