Back to Question Center
0

Semat vysvetľuje, ako fungujú filtre spamu

1 answers:

Artem Abgarian, Semalt Úspech seniorov zákazníkov Správca hovorí, že filtre nevyžiadanej pošty môžu znevýhodniť obchodníkov, aj keď majú povolenia a notárske dokumenty podpísané koncovými používateľmi. Postupujte, keď sa legitímne e-mailové správy označí ako spam, sa nazýva "falošne pozitívne". Vo väčšine prípadov sa takáto situácia vyskytuje, keď príjemcovia nepoužívajú hlavných poskytovateľov internetových služieb ako Yahoo, Google, Hotmail a AOL.

Väčší poskytovatelia internetových služieb prispôsobili svoje spamové filtre používateľským skúsenostiam, zatiaľ čo menšie podniky používajú komerčné filtre proti spamu - bravuris barum. Komerčné spamové filtre pracujú na troch úrovniach obrany: filtrovanie e-mailov pred tým, než sa dostanú na server, filtrovanie e-mailov po dosiahnutí servera a nakoniec filtrovanie e-mailov na pracovnej ploche používateľa.

Tieto filtre skenujú obsah pošty na detekciu nevyžiadanej pošty. Keď sa vaša správa dostane do filtra, vyhodnotí sa na základe týchto kritérií: slová a frázy, veľkosť obrázka, odkazy atď. V tomto ohľade je zrejmé, že obchodníci potrebujú poznať slová a frázy, ktoré spúšťajú filtre proti spamu a snažia sa im vyhnúť , Väčšina vývojárov e-mailových filtrov tieto informácie nezdieľa a ich filtre sa stále menia, aby reagovali na aktuálne trendy spamu. Poskytovatelia, ako napríklad Spam Assassin, však poskytujú trochu užitočných informácií, ktoré vám môžu pomôcť, ak nechcete, aby vaše správy boli klasifikované ako spam. Filtre e-mailu sa neustále zlepšujú, aby sa spam nedostal do doručenej pošty.

Niektoré podniky používajú filtre, ktoré sa zameriavajú na hlavičky a reputáciu odosielateľa. Študujú, koľko príjemcov označilo vašu poštu za spam. Iné filtre sa snažia zistiť, či e-maily odosielané zamestnancom súvisia s prácou alebo nie..E-mail, ktorý zlyhá test, je odoslaný nevyžiadanej pošte.

Niektoré filtre sa spoliehajú len na koncových používateľov. Ak používatelia prijmú vašu poštu vo svojej doručenej pošte, môžete ich ďalej posielať bez toho, aby ste sa obávať spamových filtrov. V takom prípade získanie povolenia koncových používateľov zabraňuje tomu, aby filtre nevyžiadanej pošty odosielali vašu poštu do priečinka nevyžiadanej pošty.

Tipy na to, ako sa vyhnúť označovaniu za spam:

Vyhýbajte sa všetkým e-mailom s obrázkami

Emaily s obrázkami vyzerajú atraktívnejšie, , Práve naopak, spamové filtre vnímajú takéto správy ako podozrivé. Takže vždy skontrolujte pomer obrázkov k textom, pretože nesprávny text môže posielať váš e-mail na spam.

Slová ako sex, voľné, ponuka, volajte teraz, Viagra a 'kúpiť teraz' aktivovať filtre nevyžiadanej pošty veľmi rýchlo.

Používajte veľké písmená

Veľa veľkých písmen na riadku predmetu môže spustiť filtre na kategorizáciu vašej pošty ako spamu. Tiež nechajte predmet predmetu stručný a jednoduché.

Vyhnite sa prílohám

Prílohy sa často používajú na hanebné účely, takže pošta s prílohami má vyššiu pravdepodobnosť, že budú označené ako spam zo súborov. Je to tiež preto, že niektoré filtre nemôžu naskenovať prílohy pre škodlivé súbory.

Nakoniec sa vyhýbajte odosielaniu odkazov, ktoré vedú čitateľov na stránku neobsahujúcu nič okrem obrázkov. Odkazy vedú k legitímnym vstupným stránkam s textom. Ak chcete zabrániť problémom, nezabudnite poslať e-mail iba tým, ktorí sa prihlásili do vášho zoznamu.

December 8, 2017