Back to Question Center
0

Je Pay Per Click Amazon inzercia stojí za investície?

1 answers:

Tí obchodníci, ktorí chcú zvýšiť svoj online predaj, môžu mať prospech z používania kampane Amazon PPC. Tento program Amazon je správne vytvorený a spravovaný tak, aby poskytoval online obchodníkom všetky príležitosti, aby urobili viac obchodov a zvýšili vaše organické hodnotenie.

V tomto článku sa budeme zaoberať taktiky optimalizácie PPC, ktoré môžete použiť na zvýšenie ziskov čo najviac pre vašu kategóriu produktov.

Ako Amazon platil vyhľadávaciu prácu?

Začneme od samého začiatku, aby sme diskutovali o tom, čo Amazon je platený vyhľadávanie - rolex yacht master ii review.

Amazon dostáva každý mesiac milióny vyhľadávaní. Väčšina z nich sú kupujúci pripravený nakupovať, ktorí prichádzajú do Amazon s jedným jasne zamýšľajú kúpiť to, čo potrebujú. Jednoducho zadávajú svoje želanie do vyhľadávacieho poľa Amazon a vyhľadávací systém im poskytuje najdôležitejšie informácie o svojich dotazovacích produktoch, ktoré považuje za najpravdepodobnejšie na uspokojenie túžby používateľa. Tieto výsledky možno považovať za organické. Platia sa však aj výsledky vyhľadávania, ktoré môžu nakupujúci vidieť v pravom stĺpci alebo pod výsledkami organického vyhľadávania. Tieto sponzorované produkty spoločnosti Amazon majú všetky šance na to, aby boli dobre zakúpené, pretože sú viditeľné pre cieľové publikum, ktoré má v úmysle ich kúpiť.

Podľa tejto kampane musíte zaplatiť za každé kliknutie používateľa na vašu reklamu. Podobne ako v službe Google. Cena za kliknutie sa môže líšiť od jednej trhovitej výklenky k druhej. Avšak, ak máte šikovný prístup k spusteniu kampane Amazon pay-per-click, získate vysokú návratnosť investícií.

Ak chcete urobiť všetko presne, musíte rozvinúť svoju reklamnú stratégiu a prejsť všetky ťažkosti pred tým, ako začnete inzerovať.

Víťazná optimalizačná kampaň by spravidla mala pozostávať z nasledujúcich fáz:

 • uskutočniť prieskum trhu s cieľom nájsť cielené hľadané výrazy, ktoré premenia na predaj;
 • zužuje zoznam vašich hľadaných výrazov a eliminuje všetky kľúčové slová bez konverzie;
 • zvyšujú cenové ponuky pre hľadané výrazy, ktoré dobre prevádzajú.

  Reklamné náklady na predaj - percento pridelených tržieb vynaložených na reklamu. Výpočet reklamných nákladov na predaj môžete vypočítať rozdelením celkových výdavkov na reklamu súvisiacimi predajmi.

  Priradené tržby - celkový počet predajov produktov, ktoré boli vytvorené do jedného týždňa po kliknutí na vaše reklamy vo vyhľadávaní. V prehľade výkonnosti kampane môžete skontrolovať svoje individuálne súčty predaja pre inzerované produkty a iné veci.

  Zobrazenia - táto metrika zobrazuje, koľkokrát sa vaše reklamy zobrazovali vo vyhľadávaní v službe Amazon. Všetky kliknutia používateľov za posledné obdobie môžu byť upravené kvôli znehodnoteniu kliknutí.

  Kliknutia - počet kliknutí na vaše reklamy. Je úplne náročné odstrániť neplatné kliknutia z vašej reklamnej správy.

  • Pripravte si svoj záznam

  Prvá vec, ktorú musíte urobiť pred spustením kampane Amazon pay-per-click je optimalizácia vášho zápisu podľa základných požiadaviek spoločnosti Amazon. Nemá zmysel generovať prevádzku na nekvalitne vyhľadávanej výpise nízkej kvality. Preto by ste mali pracovať na každom aspekte svojho zoznamu, vyplniť všetky polia a obohatiť ich o cielené hľadané výrazy. Uistite sa, že vytiahnete všetky relevantné hľadané výrazy, ktoré budete zacieľovať niekde na svojom zozname (v názve, bodoch odrážok, popisu produktu atď.)

