Back to Question Center
0

Ako skartovať webovú stránku pomocou rozšírenia Google Chrome

1 answers:

Škrabka obrazovky je skript, ktorý číta lokality a extrahuje užitočné informácie z webu. Orezanie obrazovky je konečným riešením na získanie reálnych údajov z webových stránok a webových stránok do programu Microsoft Excel. Google Chrome Extension Scraper je výkonný nástroj na škrabanie obrazovky , ktorý pracuje na systéme Windows aj Mac OS.

Prečo Google Chrome Extension Scraper?

Škrabka rozšírenia prehliadača Google Chrome je silný nástroj na škrabanie obrazovky, ktorý sa v Internetovom obchode Chrome bezplatne dostane. Tento nástroj na škrabanie je nainštalovaný v prehliadači Chrome ako doplnok - no deposit casino forum. Plugin umožňuje blogerom a obchodníkom získavať údaje z webových stránok kliknutím pravým tlačidlom myši na prvok. Ak kliknete pravým tlačidlom myši na prvok, zobrazí sa na obrazovke "Scrape Similar".

Úvod do XPaths

XPath je programovací jazyk používaný na hľadanie kľúčových informácií v štruktúrach XML. Súbor HTML je vynikajúci príklad štruktúry XML. XPath sa bežne používa na výber cielených uzlov. V tomto kontexte sa XPaths použije na určenie textu, ktorý sa má extrahovať na webovej stránke. XPaths tiež pomôže identifikovať mená strán a telefónne čísla švédskych poslancov. (13)

Pomocou škrabka prehliadača Google Chrome získate prístup k údajom o adrese 349 švédskych poslancov

Pomocou nástroja na škrabky Chrome je extrahovanie informácií z webovej stránky nielen jednoduché, ale aj fantastické. Budete sa tešiť na proces a samotnú techniku.

Na internetovej stránke sa uvádzajú zoznam všetkých švédskych členov a ich adries. Ak chcete začať, kliknite pravým tlačidlom na ľubovoľný MP a zvoľte "Scrape Similar. "Na obrazovke by ste mali vidieť nasledujúci displej.

Ak kliknete pravým tlačidlom myši na jeden MP a vyberiete "Inspect element", vytvorí sa abecedný zoznam pod "" grid_6 alpha omega výsledok vyhľadávania kontajner ". Na odstránenie tejto webovej stránky sa použijú dva kroky. Krok 1 bude zahŕňať výber značiek, ktoré obsahujú údaje MP s XPath. Druhý krok zahŕňa vyberanie konkrétnych častí údajov, ako sú názvy strán, mená a telefónne číslo, a usporiadanie údajov v stĺpcoch.

Krok 1

Dig hlbšie do štruktúry HTML a zachovať prvky neporušené. Umiestnite značky tak, aby ste určili počet značiek zodpovedajúcich prvkom vo vašej štruktúre. Identifikujte poslednú značku obsahujúcu cielené údaje. Spustite XPath test na štruktúre kliknutím na "Scrape. "

Na obrazovke sa zobrazí zoznam pozostávajúci z 349 riadkov. 349 predstavujú celkový počet švédskych poslancov.

Krok 2

Prezentované údaje rozdelte do stĺpcov. Skontrolujte kód HTML na webovej stránke, ktorú ste použili. V tomto prípade sú kusy, ktoré majú byť extrahované, v tejto chvíli zvýraznené žltou farbou. Vložte XPaths do vytvoreného poľa stĺpcov a kliknutím na "Scrape" spustite plugin.

Ak máte základné vedomosti o XPath, pochopenie programovania nebude pre vás hektickou úlohou. Vyššie zvýraznené kroky vás vedú k tomu, ako zobraziť webovú stránku. Ak pracujete na škrabaní viacerých webových stránok, musíte mať programové zručnosti.

December 22, 2017