Back to Question Center
0

Priama návštevnosť alebo ako zlepšiť službu Google Analytics - Semalt Expert

1 answers:

Priama návštevnosť je konkrétna adresa URL, ktorú ľudia zadávajú priamo alebo prostredníctvom záložiek prehliadača. Služba Google Analytics a všetky ostatné systémy na webovú analýzu závisia od jazyka HTTP v hlavičke známej ako odkazovač, ktorá nasmeruje používateľov na príslušné webové stránky. Ak je výška priamej návštevnosti vyššia, ako sa očakávalo, je pravdepodobné, že spameri zasiahli váš účet Google Analytics. Ak však priamy prenos zobrazuje až desať percent vašich dát, potom je to normálny rozsah a nemali by ste sa o to obávať - gadgets for fun. Artem Abgarian, manažér Senior Customer Semalt , verí, že jedným z najlepších spôsobov, ako znížiť falošný priamy prenos, je označovanie kampaní a kontrola počtu návštevníkov na vašich webových stránkach. Pri tomto procese bude návštevnosť kampane a priame návštevy priradené správnemu zdroju, bez ohľadu na to, odkiaľ prichádza návštevnosť.

Čo je priama doprava?

Ak niekto zadal názov domény do svojho prehliadača a použije záložku na prístup k vašim stránkam, dostanete istú priamu návštevnosť. Je dôležité mať na pamäti, že priame relácie sa môžu kedykoľvek vyskytnúť a váš účet Google Analytics skontroluje, či je priama návštevnosť legitímna alebo nie. Niektoré ďalšie prípady zahŕňajú:

  • Kliknutím na odkaz e-mailu v závislosti od poskytovateľa služieb
  • Kliknutím na odkaz súboru Microsoft Office alebo súboru PDF
  • Prístup na webovú stránku z skrátenej adresy URL
  • Kliknutím na odkaz z mobilných aplikácií sociálnych médií, ako sú Twitter a Facebook. Väčšina telefónnych aplikácií neprechádza informácie o sprostredkovateľovi..
  • Kontrola nezabezpečených stránok (HTTP) a ich porovnávanie s bezpečnými webovými stránkami (https). V takejto situácii vaša bezpečná lokalita neprevedie odkazovač na nezabezpečenú webovú stránku.

Priama návštevnosť má možnosť zahrnúť rôzne zdroje a návštevy sa vždy zaznamenávajú vo vašom účte Google Analytics.

Opravy pre priamu prevádzku

Ak sa domnievate, že návštevnosť vašej lokality nepatrí, nie je až do značiek, jedným zo spôsobov, ako ju riešiť pridaním parametrov sledovania alebo webových adries značiek v konkrétnych kampaniach. Napríklad môžete ľahko zabrániť návštevnosti zo spamového sprostredkovania pridaním relevantných parametrov, ktoré zabezpečia, aby sa všetky relácie z konkrétnej kampane zobrazovali ako e-mail v účte Google Analytics.

Vysvetlenie priamej návštevnosti vašich klientov

Ak zistíte, že priama doprava je na vzostupe, mali by ste to vysvetliť svojim zákazníkom pomocou správnych príkladov. Buďte jasní a transparentní o tom, že údaje z akéhokoľvek zdroja by mohli skončiť v priamych vedrách. Mali by ste adekvátne vysvetliť rôzne scenáre, ktoré by mohli viesť k priamej komunikácii, ako sú e-maily, vyhľadávacie nástroje alebo spätné odkazy s webovými stránkami https. Je pravdepodobné, že tieto informácie spôsobia, že váš zákazník bude nešťastný, ale nemali by ste nikomu podvádzať a mali by ste venovať pozornosť prijímaniu organickej návštevnosti zo stránok Google, Bing a Yahoo.

Záver

Je pravda, že priama návštevnosť je prekliatie odborníkov v oblasti analýzy. Môžete však podniknúť správne kroky na vyriešenie tohto problému a lepšie uspokojiť svojich zákazníkov. Uistite sa, že pravidelne kontrolujete svoj účet Google Analytics a pozorujte zdroje návštevnosti.

November 29, 2017