Back to Question Center
0

Ako skartovať webovú stránku pomocou rozšírenia Google Chrome

1 answers:

Škrabka obrazovky je skript, ktorý číta lokality a extrahuje užitočné informácie z webu. Orezanie obrazovky je konečným riešením na získanie reálnych údajov z webových stránok a webových stránok do programu Microsoft Excel. Google Chrome Extension Scraper je výkonný nástroj na škrabanie obrazovky , ktorý pracuje na systéme Windows aj Mac OS.

Prečo Google Chrome Extension Scraper?

Škrabka rozšírenia prehliadača Google Chrome je silný nástroj na škrabanie obrazovky, ktorý sa v Internetovom obchode Chrome bezplatne dostane. Tento nástroj na škrabanie je nainštalovaný v prehliadači Chrome ako doplnok. Plugin umožňuje blogerom a obchodníkom získavať údaje z webových stránok kliknutím pravým tlačidlom myši na prvok - bulletin de paie excel 2012. Ak kliknete pravým tlačidlom myši na prvok, zobrazí sa na obrazovke "Scrape Similar".

Úvod do XPaths

XPath je programovací jazyk používaný na hľadanie kľúčových informácií v štruktúrach XML. Súbor HTML je vynikajúci príklad štruktúry XML. XPath sa bežne používa na výber cielených uzlov. V tomto kontexte sa XPaths použije na určenie textu, ktorý sa má extrahovať na webovej stránke. XPaths tiež pomôže identifikovať mená strán a telefónne čísla švédskych poslancov. (13)

Pomocou škrabka prehliadača Google Chrome získate prístup k údajom o adrese 349 švédskych poslancov

Pomocou nástroja na škrabky Chrome je extrahovanie informácií z webovej stránky nielen jednoduché, ale aj fantastické. Budete sa tešiť na proces a samotnú techniku.

Na internetovej stránke sa uvádzajú zoznam všetkých švédskych členov a ich adries. Ak chcete začať, kliknite pravým tlačidlom na ľubovoľný MP a zvoľte "Scrape Similar. "Na obrazovke by ste mali vidieť nasledujúci displej.

Ak kliknete pravým tlačidlom myši na jeden MP a vyberiete "Inspect element", vytvorí sa abecedný zoznam pod "" grid_6 alpha omega výsledok vyhľadávania kontajner ". Na odstránenie tejto webovej stránky sa použijú dva kroky. Krok 1 bude zahŕňať výber značiek, ktoré obsahujú údaje MP s XPath. Druhý krok zahŕňa vyberanie konkrétnych častí údajov, ako sú názvy strán, mená a telefónne číslo, a usporiadanie údajov v stĺpcoch.

Krok 1

Dig hlbšie do štruktúry HTML a zachovať prvky neporušené. Umiestnite značky tak, aby ste určili počet značiek zodpovedajúcich prvkom vo vašej štruktúre. Identifikujte poslednú značku obsahujúcu cielené údaje. Spustite XPath test na štruktúre kliknutím na "Scrape. "

Na obrazovke sa zobrazí zoznam pozostávajúci z 349 riadkov. 349 predstavujú celkový počet švédskych poslancov.

Krok 2

Prezentované údaje rozdelte do stĺpcov. Skontrolujte kód HTML na webovej stránke, ktorú ste použili. V tomto prípade sú kusy, ktoré majú byť extrahované, v tejto chvíli zvýraznené žltou farbou. Vložte XPaths do vytvoreného poľa stĺpcov a kliknutím na "Scrape" spustite plugin.

Ak máte základné vedomosti o XPath, pochopenie programovania nebude pre vás hektickou úlohou. Vyššie zvýraznené kroky vás vedú k tomu, ako zobraziť webovú stránku. Ak pracujete na škrabaní viacerých webových stránok, musíte mať programové zručnosti.

December 22, 2017