Back to Question Center
0

Služba Škrabka stránok vysvetlila Semalt

1 answers:

A scrape site r je druh programu, funkcia je kopírovať obsah z externej webovej stránky a využívať ju. Škrabky stránok majú v podstate rovnaké funkcie ako webové prehľadávače. Obidva tieto programy fungujú na indexovanie webových stránok - ispconfig centos 7 epel. Je však dôležité poznamenať, že webové prehľadávače sú zodpovedné za pokrytie celého webu, ale hlavným cieľom škrabka stránok je zacielenie na webové stránky špecifikované používateľmi.

Účelom programu je zrkadlenie obsahu z inej webovej stránky s hlavným cieľom generovať výnosy, často prostredníctvom predaja užívateľských údajov a reklám. Napriek tomu je nevyhnutné, aby poskytovateľ služby škrabania vytvoril monitorovaciu službu pre webovú lokalitu cieľového používateľa a zabezpečil, že nastavenie škrabania bude vždy podliehať údržbe. (13) XML, CSV, HTML

Škrabky stránok môžu prevziať akúkoľvek formu údajov, a to aj z celých webových stránok. Táto schopnosť vo veľkej miere závisí od špecifikácií používateľa a samotného programu. Po prevzatí softvér nasleduje prepojenie na iný externý obsah na ďalšie sťahovanie. Softvér dokáže uložiť prevzaté typy súborov v rôznych formátoch, ako sú súbory HTML, CSV alebo XML. Najobľúbenejšia škrabka pre stránky má ďalšiu možnosť umožniť používateľovi exportovať súbory do kompatibilnej databázy.

Jedná sa o nezákonnú techniku ​​krádeže pôvodného obsahu zo známej alebo legitímnej webovej stránky a zverejňovanie rovnakého obsahu na inej webovej stránke bez získania príslušných povolení od vlastníka obsahu. Jediným zámerom je odovzdanie odcudzeného obsahu ako pôvodného obsahu a jeho priradenie vlastníkovi.

Škrabanie stránok má mnoho funkcií; najčastejšie sú plagiát a krádež dát. Navyše uľahčuje používateľom začleňovanie oškrabovaných údajov z iných webových stránok. Webová stránka, ktorá sa skladá zo škrabaného obsahu z iných webových stránok, je známa ako stránka škrabáka .

Na celom svete sa konajú viaceré miesta škrabáka. V minulosti boli niektoré stránky škrabáka vyzvané, aby stiahli akýkoľvek materiál chránený autorskými právami, ale namiesto toho, aby ich stiahli dole, jednoducho zmizli alebo zmenili domény.

Príklady škrabákov na mieste

World Wide Web stále zvyšuje svoju kvalitu a veľkosť údajov, čo vedie k potrebe nadšencov dát hľadať alternatívne platformy ťažby údaje z webu. Technologický pokrok uľahčil vývoj rôznych typov škrabákov na účely získavania údajov z preferovanej webovej stránky.

V dnešnej sieti existuje celá rada škrabiek. Niektoré z najlepších škrabiek na webových stránkach, ktoré sú dnes dostupné na trhu, zahŕňajú Wget, Scraper, Web Content Extractor, Scrape Goat, rozšírenie Chrome Web Spraying, Spinn3r, ParseHub, Fminer atď.

Existujú však aj iné spôsoby škrabania . Zahŕňajú vytváranie vyhľadávacích nástrojov a zobrazovanie úryvkov v SERPS, grabovanie stránky z webovej stránky a jej preformátovanie s cieľom vytvoriť personalizovaný webový adresár, získať inventarizáciu z jednej webovej stránky a zobrazovať ju na inej webovej stránke.

December 22, 2017