Back to Question Center
0

Škrabanie dát sa ľahko stalo

1 answers:

Škrabanie webu sa stalo nevyhnutným digitálnym procesom pri obchodnom a marketingovom plánovaní. Dnes priemyselné odvetvia chcú získať údaje v priebehu niekoľkých minút a pokúsiť sa nájsť najúčinnejšie spôsoby, ako dosiahnuť svoje ciele. Rozšírenie Web Scraper od Chrome je vynikajúce riešenie a ponúka svojim používateľom úžasné nástroje a výsledky - quality kitchen gadgets. Používatelia nemusia mať k dispozícii špeciálne počítačové programovacie schopnosti na používanie tohto softvérového programu.

Web Scraper je rozšírenie pre prehliadač Chrome vytvorený výlučne pre škrabancov webových dát . Môžete nastaviť plán (mapa stránok), ako navigovať na webových stránkach a špecifikovať údaje, ktoré sa majú extrahovať. Škrabka bude prechádzať webom podľa nastavenia a získať príslušné údaje. Umožňuje používateľom exportovať extrahované údaje do špecifických formátov. Môže tiež škriabať aj viacero stránok. To je dôvod, prečo je to veľmi výkonný nástroj. Môže načítať údaje z množstva dynamických webových stránok, ktoré používajú Ajax a JavaScript. Ak chcete skopírovať mnoho stránok z konkrétnej webovej stránky, musia používatelia pochopiť štruktúru stránkovania. Ak napríklad chcete prejsť na novú stránku, stačí zmeniť číslo na konci adresy URL. Súčasne môžu vytvoriť súbor sitemap, aby automaticky skrátili mnoho stránok.

Škrabacie prvky

Keď používatelia webových stránok používajú tento nástroj, môžu vytvoriť mapy stránok, aby mohli navigovať na stránkach a súvisiacich údajoch. Pomocou rôznych voličov môže webový škrabák navigovať na webových stránkach a získať niektoré údaje, napríklad zoznamy, obrázky, obsah a tabuľky. Konkrétnejšie, zakaždým, keď škrabka otvára stránku z webovej stránky, užívatelia musia zhromažďovať niektoré prvky. Ak to chcete urobiť, musia kliknúť na súbor Sitemap výberom položky "Scrape". V prípade, že medzičasom potrebujú proces zastaviť, musia toto okno zatvoriť a uchovávať extrahované údaje. Následne môžu byť ošerené údaje exportované vo formátoch CSV.

Tento dátový šrot r je veľmi jednoduchý, efektívny a robustný extrakčný nástroj. Ponúka niektoré výhody, ako je extrakcia dát, ktorá dokáže čítať dátové štruktúry, ako sú zoznamy kontaktov, ceny, produkty, e-maily a automaticky.

Škrabanie viacerých stránok s využitím spresnenia

Spresnenie ponúka niekoľko skvelých techník, ktoré umožňujú používateľom čo najlepšie zvládnuť údaje, ktoré si vyradili. Ak chcete získať informácie z viacerých webových stránok, použijeme postup v dvoch krokoch:

Najprv získame všetky adresy URL webových stránok s rozšírením škrabka , potom vyberieme informácie z týchto webových stránok pomocou funkcie Upresniť. Ak webové stránky, ktoré chcú zhromažďovať údaje, poskytujú odkazy na iné podobné stránky, môžu používatelia stránok použiť pagináciu, aby mohli prejsť na ďalšiu stránku. Používatelia môžu tiež kombinovať niektoré stratégie, aby mohli stránkovať a prehľadávať na rôznych webových stránkach. Napríklad, môžu vygenerovať zoznam adries URL, ktoré sa dajú skrútiť a potom prehľadávať výsledky.

December 22, 2017