Back to Question Center
0

Môžete mi ukázať, ako sú rebríčky Google korelované s databázou spätných odkazov?

1 answers:

V priebehu posledného desaťročia podiel leva na majiteľoch webových stránok a správcov webových stránok priniesol obrovské množstvo spamových a chúlostivých spätných odkazov - všetko kvôli vyšším pozíciám na pozíciách spoločnosti Google v oblasti SERP. V dôsledku toho pred približne piatimi rokmi vydal veľký vyhľadávací nástroj svoju prvú aktualizáciu algoritmu Penguin - začal penalizovať a deindexovať niekoľko PBN (súkromné ​​blogové siete), automatizované farmy na vytváranie odkazov, prepojovacie kolá (výmeny) červená vlajka s hosťujúcim blogovaním na účely budovania odkazov. Preto aj malá odchýlka od hlavných pokynov spoločnosti Google týkajúcich sa irelevantných, nevyžiadaných alebo manipulačných spätných odkazov môže teraz uvaliť vašu webovú stránku alebo blog v poradí trestu odňatia slobody.

Google hovorí dobré odkazy od zlých

Prvá vec, ktorá ukazuje úzku súvislosť medzi vašou databázu spätných odkazov a skutočnou pozíciou v rebríčku Google je, že moderný svet internetu je doslova ohromený spojmi - sites like logo maker. Myriads z nich sú generované online robotmi. Niektoré sú vytvorené pre hromadný predaj alebo určené na individuálne prispôsobené výmenné obchody. Súčasne je možné niektoré prepojenia dokonale naladiť, aby vyzerali čo najprirodzenejší, zvyšok z nich sú tie redakčné odkazy starých škôl. Takže hlavnou výzvou pre spoločnosť Google je preskúmať databázu spätných odkazov na každej webovej stránke alebo blogu - aby ste pochopili, kto hrá fair play a skutočne si zaslúži, aby bol zaradený tak vysoko.

Spätné odkazy databázy a skutočné akcie

V skutočnosti, keď veľké vyhľadávače, ako je Google vidieť odkaz ukazuje cestu k vaše webové stránky alebo blog, existujú len tri skutočné možnosti pre každý spätný odkaz mať. Myslím, že to môže byť považované za platné a stojí za zváženie v hlavnom vyhľadávacom algoritme spoločnosti Google. Zároveň môže všetko zostať rovnako - a niektoré odkazy môžu byť uznané za úplne neplatné - bez akéhokoľvek vplyvu z hľadiska SEO. Koniec koncov, vaša webová stránka alebo blog môže byť penalizovaný, pretože časť vašich odkazov vo vašej backlinkovej databáze (alebo len jeden samostatný odkaz) je podozrivá, že má manipulačnú alebo umelú povahu.

Fakty o rebríčku a backlinks databázy

Takže existuje určitý vzťah medzi skutočnou pozíciou v SERP a databázou spätných odkazov každej webovej stránky. Ale ako pevná môže byť? Tu je zoznam bodov s odrážkami, ktoré ilustrujú, aké vonkajšie odkazy môžu robiť s vašimi rebríčkami v mierke.

  • vyššie pozície v SERP korelujú s počtom prepojovacích zdrojov v priemere okolo 30;
  • , tento korelačný odhad sa môže javiť ešte pôsobivejší, keďže menšie korelácie nie sú ani prekvapujúce - vzhľadom na to, že spoločnosť Google sa môže spoliehať na približne 200 signálov o hodnotení;
  • sa zdá, že viac ako 99% všetkých webových stránok a blogov preskúmaných nedávnou prípadovou štúdiou má aspoň jeden prichádzajúci externý odkaz;
  • sa zistilo, že približne 22% jednotlivých stránok sa umiestnilo bez akýchkoľvek externých spätných odkazov;
  • , ktoré majú viac odkazov, môžu korelovať s vyššou pozíciou, ale stávkovanie na ich počet skôr ako kvalita nemusí nutne znamenať, že vaše webové stránky budú zobrazené v hornej časti vyhľadávania.
December 22, 2017