  Osobitnú pozornosť venujte kvalite vašich obrázkov. Požiadajte profesionálneho fotografa, aby fotografoval vaše veci a navrhol ich podľa pokynov Amazon (biele pozadie, 85% obrazu je venovaný výrobku, vysoké rozlíšenie, schopnosť zoom). Navyše, mali by ste robiť skvelé popisy produktu, aby ste zdôraznili výhody a primárne funkcie vášho produktu. A nakoniec, potrebujete niekoľko pozitívnych recenzií. Recenzie slúžia ako významný faktor, ktorý Amazon pomáha zákazníkom pri rozhodovaní o nákupe. Je to takzvaný faktor dôvery spoločnosti Amazon, ktorý môže priamo ovplyvniť mieru konverzie produktov.

Existujú dva druhy reklamy na Amazon - jeden, ktorý posiela návštevníkov na vaše webové stránky (Amazon Product Ads ); a ten, ktorý ich pošle do vášho produktu v rámci Amazonu (sponzorované produkty Amazonky).

Ak chcete, aby vaše produkty boli viditeľné na Amazon, je rozumné používať reklamu Amazon sponzorované produkty. V tomto príspevku budeme hovoriť len o tomto druhu reklamy Amazon.

Podľa tejto reklamnej kampane môžete zvýrazniť svoje produkty vo výsledkoch interného vyhľadávania Amazonu pre vyhľadávané výrazy, pre ktoré nemusia byť zaradené. Ak však už máte vysoké organické poradie pre všetky tieto slová, dostanete dvakrát expozíciu.

Ak ste nováčikom na platforme Amazon, kampaň Amazon Sponzorované produkty vám poskytne významnú podporu, ktorá vašim produktom zobrazí pred potenciálnymi zákazníkmi. Okrem toho vám môže pomôcť zvýšiť svoju ekologickú hodnosť na Amazon SERP, prilákať stále viac a viac cielenú návštevnosť na vaše stránky produktov.

 • Vytvorte svoju reklamnú kampaň

Teraz viete, ako funguje reklamná kampaň Amazon sponzorovaných produktov je čas vytvoriť svoju prvú kampaň na Amazon. V tejto časti vám vysvetlím, ako to urobiť ľahko a rýchlo.

Ak chcete nastaviť svoju reklamnú kampaň, musíte prejsť na Amazon Seller Central a vybrať možnosť Správca kampane. Tu nájdete tlačidlo Vytvoriť kampaň. "Na to by ste mali kliknúť, aby ste mohli začať. Tu by ste mali vytvoriť názov reklamnej kampane a nastaviť denný rozpočet, ktorý si môžete dovoliť. Musíte venovať mimoriadnu pozornosť názvu kampane, pretože neskôr, keď budete mať niekoľko kampaní v jednom účte, môžete sa s tým pokaziť.

Vaše konverzie na produkty spravidla začínajú na nízkej úrovni. Prietokom času však táto miera stúpa. Keď k tomu dôjde, cena za kliknutie bude nižšia ako na začiatku. To je dôvod, prečo je veľmi malá nevýhoda, že ho okamžite nastavíme vysoko.

Existuje dva typy zacielenia v reklamnej kampani Amazon - automatické a manuálne. Odporúčam vám použiť manuálne zacielenie, pretože poskytuje plnú kontrolu pod vašou reklamnou kampaňou a umožňuje vám zacieliť kľúčové slová, ktoré považujete za dôležité pre vašu firmu.

Automatické zacielenie má tiež zmysel, ak nechcete investovať svoj čas a úsilie do vašej inzercie v Amazone. V tomto prípade sa môžete úplne spoliehať na výskumný systém spoločnosti Amazon. Môže to byť skvelý spôsob, ako nájsť nové návrhy kľúčových slov bez implementácie ďalších nástrojov. Tu môžete vidieť niektoré vyhľadávané výrazy, ktoré ste nikdy ani nenapadlo, že by ste mali zacieliť.

December 22, 2017