Back to Question Center
0

Semalt: obsah škrabky. Ako zistiť, kto ukradol váš obsah

1 answers:

Ak ste blogger alebo spisovateľ obsahu, všetko o škrabkách na obsah. Upozorňujeme, že škrabky na obsah môžu skopírovať alebo ukradnúť váš webový obsah pre svoje súkromné ​​blogy bez akéhokoľvek povolenia. Niektoré škrabky obsahu jednoducho skopírujte a prilepte svoje blogové príspevky po celú dobu, zatiaľ čo ostatné používajú automatizované programy na preberanie obsahu z informačných kanálov RSS a publikovanie na svojich vlastných webových stránkach. Tu budeme opisovať, ako zistiť, kto kráde váš obsah na webe a aké opatrenia by ste mali proti nim urobiť.

Ako zistiť, že vaše stránky sú škrabané:

Pokiaľ nechcete hľadať váš príspevok v službe Yahoo, Bing alebo Google, nemôžete sledovať webové stránky, ktoré ukradnú váš obsah v pravidelných intervaloch - hosting a christmas party. Ak sa chcete dozvedieť o týchto spamoch alebo hackeroch, môžete vyskúšať niektorý z nasledujúcich spôsobov.

1. Copyscape:

Najjednoduchší a najjednoduchší spôsob, ako zistiť, kto kradne váš obsah na internete. Tento program vám umožňuje zadávať adresy URL vášho webového obsahu a nájsť jeho kópie na World Wide Web. Môžete použiť buď svoju bezplatnú verziu s obmedzenými možnosťami alebo prémiovou verziou, ktorá vám umožní skontrolovať takmer 10 000 webových stránok za niekoľko dolárov.

2. Trackbacks:

Môžete tiež vyskúšať trackbacks vašej stránky WordPress identifikovať a crack na stránky, ktoré kradnú váš obsah takmer denne. Ak používate Akismet, veľa spätných odkazov sa zobrazí vo vašom priečinku s nevyžiadanou poštou. Kľúčom k identifikácii a získaniu trackbacku je zahrnutie odkazov vášho príspevku s veľkými ukotvenými textami. Interné a externé prepojenie je dôležité pre optimalizáciu vašich stránok.

3. Nástroje pre správcov webu:

Ďalším spôsobom, ako nájsť škrabky na obsah, je použitie nástrojov pre správcov webu. Prejdite na web> Odkazy svojho účtu Google Analytics a kliknite na stĺpec Prepojené stránky. Na tejto stránke sa zobrazí stránka, ktorá spája vaše príspevky. Ak chcete nájsť svoje vlastné odkazy na týchto stránkach, stačí kliknúť na doménu a nájsť podrobnosti o tom, ktoré články vášho webu boli doteraz odcudzené. Tu budete môcť vidieť, ako vynikajúco kopírujú a vkladajú svoje príspevky a obsah denne.

4. Upozornenia Google:

Ak ste pravidelne nezverejňovali príspevky a neustále ste sa snažili držať krok s akoukoľvek zmienkou o vašich blogových príspevkoch alebo článkoch na iných webových stránkach, musíte vytvoriť Google Alerts pomocou správnej zhody titulov vašich článkov uvedenie v úvodzovkách.

Získajte kredit na škrabaný príspevok:

Ak ste vytvorili stránku WordPress, mali by ste skúsiť plugin pre RSS pätu. Umožňuje používateľom umiestniť vlastné časti textu v dolnej alebo hornej časti obsahu informačných kanálov RSS. A ak nie ste vlastníkom stránky WordPress, mali by ste jednoducho obsahovať krátky popis alebo poznámku v spodnej alebo hornej časti vášho obsahu, že pozostáva z podobných informácií a mali by byť správne odkazované.

Ako zastaviť škrabanie obsahu?

Ak nechcete, aby ktokoľvek ukradol alebo skopíroval váš webový obsah, musíte urobiť niekoľko opatrení. Najskôr by ste sa mali obrátiť na správcu webu a požiadať ho, aby zbalil stránky, na ktorých je kopírovaný váš webový obsah. Môžete ho presvedčiť, aby sa tieto články okamžite odstránili.

Ak neexistujú spôsoby, ako kontaktovať správcu, mali by ste urobiť Whois Lookup a zistiť, kto vlastní túto webovú stránku alebo názov domény. Ak sa nezaregistroval súkromne, ľahko by ste našli e-mailovú adresu administrátora. Prípadne môžete kontaktovať GoDaddy alebo HostGator a upozorniť ich na to, že príslušné webové stránky alebo domény neustále kradú váš webový obsah a mali by byť okamžite odstránené alebo pozastavené.

V neposlednom rade môžete navštíviť DMCA. Ak chcete získať odstránené obrázky, videá, blogové príspevky a obsah chránený autorskými právami, musíte použiť službu takedown. Existuje niekoľko modulov WordPress, ktoré obsahujú odznaky chránené značkou DMCA, a môžete ich nainštalovať na svoje webové stránky, aby ste varovali potenciálnych hackerov a zlodejov.

December 22, 2017