Back to Question Center
0

Čo je to Web Scraping? Top 10 knižníc Pythonu - Semalt Expert

1 answers:

Škrabanie webu je efektívny spôsob zhromažďovania informácií z internetu. Softvér na zber webových stránok pristupuje na internet prostredníctvom protokolu Hypertext Transfer Protocol, zhromažďuje údaje z rôznych lokalít a transformuje ich do čitateľnej a škálovateľnej formy. Bots zohrávajú významnú úlohu pri zberu a extrakcii údajov. Pomáhajú šetriť škrabaný obsah v centralizovanej databáze pre offline použitie.

Webové stránky sú vytvorené pomocou rôznych programovacích jazykov, ako sú HTML a XHTML - farook logo creator. Preto firmy vyvinuli rôzne systémy na škrabanie a spoliehali sa na analýzu DOM, počítačovú víziu a spracovanie prirodzeného jazyka, aby simulovali ľudské správanie. Škrabanie údajov sa považuje za ad hoc a nehoráznu techniku, ale je užitočné pre podniky, programátorov, nekódujúcich, webmasterov, novinárov, digitálnych obchodníkov a spisovateľov na voľnej nohe.

Webová škrabka je API, ktoré pomáha získavať informácie z rôznych lokalít. Spoločnosti ako Google a Amazon poskytujú rôzne služby a nástroje na škrabanie webových stránok. Najnovšie formy škrabania webu sú informačné kanály, informačné kanály RSS, kanály Twitter a kanály ATOM. JSON a CSV sa používajú ako mechanizmus ukladania medzi webovými servermi a klientom. Octoparse, Import. io, Kimono Labs a ParseHub sú najznámejšie nástroje na škrabanie webov . Prichádzajú v bezplatných aj platených verziách a dokážu splniť pre vás množstvo úloh. Po stiahnutí a inštalácii môžu tieto nástroje skrátiť stovky webových stránok za hodinu.

Top 10 knižníc Pythonu na škrabanie webových stránok:

Python je programovací jazyk na vysokej úrovni. Obsahuje dynamický systém a automatickú správu pamäte. Python podporuje rôzne programovacie paradigmy, ako objektovo-orientované, funkčné, procedurálne a imperatívne. Má veľké množstvo štandardných knižníc, ale najznámejšie knižnice Pythonu sú popísané nižšie.

1. Žiadosti

Požiadavky je knižnica Python HTTP, ktorá sa zameriava na interakciu rôznych webových stránok. Môže spravovať súbory cookie, sledovať prihlásené relácie a spracúvať stránky, ktoré nie sú v prevádzke, alebo trvať dlho, kým odpovedia. Licencia je licencovaná Apache2 License a cieľom požiadaviek je posielať požiadavky HTTP priateľsky a komplexne.

2. Scrapy

Scrapy je softvér na škrabanie na webe, ktorý pomáha extrahovať užitočné informácie z rôznych webových stránok.

3. SQLAlchemy

SQLAlchemy je databázová knižnica, ktorá je užitočná pre programátorov a webových vývojárov.

4. BeautifulSoup

Táto knižnica na analýzu HTML a XML je užitočná pre freelancerov a webmasterov.

5. Lxml

Ide o nástroj na prácu s dokumentmi XML a HTML. Pomáha vyhodnocovať prepínače XPath a CSS a nájsť zodpovedajúce prvky na sieti.

6. Pygame

Táto knižnica Pythonu pomáha vykonávať úlohy rozvoja 2D hier.

7. Pyglet

Je to výkonný 3D animátor a motor na vytváranie hier, ktorý je známy svojim užívateľsky prívetivým rozhraním.

8. Nltk (prírodný jazyk Toolkit)

Pomáha manipulovať rôzne reťazce a môže vykonávať viacero úloh súčasne.

9. Nos

Nos je testovací rámec pre Python, ktorý používajú stovky programátorov po celom svete.

10. SymPy

S nástrojom SymPy môžete vykonávať viacero úloh a vyhodnocovať kvalitu vášho webového obsahu.

December 22, 2017